Domáce žienky vo Švajčiarsku. Pridajte sa a diskutujme

marryaa
21. jan 2011

takze dievcata,ktore ste mi zostali,otvaram temu,kde sa aj nove dievcata dostanu,a mozu si precitat alebo sa nieco popytat. 😉aj ked sme neni az take mudre 😀 😀
@corinne,@kulinka29,@ciko85......

marryaa
autor
21. jan 2011

ked ste proti,tak napiste,a dame ju zamknut,budeme len cez FB.

mirka414
21. jan 2011

a co tema zijeme vo Svajciarsku?ved tam sa moze pridat kazdy co zije vo Svajciarsku,ci nie? 😅 podla mna to bol dobry napad uzamknut temu.

marryaa
autor
21. jan 2011

@no neviem.

marryaa
autor
22. jan 2011

😕 😕 😕

marryaa
autor
22. jan 2011

@kulinka29 a ako dopadol zubar??? 😅

marryaa
autor
24. jan 2011

no fajn baby,predpoklad sa potvrdil,dakujem.

ciko85
25. jan 2011

@marryaa ja som tu,az dnes som nasla tuto novu temu a sice az teraz som sa dostala ku pc 😉 ..no vies nejak menej casu..ale skusim sa polepsit a castejsie sa sem mrknut 😅

marryaa
autor
25. jan 2011

@ciko85 ahoj,no tato tema tu ani nemala byt,ony dievcata ostatne maju sukromnu temu,ja som tam neni 😀 ,ale ani tato neni dobra,bo budu vsetci vidiet,co piseme.ale fajn,ze si si nasla cas Lenka.

ciko85
26. jan 2011

@marryaa ale mne nevadi,ze to niekto vidi..tebe hej 😅 ??A mozno sa tu ku nam niekto prida 😉 a co je s kulinkou?

marryaa
autor
27. jan 2011

@ciko85 ved ani mne nevadi 😅 mozno. 😅
co mate nove???zachvilku narodky,party,darceky 😉 my ideme v marci na svk,na 3 tyzdne,uz teraz sa tesim.
@kulinka29 bola v Cechach na tyzden,v pondelok sa vratili,ale to uz mozno aj vies.
@njurka477,nic sa nedeje,ale ty to mas potom dalej do churu.odpisujem ti tu,tu su aj viacere holky,teda myslim.aby to nebolo nejake posekane a na 3-4 temach rozpisane,odpisujem ti tu 😉 ja som uz bola v utorok,ale som sa aj rychlo vratila,bo zlavy sa uz skoncili 😀 a odkadial zo svk si presne???a tvoj muzik??

ciko85
27. jan 2011

No presne,presne za 3tyzdne oslavujeme a zase darceky len nam by stacilo kupit nejake kable,ovladace a ciste papiere a urcite by sa viac potesila jak nejakym hrackam 😀 a zlosti ma,ze tu sa nerobia take pekne torty jak na svk a sama som sa zatial piect nenaucila ☹ no mozno nieco vymyslim lebo ma dojst aj mamina,tak sa vytesujem.
A dnes sme boli so Zarou v TCM (cinska medicina) ukazat tie ekzemy co si o tom myslia no neviem,neviem nema jest ani ovocie len pit stavy a papat do 2rokov len mixovane jedla,ze ma velmi citlivy zaludok.A mne uz z toho vsetkeho sibe 😠 a este nas caka aj rocne ockovanie brrr ☹
Vy idete zase na svk..juuuuj jak vam fajn isla by som aj ja 😉 tak to vy budete 2r oslavovat tam,ze?

marryaa
autor
27. jan 2011

@ciko85
fiha.no ved bodaj by vam to pomohlo,teda Zare,aj ked stale mixovat,no to neni bovieco.
veru tie torty aj mna stvu.na svk su taaaak krasne.ja som uz dala objednat,lebo ako pises,na narodeniny tu nebudeme.
http://zuzkinetorty.meu.zoznam.sk/images/200016...
tuto,ale bielo fialovu 😉
no o hrackach mi nic nehovor,nic ju nebavi,iba lego hello kitty.
aj my ideme na 2 rocne ockovanie a aj prehliadku.

ciko85
27. jan 2011

jeeej nadherna je...skoda,ze tu nepoznam nejaku pani co by mi taku krasnu tortu vedela upiect aspon na tie 1narodeniny ☹ a Alessia mala aku na 1rocik si jej kupovala ci piekla?

marryaa
autor
27. jan 2011

@ciko85 ,no veru,skoda je to,aj ja som sa uz pokusala zistovat,ze kto take robi,ale zatial som na nic neprisla.
ja som mala zo svk penove srdce,to som si doniesla a dala do jej narodenin zamrazit. 😀 a v den D bola ako cerstva. 😀 ,no a druhu som jej urobila sama.myslim,ze ta bola jablkovo piskotova 😉
kupovane cele, vycackane su zevraj drahe,neviem,pocula som iba.

