Ako ste naučili deti plávať?

8. júl 2024

Ahojte, mám decká 10 a 15 r . nevedia ešte plávať . Dať ich do plaveckého kurzu ? alebo nejaké rady tipy triky ako ich to naučiť. Mňa keď učili v detstve tak asi tak , že hodili do vody a kop rukami nohami , ja tak deti naučiť plávať nechcem . Starší je dosť bojazlivý čo sa týka vody .

doriiis
8. júl 2024

V škole nemali povinný plavecký výcvik?

pralinka86
8. júl 2024

Ak tak nechces ucit, skuste kurz. Naucia sa spravne plavat, nepretazovat chrbticu a pod.

neviditelnypes
8. júl 2024

S otcom v prvom 50-metrovom bazene v CSSR, na rukach som mal take nafukovacie srandy. Vzdy som vypil polovicu bazenu a najskor bol hladny a potom chory. 😉

nikha2809
8. júl 2024

@doriiis nie každé dieťa sa tam plávať naučí.Moja mala plavecký v MŠ, ZŠ, rok chodila na plavecký krúžok a plávať stále nevie.Vzdy spanikári, zatne sa a už nejde.

prasiatko30
8. júl 2024

V takom veku by som rozmyslala nad sukromnym instruktorom, lebov tom veku uz vacsina deti vie plavat a pubertaci sa hanbia, ze nieco nevedia. Hlavne je mat prilezitost - vela pobytov pri bazene, v mori?¿
ako som ich ucila ja? - starsie travilo kazde leto dennodenne na bazene od 9m v 2rokoch skakalo do vody a potapalo sa. Mladsie dtto

pralinka25
8. júl 2024

najlepsie sa uci plavat splyvanim. tak nas to ucili na plaveckom v skolke a tak som to ucila aj nase decka a to moj strasi je uplne protivodny typ.
skratka najskor sa ponorit. potom si lahnut na vodu ponoreny mozes podrzat pod bruchom a potom skusit ten pohyb prsia najprv.
moja mladsia sa naucila sama plavat ked mala 4 roky na dovolenke a starsi hoci vodu od malinka neznasal sa dobrovone naucil behom 4 dni na dovolenke tiez ked mal ale 7 rokov. tomu sme museli ale pomahat tak ako pisem

pribinak
8. júl 2024

Určite kurz, najmä ak ty sama nie si dobrý plavec
Na kurze ich naučia úplný základ splývať a z toho vychádzajú ďalšie plavecké štýly

15 ročného už plávať nenaučíš, nebude ti dôverovať, ale trénerovi plávania áno

amelie2017
8. júl 2024

Take velke deti uz len na kurz, najlepsie sukromne.

ddaassuullaa
8. júl 2024

V tomto veku uz ako pise @prasiatko30
Moze ti dat kazdy radu, co platilo na neho, na jeho deti, ale deti mas uz naozaj velke, to uz bude tazsi oriesok a bolo by lepsie nechat to na profika. Tiez nie nejakeho nabobtnaneho svalovca, co sa predava ksichtom a telom, ale fakt pedagoga, co sa praci s detmi venuje roky a v kazdom veku. A ide to.

autor
8. júl 2024

@doriiis nenaučili sa tam

yanni
8. júl 2024

Naucia sa ale v tomto veku je to dost tazko. Skusali ste nieco doteraz? Mam dceru vrcholovu plavkynu (zatial mladsi ziaci) a oddiel ma aj kurzy a to takto velke deti tam v kurze nenajdes. Kurzy idu väcsinou tak do 10 rokov (to uz je fakt vynimka), potom je najlepsie 1:1 (vo vasom pripade by to mohlo byt ako surodenci 1:2). My mame 5 deti, 2 najstarsi sa naucili ako mali v kurzoch a vedia velmi dobre, treti tiez kurz ale plavanie ho velmi nebavi, ale plava ako plava - technika mizerna, dcery (teraz 8 a 5 rokov) su vynimocne talenty. Obe vyrastali na pozemku s 25 metrovym bazenom, takze to bolo akosi predurcene. Zaklady sa naucili same, len sme ich hodili do vody a v dvoch rokoch vedeli dobrou technikou (prsia) preplavat 25 m, potom jeden kurz technicky a nakoniec obe isli automaticky do oddielu a tam sa uz uci vsetko ostatne. Ono cim je clovek starsi, tym sa uci plavat tazsie. Ale ak naozaj chcu, tak sa naucia. Odkial ste? Treba sa poobzerat po okoli a opytat sa na individualne hodiny plavania.

