Ktorá mamina pochádza z Čiech a žije na Slovensku?

saallen
31. jan 2012

Ahojte pochádzam z ČR,a bývam na Slovensku 3roky.Mám to tu rada,ale občas mi chýba i ta čeština.tak ak by sa nejaká ta česká mamička našla budem rada. 😉

mateson
31. jan 2012

@saallen tak vítej na Slovensku 🙂 🙂

saallen
autor
31. jan 2012

děkuji,i ty pocházíš z Čech?

mateson
31. jan 2012

taky jsem sem přišla ve dvaceti 😉

mateson
31. jan 2012

@saallen Lanžhot, okres Břeclav.

saallen
autor
31. jan 2012

Frýdek-Místek,

saallen
autor
31. jan 2012

a teddy bydlíš kde na Slovensku?

mateson
31. jan 2012

jo,kousek od Bratislavy.

saallen
autor
31. jan 2012

Višňové pri žiline.koukámteda že ty už jsi tu riadne dlho

mateson
31. jan 2012

no dcera měla 10 měsícu a za 25 dní bude mít 23. 😉 Pořád ale mám český pas i občanství 🙂 🙂

mateson
31. jan 2012

23 let né měsícu 🙂

saallen
autor
31. jan 2012

@mateson a neplánuješ si dát Slovenské?,protože já jsem stále neštastna z toho že musim vyťizovat papíry i včechach...

mateson
31. jan 2012

@saallen jaké papíry?

saallen
autor
31. jan 2012

no ted ´momentálne zase že mám trvalý pobyt tady na Slovensku a donest ho na magistrat v čr at nemusum platit komunalni odpad,pze zaroven mam trvaly pobyt i na uzemi cr.

saallen
autor
31. jan 2012

@mateson no ted ´momentálne zase že mám trvalý pobyt tady na Slovensku a donest ho na magistrat v čr at nemusum platit komunalni odpad,pze zaroven mam trvaly pobyt i na uzemi cr.

jfd
25. júl 2012

Olomouc zdraví z Nitry!!!! Baby, první co, tak jsem vrátila českou občanku. Popelnice v čechách neplatim a tady taky né, páč - a teď pozor - já jako cizinec jsem reigistrovaná na cudzineckej ale popelnice má v merkuobecní úřad, kde mě ale jako cudzinku nezaregistrujou, bo spadám pod Cudzineckou. Je to pakárna ale i baba na obecnim mi to potvrdila a příslušník na cudzineckej na mě hleděl jak z jara, když jsme mu tam přišla s tim, že chci zaplatit popelnice. Ptala jsem se, esi nedostanu za 3 roky obálku na 2,500 euri aji s penálama a prej ne. /rej to mám nechat tak.

strihalka
25. júl 2012

Jian tu jsem aj ja Praha/Bratislava

saallen
autor
26. júl 2012

@jfd se tak divam,ze to mas vic zmaknute jak ja.my tady na urade mame takove trubky ze se nic nedozvim.a cim si se preukazovala na cizinecke policii,kdyz jsi obcanku vratila?vsaj bez obcanky bych se nemohla vdat,a dokud jsem nemela novou obcanku,tak mi na cizinecke neudelali novou karticku na pobyt?a jak dlouho uz tu zijes?

jfd
26. júl 2012

jsem tu od januára 2010. Já vdávání neřešim. Spíš mi bylo jasný, že bych musela pro každou kravinu do čech a takový věci jako potvrzovat na berňák že nemám příjem , na pojišťovně si hlídat, že mě fakt odhlásili... Chtěla jsem tu začít žít, tak mi přišlo to bejt praktičtější. I úver v |Tatra banke mi dali. Nevim, jestli by mi ho dali na českou občanku. Tu jsem vracela v Olomouci a pani mi dala potvrdko, že jsem ji vrátila. Na cudzineckej - krom hromady papírů stačil pas

saallen
autor
6. sep 2012

@jfd jaj no pekne.ja uz si chci zacit vyrizovat sk obcnstvi,tak doufam,ze mi to vyjde.🙂

jfd
9. sep 2012

už tu jsi 7 roků? Je jedno, kolik malejch slováčků úporodíš, musíš tam žít 7 roků... Nadstandartní vstahy obou krajin...

saallen
autor
10. sep 2012

@jfd ne 7ne,ale pokial si vydata za obcna sr,mozes si podat zadost uz po 5letech.🙂to mam vsechno zjistene

jfd
12. sep 2012

tak pro ty dva roky si ho brát nebudu ... 😀 A vy jste se ženský kde a jak neučily slovensky? I když je to teda spíš taková českoslovenština.. Já mám něco naposlouchaný ale v práci stejně valim češtinu, páč potřebuju autoritu a né, aby si ze mě dělali srandu, že mluvim hůř, jak maďar...

saallen
autor
12. sep 2012

@jfd 🙂 no tak ja se to snazim naucit sama,ale tak jak pises ve vetsine pripadech je to cechoslovenstina 🙂 ale tak nevadi my jsme na to dva,ja a syn 😀

jfd
12. sep 2012

A neviš, jak je to pak s tim českym občanstvim? Oni maj nějakej zákon o dvojim občanství, že když dostaneš slovenský, pozbydeš to první..... Nevim, esi jsem to nespletla. Je to zákon na Maďary...

A jak malej? Rozlišuje češtinu a slovenštinu nebo je na to ještě moc malej? Ony si s tim ty děti nejakm poradí ale nevim, co a jak... Nechci ho dávat do žádnejch anglickejch školek a podobný akkce, dokud si nebudu jistá, že má zmáknutý tyhle dva svoje mateřský jazyky

saallen
autor
12. sep 2012

@jfd vim o cem mluvis,ale tohle taky tak uplne nechapu,ale myslim,ze tam ohledne cech asi taky budou vyjimky,ale zkusim to zjistit a dam vedet.

Tak ja si myslim,ze jo,protoze on bud rekne vetu cesky a nebo slovensky a ujistuji te,ze deti to maji lepe zmaknute nez my,🙂 coz je celkem sranda. A kdyz uz si vzpominala anglictinu,tak aj tu nam ovlada,sem tam nektery veci,jako napriklad pocitat do deseti.podekovat,pozdravit atd.a to se sam naucil z televize,z takove jedne pohadky na kterou se strasne rad diva. 🙂

jfd
13. sep 2012

je mi to jasný, ony ty děti nad tim asi nepřemýšlijou jak my. Navíc nejsou ani první ani poslední bilinguální, tak co.

saallen
autor
13. sep 2012

@jfd presne tak😉

trudka4
13. sep 2012

Jsem taky češka, lépe řečeno Moraváčka a žiju v Dubnici nad Váhom.

saallen
autor
13. sep 2012

@trudka4 ahoj,vitej mezi nami 🙂a odkud z moravy?

trudka4
13. sep 2012

Tak narodila jsem se ve vsetínské porodnici, ale bydlela jsem v překrásné vesničce Lidečko. Nachází se poblíž okresního města Vsetín. Na Slovensku žiju už asi 12 let a s manželem máme 2 děti - 11-letou dcerku a 5-iměsíčního synka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre