Ako zistím na čo má dieťa talent?

yollanda
5. sep 2016

Ahojte, tak ako kazda mama chcem, aby dieta bolo okrem zdraveho aj na nieco nadane. Ako zistim na co sa dieta hodi? Aky sport? Hudba? Ci treba dieta jednoducho povlacit po vsetkych kruzkoch?

denisekkk
5. sep 2016

@yollanda treba ho doniest na otvorene hodiny jednotlivych kruzkov ci zusiek a uvidis k comu inklinuje

katulienkax
5. sep 2016

No to by si mala vidiet podla toho co najradšej robieva doma alebo ak sama povie tak to co sama chce. Napriklad moja stále behá a skáče tak som ju dala na tanečnú. Kreslil ju nebavi takze to nie. Pri hudobnom nástroji by neobsedeli takze to tiez nie. Ale ona bude mat len 5 takze tanečná jej uplne stačí.

katche
5. sep 2016

Treba dieta odsledovat, co ho bavi, poskusat rozne kruzky a uvidis. Hlavne sa riad tym, co chce dieta

katche
5. sep 2016

No este som chcela- moja miluje kreslenie, vymysla si pribehy, hra si divadielko pred zrkadlom, a to ma len 3,5...takze ju chceme dat na pripravku literarno dramatickeho kruzku, beru od 4 rokov

pribinak
5. sep 2016

Moj syn chodi na gymnastiku, on vsade vylezie, neustále skáče, poskakuje, vsade sa vedia, vsetko polieza
Je velmi ohybný a ma velku silu

Ale nevie zaspievať ani kohútik jarabý, tancovať to asi sotva, on stoji a trasie sa, urcite nic s hudbou a tancom

viera77
5. sep 2016

Dcerka 5r. vsade tancuje kde hra hudba, tancuje si veselo len tak na ulici, aj ked len prejde okolo auto s otvorenym oknom a hudbou alebo ide hudba z obchodu, no a v obchode to ma uz ako diskoteku, trsá a trsá...inak, ona normalne nevie ani kracat, len hopsá a hopsá, tak sme ju prave dnes zapisali na tanec 🙂

mamula2
5. sep 2016

mne dnes začala Saška chodiť do 1.triedy maju si vybrať kružok teda ak chcú.Ja som jej prečítala povedala čo je čo a vybrala si gymnastiku a atletiku..Uvidíme či ju to bude baviť,myslím ta atletika by jej mohla sadnúť,lebo stále lieta behá,tak dufam že sme sa trafili🙂

gala79
5. sep 2016

a musi byt dieta nadane ??? ja mam dve deti... obe su radi vonku v pohybe, dcera si vybrala futbal, syn tenis... chodia normalne & radi na trening, vybehaju sa, maju tam kamaratov a to mi staci... ziadneho Aggasiho & Ronalda doma aj tak nebudem mat 🙂 ( sorry ak som ta zle pochopila) ...

snowmiss
5. sep 2016

ja by som tiez polemizovala o nadanosti, skor ide o to vymysiet im program, aby nesedeli len pred telkou, pc a školou. aby fungovali. a či už je to hudoba, tanecna, vytvarna je uuuuplne jedno. nutit dieta do niecoho co nechce (pozname vsetky) ma za dosledok jedine tak odpor. takze aj ked rada tancovala, ale nieco sa jej znepacilo na tanecnej (dievcata, ucitelka, alebo len ze tam vobec musi, ze to nie je doma...) ma za dosledok odpor k tancu, takze opatrne s vyberom a zelam vela zdaru 🙂

janinah
5. sep 2016

O koľkoročnom dieťati sa bavíme? lebo v takých 4.-5. r. sa už čoto prejaví,či bude športovec alebo umelec.Povláčenie po všetkých krúžkoch je hlúposť,len ho domotáš. Ako rodič ho môžeš začať učiť plávať,lyžovať...ak krúžok,tak treba pozrieť v akom veku sa hodí aký šport,začať skoro,ak na to nie je dieťa pripravené fyzicky či psychicky je nemúdre.Časom samo dieťa povie čo by chcelo skúsiť,treba mu to umožniť,ale ak pri tom nevydrží,tak nenútiť.Pri synovi sme začali lyžovaním,potom plávanie,korčuľovanie,husle,karate,lukostreľba...ostal mu len hokej,čo celkom stačí,aj učiť sa treba aj nezničiť ho celkom fyzicky.

alaguema
5. sep 2016

@yollanda tak snáď si poznáš dieťa a vieš, čo ho baví a k čomu inklinuje. Či je skôr technický, športový, umelecký, alebo aký typ. Nemusí byť mimoriadne nadané na nič z toho, ale niečo ho určite baví viac, ako iné veci. "Povláčiť po krúžkoch" je podľa mňa pekná hovadina, ktorá vedie akurát k tomu, že ho nebude nakoniec možno baviť vôbec nič. Ak si si nevšimla, čo tvoje dieťa baví, skús sa ho opýtať. Dozvieš sa určite viac, ako tu 😎

yollanda
autor
5. sep 2016

Mala ma 7 rokov. Chodi plavat, co ju bavi a gymnastika ju nebavila. Resp sa tam bala chodit, lebo je strasne placha a par drzych frackov ju vypoklonkovalo z kolektivu. Plakala a nastal blok.
Maleho dam hokej, rad sa bije 😂

sense
5. sep 2016

Nasa je mala ale bavi ju spievat,staci dvakrat pocut pesnicku a uz spieva a tancovat, pri tancovani vidiet ze ma rytmus, zacala chodit na tanecnu, je tam sice najmladsia ale zvlada to ako aj ostatne deti este aj doma si to tancuje.... Nemusi byt profesional ale ked ju to bavi a ide jej to treba to podporit, ja som tiez tancovala a nebyt urazu kolena bohvie kam by som sa dostala,mozno aj nikde a mozno aj daleko.... Spev ma ale zrejme po muzovi ten spieval v chlapcenskom zbore