corinne
27. jan 2011

Ha a mam vas tak som vas chytila 😀 😀
ja som obiednala tortu na sobotu tak dam vediet ci sme boli spokojny,Ja som skusala doma ,ale nebola vhodna na prezentaciu 😀 tak som ponukla svajciarskych susedov a posielali mi sms ze bola velmi lahka,svieza(dala som tam ananas) a nie velmi sladka .Ale taku tortu ani nie velmi ozdobenu by som sa hanbila polozit na stol 😔

marryaa
autor
27. jan 2011

@corinne 😀 😀
a to aku?marcipanovu????lebo mne sa take pacia,ani nemusi dobre chutit 😀 ja som objednala puncovu a zhora marcipan.teda myslim. 😀 a ja zase urobim nejaku ovocnu pre deti 😉 ja som si pred rokom dala urobit na svk taku jedlu oblatku z fotky,tak tu som jej dala na tortu,ved to aj mam niekde v albume.ale ci tu alebo na fb,neviem. 🙂
tak som zvedava na fotky potom.

bubelko
27. jan 2011

@marryaa no to, ze su drahe ti mozem potvrdit. a hlavne ani nie su take ako nase slovenske domace 😉
inak ja som prestala piect podla slovenskych receptov - pretoze sa mi to vzdy zgrclo 😠 takze som kupila kucharsku knihu tu a peciem podla nej. jonas mal teraz cokoladovu tortu na narodky - on z nej nejedol, ale ostatni sme boli spokojni. nebola sice taka pekna, ako ta na tvojom foto, ale bola som na nu patricne hrda - bo bola prva, co sa mi fakt podarila.
jedine, co peciem podla svk receptu, je kysnuty kolac s posypkou, ale tam uz mam vychytane, ze kde musim ubrat cukru a kde ho naopak pridat 😀 😀 😀

marryaa
autor
27. jan 2011

@bubelko ved hej,aj ja som pysna na to,ked sa mne nieco podari a nemusim to davat objednat.napr mm som minuly rok na narodeniny urobila viedenske rezy a vyzeralo a aj naozaj chutilo velmi dobre.ja vlastne torty ani nemusim,to len kvoli navsteve 😅
baby,ved otvorte aj vy kucharske a zacnite experimentovat. 😀

bubelko
27. jan 2011

@marryaa to vyzera fakt super 🙂 hned by som si dala 🙂

corinne
28. jan 2011

@marryaa no objednala som niejaku ovocnu ,to bude ovocna pena jahodova a druha pena bude fruit de passion(neviem ako je to po nemecky) nechcela som tu klasicku mille feuille s vanilkovym kremom (to su tie vrstvy listkoveho cesta).U nas moc nerobia tie marcipanove,ale hovorila mi teta ze vrch bude potiahnuty marcipanom a chcela som z cokolady alebo cokolad.peny cestu a uto do toho + stromy a kvietky 😀 typicka chlapcenska torta.Tak uvidim ako budem spokojna
ja som nasla na nete aj recepty na tu hmotu co sa potahuje cela torta z marshmalow,ale som od toho odstupila,ale do buduceho roka mam cas tak sa naucim a skusim opät o rok 😀

corinne
28. jan 2011

http://www.passeportsante.net/DocumentsProteus/...
dufam ze sa to zobrazi takto toto je to ovocie

marryaa
autor
28. jan 2011

@corinne no ovocne to mozem aj ja,hlavne take letne ovocno jogurtove torty 😀 alebo zakusky. 😀
to ovocie to je myslim granatove jablko alebo ao sa to vola 😅
urcite budes spokojna.ved ti ani ine nic nezostava 😀 ale nie,ked zienka s tortami robi,tak to musi vediet.
my sme vcera vypili celu flasku toho vina,no fuuuj,ako mi je v zaludku 😅 neposlucha 😅

corinne
28. jan 2011

@marryaa ja som objednava v pekarni-cukrarni ale to bola majitelova manzelka strasne mila pani
granatove jablko je ine.tu supku ma tvrdu a toto je mäkke

corinne
28. jan 2011

http://www.passeportsante.net/fr/Nutrition/Ency...
toot je granatove jablko
si sa mala s tym vinom podelit 😝 preto ta zaludok neposlucha 😀

corinne
28. jan 2011

ideme sa obliect a dokupit posledne potraviny co nam chybaju na zajtra a uz by som aj mohla nieco zacat chystat na zajtra.ma trafi 😖 z tej party.Pekny den a este krajsi vikend 🙂

marryaa
autor
28. jan 2011

@corinne no vidis to,ale skoro je to podobne,tie dve ovocne cuda 😀 aj my musime vom,bo sa tu zblaznim.

ciko85
28. jan 2011

dobre raaaaaaanko,no baby vy ste hotove cukrarky 🙂 ja urobim tak mafiny a to je vsetko ☹ dam do jednej mafinky sviecku a maaaam tortu 😀 😀 😀 ja milujem cokoladove a kokosove zakusky juuuj ja som strasne na sladke 😅

marryaa
autor
28. jan 2011

@ciko85 kokosove mozem aj ja,a hlavne kokosky,tie si robim sama.este mam v mraznicke z vianoc. 😀 prides?? 😀

ciko85
28. jan 2011

@marryaa mnam,mnam,dala by som si..skoda,ze si tak daleko rada by som dosla 😉

bubelko
28. jan 2011

@corinne @marryaa po nj passionsfrucht, ale slovensky sa preklada ako ovocie z rajskeho stromu alebo sa nechava v aj - passion fruit 🙂

@marryaa vino sme si s muzom dali aj my - ale zaludok je ok - zeby bolo to vase zle? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre