Ako vyrobiť kostým na Halloween?

radkanika
25. okt 2013

Baby, prosim poradte, ako vyrobit nejaky super kostym strigy pre 6 r. babu. Jedine, co mame su jezibabovske fialovo-cierne stipce do vlasov s pavucikmi (klobuk nechce). Nic cierne ona nema, ja mam take stare cierne saty, ale jej su xxxxxxl velkeee, teda hlavne siroke, dlzka by bola fajn...myslela som, ci jej nedam modru dlhu suknu a tie moje saty postriham, urobim z nich dalsiu vrchnu suknu na gumku a rozstriham ju na take pasiky od hora az dolu...teda modra bude pod tym a na vrchu len taka strapcova z tej ciernej...ale neviem, ci to nie je somarina :D a co navrch??? aby to fakt tak jezibabovsky vyzeralo...

bea13
25. okt 2013

od vcera maju v Lidli prekrasne kostymy na Halloween v cene do 7€, my sme kupili carodejnicu i s klobukom a su fakt pekne, od vcera ich mame na sebe, ale my sme museli kamuflovat, ze je to kostym princeznej a nie carodejnica.... 🙂

radkanika
autor
25. okt 2013

@bea13 Vazne? dakujem, snad ked zajem, este budu mat a su rozne velkosti? len zas tiez nechcem, aby bola polka skoly rovnaka ako ona :D

zigzag
25. okt 2013

jasne, zacina sa to helovinom :P a za chvilu sa tu bude strielat aj a skolach ako v USA?? sa opicime po debiloch... a zabudame na nase tradicie,,

bea13
25. okt 2013

velkosti su oznacene od S 4-6r. do L, maju viacej druhov kostymov a vela samostatnych doplnkov, ja tiez osobne nedam obe casti, vypustime klobuk a dame cierny zavoj, tiez aby neboli vsetky baby rovnake, alebo mozes dokupit len samostatny cierny plast a tak, ved kukni a uvidis

moni244
25. okt 2013

ja som bola striga na strednej, mali sme tématický deň otvorených dverí, mala som legíny, ako sukňu oco našiel starú handru z auta takú fajne zamastenú, na sebe modré tričko a na to mamine staré rozstrihané čierne tričko, vlasy tak natupírované, že nešli rozčesať ani po 4 umytí, na tvári čierny blivajz na topánky a v ruke metlu 😀 😀 😀 nikto ma nespoznal

anjelicek26
25. okt 2013

@radkanika - my sme kostym tiez kupili, rovnaka ako polka skoly nebude, ved vybrat sa da dnes uz kadeco...

@zigzag - nezabudame na nase tradicie, ale toto deti proste bavi. Prezliekat sa a ist vecer strasit a po sladkosti. Mne to prijde velmi fajn, utuzuje sa tym susedska atmosfera, kedze na ulici uz nie je vela malych deti a aj tak vsetci susedia spolupracuju a volaco im daju... ide o to ist vecer von za doprovodu ocka a moct vsade zvonit a recitovat strasidelnu basnicku 😅 Ja na druhej strane by som sa rada zbavila uzasneho slovanskeho zvyku na Velku noc chodit otlkat dievcata a chlastat vo velkom style...

verka
25. okt 2013

@zigzag no ono je to fakt ze je to sviatok skor pohansky, na druhej strane sa tomu tazko stranit, deti od skolky mavaju karneval na haloweena, vyrezavame tekvicky a pod...tak to je

moni244
25. okt 2013

@anjelicek26 mne sa to tiež páči, je to super nápad

janinah
25. okt 2013

@anjelicek26 a myslíš,že vyháňanie bosoriek na Luciu či liatie olova na Ondreja atď by ich nebavilo? som si istá,že áno,len im to nik neukáže a my rodičia ešte podporujeme to "cudzie" a nie naše 😒

anjelicek26
25. okt 2013

@janinah - no my robime aj to a aj to 😀 😀 😀

bea13
25. okt 2013

@zigzag neviem preco reagujes tak negativne a dost nevhodne o tom strielani..... deti neriesia ci je to Halloween, ci Belloween, Maloweeen alebo co a odkial to pochadza, oni sa tesia na to, ze si mozu obliect nejaky kostym, trochu si pomaskrtit, zatancovat si a tak...

anjelicek26
25. okt 2013

Keby sme chceli fakt zabranit nejakemu strielaniu, treba sa tieto vianoce zamysliet pri nakupovani vianocnych darcekov pre deti 10+, ci su vsetky tie pocitacove hry, co si zelaju pre nich vhodne, alebo nie a to najlepsie tak, ze si to zahra clovek sam.... lebo tolko strielania a krvi a zabijania, co je uz v nevinnych detskych hrach, no ze dovidenia. A v USA sa k tomu prida lahky pristup k zbraniam a problem na svete. Fantazia pretina realitu. Ale od toho sme v Europe este na mile daleko.. A urcite nie u 4-10 rocnych deti, co sa v skolke prezliekaju za bosorky! Starsim detom by bolo ist zobrat o sladkosti od dveri k dveram uz vrcholne trapne ze ano...

