Pôrod v novembri 2012 v Trenčianskej pôrodnici

alyze
26. aug 2012

Ahojte budúce mamičky 😉 , je tu niektorá s termínom pôrodu v novembri a bude rodit v Trenčíne ? Boli ste sa pozrieť na pôrodnicu ? A aký mate dojem ? Ďakujem vám za príspevky 🙂 😉

alyze
autor
26. aug 2012

To sa tu nenájde ani jedna ? ☹

lyds
21. sep 2012

ahoj, ja sice byvam v Trnave, ale zvazujem aj moznost porodu v Trencine, rozmyslala som este nad Kramarmi, ale ten TN sa mi zda lepsi...
Vie niekto poradit, ci ma trenčianska porodnica nejake dni, ktore su urcene na jej prehliadku? alebo si ju treba nejako vopred dohodnut?

hela_tn
16. okt 2012

ja mam termin koniec oktorbra..rodit budem v tn..vyzera to tam velmi pekne, porodne saly nove celkovo 4, oddelenie poporode ma 3 nadstandarne izby, izby pre dve maminy s babatkami a potom este aj izby,kde je viec mamiciek..ale celkovo to vyzera velmi pekne..ja som chodila na cvicenia pred porodom do nemocnice, viedie to porodna asistentka z nemocnice, velmi odporucam..okrem cvicenia, sme sa booli parkrat pozriet aj na porodnych salach, na novorodeneckom ako aj na poporodnom oddeleni..

olivka84
17. okt 2012

@alyze neviem ci si sa bola pozriet ak nie tak porodnica celkom fajn aj sestricky mile , ale poporodne tak tam to neni ktovie co ale to uz budes mat babatko pri sebe a ostatny ti budu ukradnuty. ak mozem poradit urcite si zober vlasny pribor

alyze
autor
17. okt 2012

@olivka84 Ďakujem za radu, ja už mam skoro zbalené veci, keď to videl moj manžel, tak sa zľakol, ze ci tam idem na mesiac 😀 nuž ale čo keď ani príbor ani toaleták ti tam nikto nedá... 😠 Bola si sa tam len pozrieť, alebo si tam rodila ?

alyze
autor
17. okt 2012

@hela_tn Ja som na cvičenia nechodila, lebo som bola na PN , ale je super že máš taky príjemný pocit s tej nemocnice, dúfam že ni ie cvičenia nebudú pri pôrode chýbať, teda co sa týka toho dýchania 😀

liuba84
17. okt 2012

ja som rodila v Tn pôrodnici pred dvoma mesiacmi a bola som spokojná, sestričky na sále boli velmi prijemne a kedže som v ten večer rodila sama mohla som si vybrať sálu 🙂 sestričky na oddeleni boli tiež mile a to bolo v dovolenkovom obdobi a bolo ich malo a spojene dve oddelenia...a ked si pribor zabudneš požičaju ti🙂

epsonka45
17. okt 2012

@alyze aj ja idem do TN do porodnice len neviem ci to bude skor koncom oktobra ale zaciatkom novembra

alyze
autor
17. okt 2012

@epsonka45 Ahoj, tak nech ti to všetko dobre dopadne a daj vedieť, ako si bola spokojná ty s nemocnicou v TN 😉

epsonka45
17. okt 2012

@alyze ja som tam 2x lezala pocas tehotenstva a na lekarov nemozem povedat nic zle sem tam niektore neprijemne sestricky boli ale to je asi v kazdej nemocnici

alyze
autor
17. okt 2012

@epsonka45 Tak to je asi všade s tými ľudmi, nie každý deň je nedeľa 😅 keď môžem vedieť prečo si tam ležala ? kedy máš termín ?

epsonka45
17. okt 2012

@alyze ja som bola prvykrat tam kvoli podozreniu na slepak to bolo v 18tt a potom v 22tt kvoli slabym kontrakciam vdy som tam lezala po 5 dni a termin mam 1.novembra

alyze
autor
17. okt 2012

@epsonka45 jej tak to budeš mať čo chvíľa, aj máš nejaké obavy ? taška zbalená 😀

epsonka45
17. okt 2012

@alyze tasku uz mam davno zbalenu a obavy ako kedy niekedy ma chyti panika ale inak celko msa to da aj ekd by som to uz chcela mat za sebou

alyze
autor
17. okt 2012

@epsonka45 ja som tašku balila akurát per 2 dňami 😀 veru niekedy aj ja mam ten pocit, keď sa už veľmi nemôžem ani hýbať, stále opuchnuté nohy aj ruky atd... ale neboj všetko bude oka 😉

