14-ročná dcéra chce začať s krasokorčuľovaním, je to neskoro ?

lea_4441
23. jan 2020

Ahojte baby , moja dcéra chce začať s krasokorčuľovaním myslíte že je vhodné začať s tým v 14 rokoch alebo je to neskoro?

korunka1
23. jan 2020

Podľa mňa neskoro

lea_4441
autor
23. jan 2020

@lea_4441 s akým krúžkom je pre ňu vhodné začať potom ?

katulienkax
23. jan 2020

Ale veď pre zábavu sa naučiť moze ked chce

ibrunova
23. jan 2020

Napadli ma spoločenské tance alebo aj moderný tanec.

sovica
23. jan 2020

Ak sa to chce naučiť a robiť tento šport pre svoju zábavu resp. ako športovú aktivitu, tak v pohode môže začať aj v tomto veku. Ak by to chcela robiť ako vrcholový šport, čiže chodiť na súťaže atď., tak to už je neskoro.
Ak je športovo a pohybovo nadaná, tak môže skúsiť nejaké tanečné aktivity.

pribinak
23. jan 2020

@lea_4441 pre vrcholový šport neskoro. ALE pre radosť, zábavu, rozvíjanie zručnosti, sebadisciplíne, držanie tela môže začať kedykoľvek
Je fajn, že chce robiť šport, aktívne tráviť čas. Určite ju podpor ak má záujem

adamadent
23. jan 2020

Určite by som ju podporila v krasokorčuľovaní ak má záujem treba podporiť v športovaní v čomkoľvek zmysluplnom. Aby nezabijala voľný čas na mobile alebo inak nevhodne.

lindusss2016
23. jan 2020

S krasokorculovanim sa zacina okolo 5 rokov, ja som zacala ako 6 rocna a uz to bolo neskoro. Nvm, odkial ste, ale musis sa informovat, ci tam mate aj nejake len akoze kurzy pre zabavu, lebo velmi silno pochybujem, ze by ju niekde vzali do oddielu. Za prve s nou nebude ziaden trener stracat cas (sorry za vyraz, ale je to tak) a za druhe by sa tam asi sama citila zle, keby videla tie malicke deticky, ze su na tom ovela lepsie ako ona. Netreba moc verit filmom ako Ladove ostrie, ci ako sa to vola. Krasikorculovanie je obrovska drina a maka sa od utleho detstva, su to minimalne 3 hod treningu denne. Rano pred skolou na lad, po skole na lad a este hodka suchy trenibg ako balet, gymnastika, tance, posilovanie a strecing, kazdy den ine. Ja si myslim, ze podporit je jedna vec, ale ked ti ju nikde nevezmu, mozes ju trenovat akurat tak sama

annabelka
23. jan 2020

@lea_4441 ahoj, akurát čítam na nete jeden starý článok, hneď som si spomenula na teba a tvoju diskusiu. Je to 2 roky staré, písali to keď Alijev prestúpil od juniorov k mužom. Citujem: Mimochodem je zajímavé, že Alijev se začal profesionálně zabývat krasobruslením až ve věku 14 let, předtím lyžoval a bruslil jen na přírodním ledu na jezeru. Pro pochopení: většina krasobruslařů začíná svou kariéru již ve třech letech.
A teraz ma nakrocene pre medailu 🙂
Tým som chcela povedať, že nič nie je nemožné. Netvrdím, že bude tvoja dcéra vrcholová športovkyňa ale keď ma chuť ísť do toho, tak ju podpor, nikdy nie je neskoro, aby človek robil, čo ho baví.

ibrunova
23. jan 2020

Len môže byť problém, ak trénujú, zaradiť tam začiatočníka.

lindusss2016
23. jan 2020

@annabelka viem, ako funguju krasokorculiarske oddiely na svk, treneri sa budu venovat detom, v ktorych maju nadej...

sendy1977
24. jan 2020

@lindusss2016 no smutné je na tom, že nielen krasokorčuľovanie, ale skoro všetke športu. ☹

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sendy1977
24. jan 2020

@stvura pred Vianocami si písala o probléme tvojich chlapcov s plávaním, ešte plavaju, ale sa ten "problém" vyriešil

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prasiatko30
24. jan 2020

@lea_4441 neskusala si sa poobzerat po korculovani na kolieskkovych korculiach. Takeot starsie dievcata mozu zacat s krasokorculovanim na kolieskovych aj trochu neskor sice to nie je az take zname ako na lade ale aspon to neberu tak smrtelne vazne zeby mali vsetci skoncit ako olimpionici a moze to robit pre radost

sendy1977
24. jan 2020

☹ , nech sa chlapcom darí v aikide. 🙂 Moj syn nie je športový typ, keď ešte chodil na ZŠ v tretom ročníku si mali vybrať krúžok z ponuky školy, chlapci z triedy si vybrali futbal, cca 5 chlapci išli za učiteľom TV, ktorý viedol tento krúžok, vyskúšal ich, zahlásil, že vy neviete hrať futbal a poslal preč. Arogantné správanie, ako by robil výber do Realu Madrid. Ved podľa mňa ich mal on naučiť taktiku futbalu, aby nehrali štýlom kde je lopta tam sú všetci. S mm vieme, že z syna by futbalista nebol, ale aspoň podporiť chlapcov, ved to nebol žiaden klub iba krúžok na škole. A potom, že deti nechcú športovať, no keď od mala nehrajú ako profi futbalisti maju smolu.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
24. jan 2020