janinah
25. okt 2013

našťastie v našej škole sa nehelovínujú,inak by som to ako rodič riešila,že si toto neželám..tekvice ako ozdoby majú,ale to je tak všetko

radkanika
autor
25. okt 2013

@zigzag to je fakt, ale kedze je to celoskolska akcia a je to namiesto vyucovania, mozem sa aj na hlavu postavit a bude to. A tak musim riesit kostym 🙂 ale zas na druhej strane som rada, ze sa dcerka zabavi, tesi sa na to...nie je vsetko len cierno-biele.

zigzag
25. okt 2013

@bea13 tak jasne, karnevaly su zabava, nevravim ze nie, ale preco to volat helovin,??? a negativne reagujem preto,lebo by sme si mali drzat svoje tradicie a nie sa opicit po zapade, ved co dobre z tamadial do teraz prislo??? ked nepocitam zemiaky, a kakao, tak nic,,, a ide mi na nervy, to ze vsade su hlupe tekvice, jezibaby a neviem co, co nema vobec nic spolocne s nasim sviatkom, a o stielani na skolach preto,lebo statisticky je v tento vecer spachanych najviac zlocinov,kedze kazdy ma masku,,,

zigzag
25. okt 2013

@radkanika to ano, jasne, ale aj tak sa mi to vobec nepaci, ako keby to bol ze klasika karveval, ved my sme mavali karnevaly, a nemalo to ten podton, aky to ma teraz,,,, neviemako budem riesit ja, nepaci sa mi to,,, my sme sa pezielali za kucharov, vily, a take teraz su tojezibaby, jednooki kiklopi a co ja viem co este,,

radkanika
autor
25. okt 2013

Ved bude aj karneval a je aj toto. Nie je to nahrada karnevalu. A vies, ono skolam je asi jedno, ci sa to tebe ci komukolvek inemu paci, a je naozaj potrebne, aby ludia nehladali vo vsetkom hned len to zle. Taketo akcie pre deti v ramci skoly a hlavne pre zabavu a radost deti naozaj nie je na skodu. Napr. Valentin tiez nie je nas sviatok a predsa sa u 99% ludi na Slovensku slavi, hoci len malou kytickou, bonbonierou...a? ved je to mile. Doba ide dopredu a ty to neovplyvnis.

radkanika
autor
25. okt 2013

@zigzag ja chapem aj teba, ze to nemyslis v zlom, ale zas bolo by dobre, aby aj ty si sa zamyslela nad tym, ze nejde o nic tak strasne, aby si sa musela nad tym pohorsovat. Je uplne jedno, ako sa to vola, halloween, karneval, neviem co...pre deti je to jednoducho den plny zabavy. Urcite teraz dcerku neposlem vecer von na ulicu 🙂 ale v skole takuto akciu povazujem za spestrenie.

zigzag
25. okt 2013

@radkanika no nie je to jedno, lebo karneval je nas, a je to obycajna zabava, a halovin je americke besnenie, bosorky prilietaj zo zahrobia a ludia sa maskuju, aby ich jezibaby nespoznali, ako ja v tom rozdiel vydim, neda sa mi inac , ale co narobim, ... je to iba dalsi sviatok ako aj valentin, na vytiahnutie penazi z vrecak ludi, ked obchodnici maju hluche obdobie,,,, a ano, nemyslim, to zle, len by som bola rada, keby sme si drzali nas tradicie a nepreberali cudzie, aj tak uz maju z toho deti hatlaninu, ci darceky mosi Jezisko, ci dedo mraz, ci Santa claus, vecer sa besnejme je helovin a na druhy den ideme palit sviecky na cintorin bosorkam, ktore poslednu noc lietali ,lebo bol halloween , ako neviem nepasuje mi to,,,

moni244
25. okt 2013

@zigzag ja som sa už na základnej na karnevale prezliekala za ježibabu 😀 a to ešte nebol boom okolo halloweenu, mne sa tá postava vždy v rozprávkach páčila

zigzag
25. okt 2013

@moni244 ja som bola vila a brat kuchar :D

moni244
25. okt 2013

@zigzag ja vždy negatívne postavy, ježibaba, čert 😀 nikdy som nechcela byť víla, princezná, neviem prečo

zigzag
25. okt 2013

@moni244 co ja viem, ine sme nemali, robilo sa z toho co bolo doma, :D na dedine nebolo takako teraz v meste, ze vsetko kupis, zozenies, obiednas......, ja som bola skromne a spokojne dieta 😵 hehe, nevymyslala som, neako som neriesila co chcem byt, mamka vydumala ze vila, tak vila, neresila som.....

