Na teste slabá palička a hcg z krvi 0,60 - tehotenstvo?

januska90
14. dec 2018

Baby poradíte mi prosím tehotenský test mi vyšiel druhá palička taka slabá a na krvi som bola hcg mi vyšiel 0.60 môžem byť tehotná ci dakujem

ja197
14. dec 2018

@januska90 možno falošne pozitívny test, to sa stáva, testy z krvi ukázali že tehotná niesi, to je smerodajné

januska90
autor
14. dec 2018

Neviem doktorka povedala podľa testu tehotenského že je to začiatok tehotenstva že je to skoro zisťovať že mám počkať do konca mesiaca a 2januara mam ist na sono

ja197
14. dec 2018

@januska90 pozri, takto, najcitlivejší test je 10ml, čo znamená že minimálne taká hodnota hcg musí byť v krvi aby ti to test ukázal, keďže test z krvi ti vyšiel 0.6 to proste nieje možné aby test také hcg zachytil, ani to číslo nezodpovedá tehotenstvu, keďže o tehotenstve sa začína hovoriť az keď je hcg nad 5.0, aj netehotné ženy môžu mať hodnotu hcg v krvi <5.0....čo ale samozrejme neznamená že neskôr sa nemôže zvýšiť, môžeš byť tehotná ale podľa tohto hcg to naozaj tehotenstvo nieje...

ja197
14. dec 2018

@januska90 a ktorý deň cyklu si? Máš odsledovanú ovuláciu?

januska90
autor
14. dec 2018

No neviem mne doktorka mam počkať lebo mam ist na sono januári 2 hcg mam 0,60 že som malo že neukáže krvny test ale tehotenský ukazal

januska90
autor
14. dec 2018

Neviem mam bolesti krížoch pod bruškom a zvláštne cítim ťažké brucho neviem co to znamená tehotenský test pozitívny uvidíme 2januara idem na sono

ja197
14. dec 2018

@januska90 no neviem, skús napísať do skupiny Snažilky 2018 čo na to povedia ostatné baby

ivka2112
17. dec 2018

Tehotenstvo je nad 5,0 hcg. Napriklad aj nejake hormonalne zmeny alebo nerovnovaha v tele (dokonca. Napriklad v case ocakavanej ms) mozu sposobit, ze ma zena v krvi hcg pod 5,0. Ale v kazdom pripade drzim palce, aby vsetko vyslo (teraz, alebo neskor) podla predstav 🙂

januska90
autor
18. dec 2018

Ďakujem.. Ale zvláštne mi je to ťažké bruško mam a veľké aj návaly mam však uvidíme test tehotenský mi vyšiel druhá palička slabšia doktorka povedala ze je to začiatkom tehotenstva že mám počkať štíhle brucho som mala jak lata teraz zvlastne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre