Imigračná kontrola v USA

2. nov 2023

Ahojte, ako to funguje v USA na imigračnej kontrole? Cestujeme cez cestovku, sme vysokoškoláci a ideme pracovat na 3 mesiace budúce leto. Čo očakávať a zaujímalo by ma, či náhodou nevyhadzujú lieky alebo tak. Niekde som čítala, že jednej slečne vyhodili antikoncepciu a lieky ktoré mala pravideľné brať. Toho sa celkom obávam😳

katarinka121
2. nov 2023

Ahoj,ak idete na Work and Travel, tak sa nemáš čoho obávať. Ked sme boli pred pár rokmi ,len sa nás opýtali kde ideme pracovať a co tam budeme robiť. Zaželali pekné leto a bolo. Ak máš viac otázok kludne sa pýtaj. Co sa týka liekov tie maj normálne v podpalubnej batožine nie v príručnej. A bude to ok

barbara_lux
2. nov 2023

Cestovala som niekolko krat do USA, naposledy v auguste a nikdy mi lieky nevyhodili a to ich zo sebou kvoli svojej dg vozim dost a vzdy v prirucnej kedze ich uzivam aj pocas letu, na imigracnom sa ta spytaju par otazok a ked sa im nebude nieco pozdavat presunu ta na dalsiu osobnu prehliadku a pohovor. Ides tam studovat a pracovat a nerobit nic ilegalne tak sa nemas coho bat predpokladam 😉 skor moze byt problem ak by si chcel zobrat zo sebou nejake klobasky alebo palenku, to ti vyhodia urcite ak ti to najdu

bluka2
2. nov 2023

Tak môžu ti zhabat hocičo, aj napríklad laptop, ale väčšinou to nerobia 😉 väčšinou trochu konverzuju a položia 2x tu istú otázku a ak dáš 2x tu istú odpoved, tak by si mala prejsť bez problémov

sisa_s
2. nov 2023

K liekom na predpis zober potvrdenie od lekara v anglictine a daj ich do prirucnej, keby sa podpalubna batozina stratila