adka3321
8. júl 2024

My sme dali dcerku od 4,5 roka na kurz plavania. Zatial odchodila 4 mesiace (2x do tyzdna chodi na kurz) a uz vie zaklady plavania. Po lete pokracuje dalej.

venija
8. júl 2024

Márne boli naše pokusy naučiť dcéru plávať, tak sme ju zapísali na súkromné hodiny k úžasnému trénerovi. Bola som maximálne spokojná.

timilv
8. júl 2024

@autorka mne osobne pomohol tréner. Ja mám strach z hlbokej vody, takže to bola u mňa vždy veľká stopka. Moji rodičia sú neplavci, na plaveckom som sa nenaučila plávať, tak som si zaplatila hodiny a učila sa súkromne. Dosť ma to že neviem plávať obmedzovalo keď sme cez prázdniny ako partia chodili k vode, tak som si povedala že to tak nenechám 🙂 Stále mám rešpekt ak nedočiahnem dno, nemám rada potápanie ani s inštruktorom ale v pohode si preplávam aj v mori🙂

liz_lemon
9. júl 2024

@doriiis povinny kurz nikdy nebol

clovekoj
9. júl 2024

Ako píšu vyššie. Určite ich dať na kurz, hlavne toho staršieho. Pre toho mladšieho pozrieť poprípade nejaký krúžok plávania, tam chodia bežne aj 10 ročné deti.
A vek ako nevýhodu by som nevidel, ak sa dieťa chce naučiť plávať. Práve naopak. Dieťa už má zvládnutú motoriku, má lepšie vôľové vlastnosti a cieľavedomosť ako 6-7 ročné dieťa, dá sa s ním lepšie pracovať. Ale musí to to dieťa chcieť.

nikelca
9. júl 2024

Na kuurze som bola zo škôlky aj zo školy, bolo to ako za trest, tiež som mala pocit že sa ma snažia skôr utopiť ako niečo naučiť. Nakoniec ma naučil ocino "neutopiť" plávaním v jazere 🙂 Dcéra snáď mala rovnakých učitelov plávania lebo napriek tomu že už ako tak vedela plávať 2 roky sa potom bála bez kolesa priblížiť k vode. Neviem či je to skupinovým kurzom alebo máme niečo geneticky dané. Syn sa naučil plávať v kúpeloch: rukáviky a denne bazén 20 minút 🙂 len hier žiadne učenie plávania

bibino22
11. júl 2024

Treba začať od malička

jablko1990
11. júl 2024

Môj manžel nevedel plávať rak som ho naučila na prvej dovolenke 🙂 dospelému sa ľahšie vysvetľuje.
Dcéra ma ľahké dmo, zlu motoriku a ma 10rokov čochvíľa a chodí z rukávnikmi no nehanbi sa. Keď bude väčšia zvolíme niečo menej hanblivého a keď trošku zlepší motoriku skúsim naučiť plávať . Teraz to ani nejde lebo fakt blázni vo vode

denkabemommy
11. júl 2024

Zobrala som syna (6r) do bazéna, len s rukávnikmi, vysvetlili sme si techniku, potom sme vzali len penovú tyč a nakoniec som ho pridržiavala len za brucho až bol natoľko smelý a šiel sám. Takto nejak pracujú s deťmi aj na plaveckom kurze, ak na to nemáš trpezlivosť a čas, tak rozhodne smer kurz 🙂

minimie
11. júl 2024

Nasadila som jej potápačské okuliare a povedala že jej dám 10 euri keď si v detskom bazéne ľahne na dno a chvíľu tam poleží. Veľmi rýchlo zistila že to nejde. Ale za snahu ich ak tak dostala. Potom to už šlo. Ale najprv plávala pod vodou.

