Jasle a škôlka v UK. Ako to tam je?

ninaluky
1. apr 2011

Ahojte..potrebujem pomoct :( odchadzame aj s malym Lukaskom (2 roky) za tatinom do UK. Neviem ako to tam funguje s jaslami a skolkou viem iba to ze je to vsetko strasne drahe. Ako to tam je? Poradte mi prosim co a ako mam robit aby sme na tom neskrachovali. Dakujem 🙂

marika80
1. apr 2011

Deti maju od troch rokov preplacanych 15 hodin v skolke, zvysok si budete doplacat Vy. Takze ked ma teraz 2 a budes ho chciet dat do skolky tak si to budete muset platit sami. Ak by ste obaja pracovali a malo zarabali, myslim, ze potom Vam nieco preplatia.

peepka
1. apr 2011

skus si pozriet na internete, normalne daj do googla nursery in..a potom mesto kam idete a pozries si kontrektne nursery ako maju cenniky, ceny sa pohybuju tak vseliako od 600-800 libier mesacne, ja sa moc nevyznam, ja mam syna doma, toto je akoze full time tie ceny, tiez skus pozriet childminders, to su zeny ktore sa z ich domu staraju o deti a tie su ovelalacnejsie, kamoska takto plati 400l mesacne, tiez je mozne dostat podporu od statu na tieto ucely ale v tom sa tiez nevyznam podrobne, vsetko najdes ale na nete, stranka je http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...

😉

ak sa chystas aj ty do prace, a chces dat maleho do nursery tak ak nebudes mat ozaj dobre platenu pracu tak vsetko co zarobis aj tak minies na nursery takze to rovno mozes si myslim ostat doma s malym a uzivat si ho 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre