Aktivity pre dvojročné dieťa

19. nov 2021

Mamicky, poradte nejake hry/aktivity, co by som mohla robit s dcerou, vsetko mame doma uz obohrane. Dakujem

karhu
19. nov 2021

v tomto pocasi akurat tak v kuchyni, kupelni ci na chodbe a v lavore..a mozete sadit hrach, ci robit cesticky
(foto z netu..)

maximilie
19. nov 2021

Chodiť von doobeda na 2hod aj poobede na 2hod. Tam ma toľko aktivít a stále ju niečo zaujme, že ani neviem, ako nám ten čas zbehne. (Pozoruje dopravu, večer oblohu- hviezdy, vrtuľníky, lampy, stretneme psíkov, bezcov...proste milión zaujímavých veci)
Dnu najčastejšie prezerame knihy (stále obmiename v knižnici, ale aj naše staré knihy sa rada pozriem viackrát), teraz ju celkom začalo baviť pexeso a puzzle.
Okrem tých bežných hraciek, ktoré už ju tiež extra nebavia, tak veeeelmi dlho sa vie zahrať:
Čistenie mandariniek, pomarančov, vajíčka na tvrdo (toľko mandariniek sme sa v živote nenajedliako teraz)
- to dokáže robiť naozaj dlho...
Hra sa v umývadle s vodou. (Prelieva, vylieva....rozlieva)
Presypuje hrášok, cícer z misticiek.
Občas jej urobím prekazkovu dráhu zo stoliciek , švihadlo,... co mi napadne
Plastové poháre z jogurtov- tie si rada vklada do seba, na seba....
Minule sa asi 20min hrala s foliou a obalovala do nej všetky ovládače v dome.
Inak vie celkom dlho vysediet pri stole a kresliť si alebo hrať sa s plastelinou.
Šatky a šály, s tými sa tiež vie dlho hrať. Aj bunker už ju celkom baví, nosí si do neho všetko čo sa zmestí.
Stačí jej dat úplne hocičo čo nie je hračka a je to brutálne zaujímavé- Šišky, gaštany, listy, strukoviny, utierky..... hocičo. Ona si uz vždy nájde zmysel hry.
Ja keď vidím, že už ide robiť nejaku ,,somarinu", tak sa snažím urobiť opatrenia, aby sa nič nestalo a nechám ju to robiť. Vtedy sa vie tak zazrat do toho, že ani nevníma okolie.

maximilie
19. nov 2021

Bude mať 2r v januari

luccija
19. nov 2021

@maximilie z teba by mala pani Montessori radosť🙂dobre aktivity

maximilie
19. nov 2021

Konkrétnych aktivít je toľko....stačí pozrieť niečo na Google. Ja keď už neviem čo, otvorím si knihu ,,mama hrave 2" a tam sú celkom fajn nápady.
Skus niekedy rozstrihat obrázok a spolu ho poskladajte a zlepte.
Alebo ju len nechaj trhať papier na kúsky (halušky)
Hádzať lopticky do vedierka, kotulat si loptu, vyrobiť si spolu cestu- drahu z kociek, dupla....
Otlacat listy, pečiatky zo zemiakov, z pokrceneho alobalu...
Prstove farby, malovanky malovane vodou, nalepky, obkreslovst postavu na veľký papier, ...

maximilie
19. nov 2021

@luccija 😅 ak to mala byť pochvala tak ďakujem 🥰

autor
19. nov 2021

@maximilie dobra je ta kniha, ci staci google, lebo som nad nou uvazovala, som zvedava, ake su tam aktivity

oblecenie99
19. nov 2021

@maximilie Klobúk dole pred tebou 🙂 môj bude mať 2 roky koncom decembra, ale väčšina aktivít typu sadnime si spolu, poskladajme, precitajme, zlepme a pod. konci tým, že ma tam nechá samu a ide za svojimi autíčkami.Vkladacky ho bavia po prvé vyskladanie, potom ich pozbiera za hrsť a odnesie na Tatrovku alebo porozhadze okolo seba a zakryci s radosťou baaaaaaac 🤦‍♀️ ale aspoň začal "kresliť" 😅 no proste chlap.. Teraz ani vonku nemôžme chodiť, je chorý, tak len mini prechádzka. Ale super nápady si tu dala, inšpirujem sa 🙂

maximilie
20. nov 2021

@oblecenie99 ďakujem 😀
Ja si tiež myslím, že chlapci sú úplne iní ako dievcatka.

maximilie
20. nov 2021

Áno, ja si myslím, že sa oplatí. A to som dosť náročna😅

maximilie
20. nov 2021
maximilie
20. nov 2021
maximilie
20. nov 2021
maximilie
20. nov 2021
maximilie
20. nov 2021
maximilie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maximilie
20. nov 2021

Naozaj veľa veľa všelijakých aktivit, aj takých, ktoré treba vyrobiť a aj také, kde stačí loptička.

autor
20. nov 2021

@maximilie dakujem za typy aj odfotene strany