epsonka45
17. okt 2012

@alyze no to hej no ja spuchnuta riadno jak spuchlina

olivka84
17. okt 2012

@alyze ja som tam bola najskor na rizikovom potom som tam rodila a nakoniec som bola este aj na deckom. je pravda ze ti pribor daju ale taky vseliaky, ze radcej mat svoj. aj s tym toaletnym mas pravdu ten ti tam nikto neda. inak dr su celkom fajn az na jedneho.... a sestricky podla toho ako sa vyspia . inak este jedna rada ak mozes chod na predporodnu pripravu ja lutujem ze som tam nechodila , ani nie preto ze ta tam naucia dychat a tak ale su tam maminy co uz to maju za sebou a dozvies sa kopu uzitocnych rad. napr. o kojeni co sa ti strasne zide lebo v nemocnici ti nikto nepomoze

alyze
autor
17. okt 2012

@olivka84 Ďakujem za rady, no budem sa musieť poobzerať či sa u nás robia nejaké tie predpôrodne kurzy 😉 Škoda že tam prvo rodičke neporadia, ako ma kojiť svoje bábätko, veď odkiaľ to ma človek vedieť, teda v mojom prípade to asi bude problém, lebo v našej rodine malé deti nie sú, som prvá a pomoc sa určite zíde ☹

lussi2
17. okt 2012

@alyze ahoj ja som rodila v júli v TN a bola som veľmi spokojná. Mala som nadštandardnú izbu 20€ na deň, ale bolo to super nemusela som sa deliť o sprchu🙂. Rodil ma Dr.Hlaváčik, bol veľmi príjemny. Zlaté boli aj pôrodne asistentky, nehovoriac o sestričkach na detskom oddelení. Raz v noci mala veľmi plakala tak som šla na novordenecké a hneď si ju zobrali aby som sa aj ja trošku vyspala. Prvnú noc mi malu zobrali a druhú noc sa ma pýtali či ju už chcem mať pri sebe. Čo sa týka kojenia mi tiež veľmi pomohli, nemusiš mať ani predpôrodnu prípravu. Nech Ti to dobre dopadne. Drž sa 🙂

weissrose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivka84
17. okt 2012

@alyze ani nehovor. mne maleho najprv ani nedovolili kojit a po 3 dnoch mi ho dali ze nakojte si ho 😠 ani mi nikto nepovedal ze si mi mam odstrekovat mlieko po cisarskom strach a hruza. v novom meste robi tusim predporodnu pripravu pani chlebanova, ona je strasne zlata. mne pomahala ked som stracala mlieko.

olivka84
17. okt 2012

@lussi2 ja som na novorodenecke chodila kojit maleho bo ho tam mali kedze bol predcasne narodeny, ani nevies ako si tam tie sestricky stazovali na maminy co im davali deti na noc alebo ze placu , vraj teraz im ich hodia na krk a doma co s nimi budu robit.... a na porodnom boli na teba mily asi ze si mala tu nadstandartnu izbu , keby som sla znova rodit tiez si hu radcej zaplatim nezbyt na normalnej 😖

olivka84
17. okt 2012

@weissrose absolutny suhlas

lussi2
17. okt 2012

@olivka84 ja som mala veľmi naliate prsia a pre malú boli veľmi tvrdé, nevedla sa napapať. Preto som ju nosila na novorodenecké, inak by som si ju nechala. Aj tak som v noci nespala pri každom plače bábätka som bola hore, lebo som si myslela, že plače moja malá. Na novorodeneckom jej dali papať, ja som si v noci odsavala prsia a na druhý deň už bolo dobre 🙂

weissrose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivka84
17. okt 2012

@lussi2 no ved to je jasne ved to boli posledne dni kedy si este moze mama oddychnut doma uz bude vsetko na nej , ja len ze tie sestricky ti do oci povedia jasne doneste hu postarame sa o babatko vy si oddychnite a za chrbtom maminy ohovaraju ze su nezodpovedne a nic nevydrzia...

olivka84
17. okt 2012

@weissrose mne tiez doteraz nikto nepovedal preco sa maly narodil predcasne. s cisarskymi mas pravdu to je v tn nemocnici kapitola sama za seba. inak mne cisarsky robil jankovsky. a vsetci sa pozerali jako ma pekne zasil ze take pekne sitie len tak nevidiet 🙂

weissrose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussi2
18. okt 2012

@olivka84 tak može byť, to sa už nedozviem ...teraz mi to je už jedno 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre