14 ročný syn a americký futbal

elka254
13. jún 2015

Ahojte 🙂
Chcela by som sa spýtať či by ste dali svoje dieťa na americky futbal. Môj syn mi o tom furt básni že by sa chcel tomu venovať. Ukazoval mi ako to vyzerá aj mi to vysvetľoval no moc som s toho nepochopila 😀. No neviem či ho mám dať na taký tvrdy šport. Od známeho som počula že tento šport sa hra profesionálne iba v USA ale americké univerzity ponúkaju športove štipendium aj hráčom z Európy ak sa teda dokážu presadiť. Tu je odkaz

https://www.youtube.com/watch?v=o71yxoCzULg

na video ktoré mi aj syn ukazoval.

blackhawk779
13. jún 2015

Myslím že by si ho nato mala dať 😉 Slovenske reprezentácia v americkom futbale bude hrať tento rok o kvalifikáciu na Majstrovstva Európy 2018. V roku 2020 bude americky futbal aj na letných OH kde bude o zlato bojovať 26 krajín. Môžno to je na Slovensku iba amatérsky šport ale dá sa v ňom veľa dosiahnuť. 🙂
Mohol by sa dostať na univerzitu v USA, ako 17 ročný ma možnosť isť hrať za Svet proti USA a atď.

lilimoni
13. jún 2015

Len nech sportuje 🙂 to mu len prospeje a aspon vyuzite velmi rozumne volny cas 😀

mawka
13. jún 2015

jaj keby mi taketo nieco zahlasil maly, ani na sekundu nevaham. perfektne. nemas sa coho bat 🙂

tanickaskorokubikova
13. jún 2015

@elka254 Určite áno je to krásky šport, veľmi ale veľmi taktický aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá. Pomaly sa aj u nás dostáva do povedomia širšej verejnosti je to podľa mňa super šport a veľmi rada ho sledujem 🙂 Určite ak má záujem nech skúsi 🙂

jankaroy
13. jún 2015

@elka254 Kazdy sport je fyzicky narocny a ma svoje pre aj proti. Urcite mu nezakazuj aby sa venoval sportu ked ho to zaujima. V dnesnej pretechnizovanej dobe je to vzacne. Aj na Slovensku sa hra americky futbal, funguje SAAF. Na FB je stranka kde su jednotlive kluby, ktore u nas funguju, mozete sa so synom na to pozriet.
Nech si najde klub ktory je vam najblizsie k bydlisku, v ktoromkolvek ho s radostou privitaju. Trenovat moze zacat hned a hravat od 17tich rokov. Tu je link:
https://www.facebook.com/American.football.in.S...

sissy27
13. jún 2015

@elka254 neviem odkial si, ale aj na Sk sa hrá liga 🙂 je to tvrdý šport, ale o nič viac ako napr. hokej či futbal, a do istého veku sa hrá v bezkontaktnej forme...
pozri http://saaf.sk/4/kluby.html tu máš mapu a preklikáš sa tam na kontakty na kluby v jednotlivých mestách...

btw. moja dcéra tancuje, čo vyzerá ako nenáročný šport v porovnaní s am. futbalom, ale nepýtaj sa na tie zranenia... futbalisti majú aspoň chrániče...

zuzka38
13. jún 2015

@elka254 ja by som.bola rada keby moje dieta vedelo v 14tich co xce a podporila by som.ho..

pribinak
13. jún 2015

Bud rada, ze v jeho veku ma zaujem nieco aktivne hrat a nie sediet 24 hod za pocitacom ci fajcit za skolou.

Svojim sposobom je kazdy sport tvrdy, i ak aj v BA maju hraci americkeho futbalu klub, volaju sa Monarch alebo Monarchs

kiki68
26. jún 2015

urcite ho dat na americky futbal, ak ma zaujem. Je to super, ako mozno tvrdy sport,ale tak aj hadzana je napr. dost tvrdy sport. Ziadne ofukovanie sa 😉