Ako ste vyberali krúžky vo vašom okolí?

arctic
28. jan 2020

Druhá časť školského roka sa blíži, preto ma zaujíma, ako ste vyberali kurzy a krúžky pre svoje ratolesti.

Bol podľa vás v ponuke dostatočný výber kurzov a krúžkov vo vašom okolí?

Aké aktivity vám chýbali?

Aké informácie boli pre vás najpodstatnejšie pri rozhodovaní?

jumama
15. feb 2020

Vyberame podla zaujmov dietata, inak to velmi cenu nema 🙂 Nechcelo by sa mi vecne bojovat s dietatom a nutit ho do niecoho, co nema rado. Nam ako rodicom sa volba dcery pozdava, no dcera si vybrala hudobnu a jeden dalsi sedavy tvorivy kruzok k tomu. Ako rodicovi mi chyba v jej vybere sport. No ak k tomu neinklinuje, nicim by sme ju nenamotivovali a neprinutili. Hudobna zaberie tri dni v tyzdni, takze je to dost, dieta potrebuje aj volny, neorganizovany cas. Ak mi nieco chyba, tak pre deti 10-15, v skupinach prirodzenejsie rozdelenych podla veku, by som chcela nejaky diskusny kruzok, kde by sa ucili diskutovat na rozne temy ako priatelstvo, vztahy, partnerske vztahy, pomahanie v spolocnosti. Akoby hodiny etiky a nauky o spolocnosti su uplne nevyuzite, nie kazdy ucitel je ochotny sam take rozne temy prinasat .... a je n atych hodinach aj malo priestoru. Deti v danom veku sa ani nemaju kde velmi stretat...