Počuj, pozerám že ste z BA. V Dúbravke klub Piruetka robí kurzy krasokorčuľovania presne pre takéto staršie decká a dospelých
V Lamači je korculkovo, tiež majú kurzy pre staršie decká čo nechcú profesionálne korčuľovať, ale chcú byt perfektní korčuliari
Je toho kopa, da sa všeličo nájsť

lubina
24. jan 2020

@lea_4441 korculovat sa moze, ale na sutaze je to uz neskoro

ro_mi
24. jan 2020

@lea_4441 urcite ju podpor, naucit sa moze, ved nemusi byt majsterkou sveta...ale konkretne moje krstna zacalo cca 14 rokov. Teraz mala 18. A uz chodi na sutaze a tento rok zacala deticky na slovane trenovat kraso, presne tie mozno male buduce hviezdy 🙂 nie je to vekom ale od toho ako to velmi chces, teda tvoja dcera 😉

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaka
24. jan 2020

@stvura smutné, ale pravdivý obraz situácie v športe na Slovensku. Miesto podpory, už v zárodku sú deti zbavené snov... môj syn hra hokej od mala ale mimo Slovenska, v 5 rokoch boli v jeho teame deti, ktoré vyzerali talentované a dnes po 7 rokoch už zapadli medzi priemer ale boli tam aj nevýrazné deti, ktoré sa prejavili až neskôr....Tieto deti ale v živote nepočuli, že nemajú šancu, že nemajú talent a že s nich nič nebude a to u nás v tomto veku trenuju rodičia s trénerskym kurzom, žiadny platení profesionáli, ale všetci tréneri vedia, ako deti podporiť a nie ako ich znechutiť, aby stratili záujem.
Kým sa neporieši mládežnícky šport na Slovensku bude tých športových talentov v staršom veku minimum - to sú ľudia, ktorý sa vypracovali a dostali niekde nie vďaka systému ale napriek systému, klobúk dole všetkým, čo to nevzdali

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
24. jan 2020

Ak chce robiť šport rekreačne, tak možno Centrum voľného času, a nie športové kluby.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elementissa
24. jan 2020

@lea_4441 v 14 je na takýto šport už neskoro, ak by to chcela ako hobby, tak kľudne môže, ale nech sa nemamota na to, že bude úspešná, chodiť po súťažiach, vyhrávať... Ak by chcela robiť párové krasokorčuľovanie, tak v tomto veku už nezoženie vhodného partnera a bude sa trápiť roky.... Je zopár takých luckerov, ktorí začnú s parovymi sportami v puberte a podarí sa im ešte preraziť, ale je to male percento.
Ak by chcela robiť indi šport a je vážne pohybovo talentovaná a je to jej sen - tak smelo do toho. Sky is the limit. Ak by chcela aj zavodit ako jednotlivec a bude makať ako fretka, tak má šancu, ale je v značnej nevýhode, lebo sólo krasokorčuliari začínajú v 3, 4 rokoch a v 14 už chodia po majstrovstvách juniorov a je v takom veku, že ju bude možno veľmi trápiť to, že rovnako staré decká už dávno závodia a vyhrávajú medaily a ona ešte stále nevie ani kadetku skočiť...
Ale ak bude mať ten postoj, že chce to skúsiť, nemá zatiaľ žiadne očakávania a v prípade, že jej to pôjde, tak je ochotná chodiť na 3-fazove tréningy každý deň a neskutočne makať, aby dobehla svojich rovesníkov, čo sa tomu venujú už 10 rokov, tak môže byt veľmi dobrá.

elementissa
24. jan 2020

@ibrunova v 14 už má veľmi malú šancu chytiť partnera 😔 ja som tak začínala s tanečným športom... Mala som jedného, boli sme veľmi dobrí, veľmi sa nám darilo, brali sme jeden zlatý pohár za druhým.. avšak bol o čosi starší, po 2 rokoch mi odišiel... A už som nikdy nenasla vhodného partnera. Tí čo boli dobrí, ti už boli dávno rozchytani, ti, co začínali boli demotivovani trénovať tak tvrdo s príliš dobrou partnerkou (proste to ich chlapske ego nezvládlo) a po niekoľkých rokoch, čo som sa len tak ponevierala od partnera k partnerovi som chytila o 15 rokov staršieho, akože úplne zlé - už nemal toľko energie, ani ten drive, ktorý som mala ja, absolútne sme sa nevedeli mentálne zosúladiť, úplne iný typ tréningov, ja som chcela makať, chodiť na sútaže, on sa súťažiam vyhýbal, trénoval, len to, čo chcel on... Tanec milujem a je hlboko v mojom srdci, ale koľko krát som si povedala, kde som mohla byť, keby som začala o 5,10 rokov skôr... Začínať s parovymi sportami v puberte je veľmi riskantné. Lebo v takom veku chlapci, ktorí sú tanečne nadaní už dávno zbierajú medaily a ti ostatní sa hanbia pred kamošmi, lebo to je také traposacke tancovať... Pričom tanec je extrémne náročný šport a tanečníci sú najkrajší muži 🤷🏼‍♀️ ale to je nastavenie spoločnosti

sendy1977
24. jan 2020

@ibrunova napr. u nás Centrum voľného času nie je, zrušili ho asi pred 15 rokmi, a to sme na slovenské pomery "veľké mesto" a šport u nás presne funguje ako píše

@stvura proste tréneri sa venujú iba šikovným deťom. Proste chyba organizácia, ktorá by sa venovala deťom, ktoré nie sú športovo nadané, ale chcú "trénovať" pre radosť a byť v kolektíve z rovesníkmi.

lea_4441
autor
24. jan 2020

Ďakujem baby za rady , no asi ju nedám na to. My máme v BB nejaký krasokorčuliarksý klub ale tam ako pozerám chodia baby od mala . A myslím že nemajú čas sa venovať takýmto starým začiatočníkom . Pre istotu mi ani na e-mail neodpísali , takže takéto je to Slovensko.