moni244
25. okt 2013

@zigzag veď aj mne mama vyrábala kostým, dalo sa čo sa doma našlo a bolo 😀

zigzag
25. okt 2013

@moni244 a bola aj zabava, ako sa to chystalo 🙂

alex31
25. okt 2013

@radkanika ... typ od mojho kolegu 🙂 minuly rok uz beznadejne vypredane vsetky dobre a strasidelne masky v obchodoch ... jeho dcera uz ani nechcela ist na Haloween party pretoze nemala kostym ... bolo nam jej luto a kedze sme mali volnejsie v praci tak vies co sme spolocne vsetci vymysleli ???? v sklade sme mali stare hnedo - sive klasicke vrece, take prave nie tie umele ako dnes sa predavaju ... ako mavaju nase babky na zemiaky 🙂 sme ju d oneho navliekli ... vystrihli dieru na hlavu, zobrali klasicky spagat, obviazali v pase ako "opasok" , spodok sme cickavito rozstrihli ale tak aby nebol sumerny, jedna strana trosku vyssie, druha nizsie ale najdlhsia cast bola asi do stredu lytiek, zobrali smeklasicky cierny uhlik na kreslenie a ako nam prislo tak sme to vrece pokreslili a este to vsetko aj rozmazali aby to nevyzeralo sumerne ... z ciernej vlny som jej navyse na jedno rameno "vysila" pavucinu a dalsi kolega doniesol z domu takehoto vyskakovacieho pavuka co je na gumicku toho sme tam pripevnili, dievca si pod to dalo obycajne cierne tricko s dlhym rukavom, cierne leginy a ponozky a cierne cvicky ... klasicke biele ktore sme zaspinili 🙂 boxom na topanky .... kedze mala krasne dlhe vlasy vobec nebol problem jej ich riadne "nacuchrit" , do toho celenka a sponka ktory si sama vyrobila .. nalepila tam nejakeho pavuka ci co to bolo .... tvar sme jej pokreslili ciernou ceruzou co si my zeny kreslime oci 🙂 hlavne okolo oci sme jej nakreslili teda poriadne kruhy 🙂 a dokonca sme jej zafarbili aj jeden zub na cierno 🙂 do ruk dali metlu a takto vymodena odisla na Haloween party do skoly .... aka z nej super carodejka bola ... dokonca aj vyhrala nejake miesto za najlepsie doma vyrobene masky ..... . skusim pozriet ci nemam niekde foto lebo sme s nou aj fotili tak sa nam nas vytvor pacil 🙂 ....a ti poviem ze chlapi kolegovia na tom robili este viac ako my zeny 🙂 tak ich to chytilo .... a to na zaciatku chuda myslelo ze ostane doma a nakoniec aka bola stastna "KRASNA-SKAREDA " carodejka ... tak mozno nejaky typ 🙂

janinah
25. okt 2013

@radkanika 99% na slovensku slávi valentína? to ani náhodou......vo februári uznávam akurát tak fašiangy a nie americký výmysel na podporu biznisu v hluchom období....

warholette
25. okt 2013

@zigzag ktore tradicie presne chces, aby sme dodrziavali? pohanske z obdobia starych slovanov, hadzali do potoka Morenu a vyznavali Peruna ci oslavovali slnovrat? alebo krestanske tradicie, ako Velka noc a Vianoce, ktore vlastne nadvazuju na tie stare pohanske? alebo tradicie ako vianocny stromcek ci pesnicka Ticha Noc, ktore k nam vlastne prisli z Nemecka? ci to sa uz nerata ako nie "nase"?

lucka1987
25. okt 2013

@zigzag prepac.. ale je mi smiesno, ak tu ide nejaka mamicka poucovat o tom co je spravne a po kom sa opicime, ked ani nema prehlad o tom, co vobec pise...
halloween je sviatok, ktory pochadza z europy, konkretne irska , ale slavil sa aj inde v europe .. je to sviatok " podvecer vsetkych svatych "
aj u nas na uzemi sk sa slavil tento sviatok, ktory sa samozrejme nevolal halloween tak, ze sa vyrezali z repy lapmase a svietili mrtvym dusiam na cestu a tiez sa prezliekali ludia za duchov do handier, aby sa nestalo ze nejaka zla dusa vstupi do ziveho cloveka ..
ked dosli prvy kelti do ameriky, vtedy sa ten sviatok u nich udomacnil, namiesto repy vyrezavali u nich znamejsiu tekvicu..
takze mi pride smiesne , ak niekto povazuje tento povodne pohansky europsky sviatok, ktory sa slavil spolu s inymi pohanskymi, ktore sa slavia u nas doteraz za americky....

lucka1987
25. okt 2013

mimochodom.. zajtra tiez ideme robit party so svagrovcami v style halloween 😝 nech je prca

toto sme si vcera skusali, lebo este som nepracovala s farbami na tvar.. este umele mihalnice, kvalitnejsi nater, natupirovany uces dohora a vystriekany farbou a bude to super 😀 😀 😀