ibrunova
11. júl 2024

Jednoznačne plavecký kurz

danieli
11. júl 2024

Mas dve deti, vezmi im sukromneho trenera, to sa uz oplati, moje deti plavaju kazde prakticky od 4 rokov, chodili sme na rozne plavecke kurzy, ale tento rok som im vybrala sukromnu trenerku plavania a nemohla som urobit lepsie, ten pokrok je tak viditelny uz po tyzdni, ze sa to s kurzom kde je 10 a viac deti na roznej urovni plavania neda porovnat, do kurzov sa uz nevratime a naviac maju uzasnu trenerku a pohyb vo vode si konecne uzivaju, hladajte niekoho s kym si deti sadnu a budu chciet plavat, vo veku 10 a 15 sa uz budu podla mna dost hanbit vo velkom kurze, lde sa ucia plavat predskolaci

matkahelka
11. júl 2024

v detskych kurzoch take velke deti uz nie su, najdite dobreho sukromneho instruktora. skoda, ze ste to neriesili skor, lebo deti, cim su mensie, tym skor sa plavat naucia. uprimne sa dost cudujem, ze takym velkym detom (hlavne tomu 15r.) nevadi v takom veku, ze nevie plavat.

lucylaw
11. júl 2024

Ja som syna prihlásila na plavecký kurz,vtedy mal 4 roky a našla som taký kurz,že tréner mal na starosti 2 deti a jedna vyučovacia hodina trvala 30 minút (čím staršie deti,tým to je dlhšie) a naučil sa plávať rýchlo..Ja osobne by som si na to netrúfla ho to učiť sama,keďže nepoznám tie správne techniky a riskovať,že sa mi utopí,tak to nie 🙈 Takže toto bolo najlepšie riešenie 🙂

zanny93
11. júl 2024

Mne sa mala naucila plavat na dofci..kupila som jej snorchlovaciu masku v decathlone..ono deti maju najvacsi strach alebo teda ich najviac desi, ked sa im splechne voda do tvare, potom panika a chaoticky plavaju a idu ku dnu..takze som kupila malej aj mne (aby sa toho nebala, mala 7 rokov) nemala problem kedze voda sa jej nedostala ani do ust ani do nosa ci oci ..ziadna panika krasne lezala na vode a naucila sa plavat. A morske dno bolo len na odputanie pozornosti. Takze ja odporucam to.

medda_beda
11. júl 2024

10-15 to už je taký vek, že od nikoho zázraky nečakaj.
To už musia chcieť deti samé, skúšať aj na kurzoch.
Ak sa majú učiť samé, tak kľudne skúste ísť do nejakého bazéna kde dočiahnú.Zobrať slíž, rukavníky, dosku a skúšať.Nohy, ruky.Chytiť sa kraja a naučiť sa cítiť vodu.
Môžu sa aj odraziť od kraja ku kraju a pokúsiť sa urobiť zopár záberov.Skúšať splývanie, ležanie nad vodou.Nech vidia, že voda ich drží.

Inak bez pomôcok je to vždy potom len o tom či ten človek vodu cíti a pochopil princíp alebo nie.

mimik79
11. júl 2024

Náš na plaveckom, on veľmi chcel sa naučiť tak mu to išlo,v 3. a potom ešte v 5. Ročníku,tiež sme nevedeli ako by sme ho my, vysvetliť mu to správne

oskvarka
11. júl 2024

tak hod do vody to sa snad zvykne len obrazne vraviet ved to moze si zarobit na problém ze sa pritopi a bude sa bat vody uz navzdy... ja si ucim deti sama nie som instruktor ale nejaku predstavu mam ako na to... a uz dve deti vedia plavat a ideme na to pomali postupne repektujem odvahu jednotlivca.. obaja starsi sa naucili v 8 rokoch a mladsi stale potrebuju pomocku...

alex2018
11. júl 2024

Sama by som to asi neskusala- v tomto veku by som sa bala aby nechytili strach z vody. Zverila by som ich trenerovi na individualne kurzy. Predsalen maju na to techniky ako naucit. Najlepsie je chodit plavat od babatka- potom nemaju strach z vody. Ja som s detmi chodila odmala, neboja sa vody- chalani 14 a 6 vedia vdaka kurzom vsetky styly, dcerka 4 zatial s hlavou pod vodou