Pôrod v 33+1?

lilinka2351
8. aug 2018

Ahojte mamičky mam taku otazočku , som 33+1tt a otvorena na 1,5 cm ale mam tam pisane aj že uzavreta nechápem tomu . Do koľkých dni alebo týždňov cca je pôrod?
Som prvorodička . Dakujem za odpoveď

29simona29
8. aug 2018

@lilinka2351 je to veľmi individuálne, ja som sa otvorila až v den porodu na 1-2cm dovtedy nič a rodila som presne na den a poznám baby čo boli otvorené ako ty aj skôr a prenášali, tých scenárov porodu je neskutočne veľa, ale to že si teraz otvorená nemusí nič znamenať.

kubkovamama
8. aug 2018

@lilinka2351 ahoj,znamená to,že krcek je otvorený na 1,5cm smerom zvonku,zvnútra bránka zatiaľ nic.Lekari väčšinou píšu vonkajšia bránka otvorená na ...cm,vnútorná na ..cm. keď je aj vnútorná už spotrebovana,začneš sa úplne otvárať a príde porod

hettinka
8. aug 2018

@lilinka2351 pôrod by mal prísť do cca. 6-7 týždňov, kedže si v 34tt.
Šetri sa, moc to už s aktivitou nepreháňaj, aspoň keby si vydržala do 38.tt.
Mna tiež hospitalizovali otvorenú na 2cm a povedali, že tak môžem chodiť 2 dni aj 2 týždne. lenže ja už som mala termín, tak to bolo do tých 2 dní.

nika898
8. aug 2018

@lilinka2351 ahoj ja som bola pri prvom takto otvorena asi v tiez dako v 34tt a porodila som 10 dni pred terminom 😉 ako bolo spomenute dolezite je ze vnutorna branka je uzavreta. Ale u kazdej moze prist porod uplne inak.

miky132
21. okt 2018

Otvorená mozes byt aj niekoľko mesiacov uprimne si myslim ze si si pomýlila údaj ze je tam krčok 1,5 cm ked je tam následne zavretá...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre