Potrebujem poradiť ohľadom zoznamu do pôrodnice SNV

30. mar 2021

Prosim tie ktoré ste tam už odrodili svoje lásky, čo ste reálne všetko využili v nemocnici? Viem že na internete je spústu zoznamov čo zo sebou do pôrodnice, ale zaujímalo by sa konkrétne čo tuná v SNV využijem a čo poprípade poskytne pôrodnica. (Napr. Koľko ks plienok pre bábo potrebujem....atd.) Ďakujem

jajojapo
30. mar 2021

Ahoj ja som odrodila uz dve detičky v snv posledné min rok v apríli....plienky látkové som používala len ich...oblečenie taktiež ich mala som len to v com sla domov....klasické plienky na dupu som mala balík aj to nam bolo veľa ak ratas cca10plienok na deň tak x4 dni plus nejaké navyše mas dosť....napr župan mi nebolo treba keďže v tejto kovid dobe si len na izbe...dve nočné košele som mala...podložky pod seba som mala 4ry teraz som ich nevyužila všetky ale pri prvom mi aj ony poskytli...veci na kúpanie babatka ti moc netreba všetko ma laktacna...I tak nepotrebuje babo nic len vodu max indulonu potom natrieť a ucesat 😃takto rýchlo ma všetko nenapadá ak máš nejaké otázky kľudne napíš postu rada ti poskytnem ešte info ak budem vedela😉

leni0204
30. mar 2021

Oni majú asi 2 alebo 3 zoznamy aj na svojej stránke, ja som sa pobalila podľa toho. Akurát čo nepíšu, je kolko jednorazových plienok treba zobrať, ale tak kúpiš jeden balík a potom ti niekto prinesie, alebo keď tak si pribal do kufra viac.

meritka
30. mar 2021

Ahoj, ja som v SNV odrodila 2 deti, minuly rok som rodila v maji, tak ako pisala jajojapo latkove plienky a oblecko, perinku dava nemocnica, pre malu som mala jednorazove plienky ,staci cca 1 balik nejakych 56 ks, sice zalezi ako dlho budete v porodnici , ja som bola 7 dni mala som 2 baliky ,ale nevyuzila som ani jeden cely ,ak by bolo potrebne vzdy vie niekto priniest 😉, mala som iba veci pre malu na cestu domov , vlhcene obrusky , krem na ritku, hreben , ( mala som aj mydlo , vatove stetocky ,olejcek, ale to som ani nepouzila , malu som kupala v cistej vode), pre seba slapky aj do sprchy, 3 nocne kosele , poporodne nohavicky jednorazove toto si ja velmi pochvalujem mne vyhovovali lebo rodila som sekciou a tie moje klasicke mi isli do rany , tieto poporodne su vyssie az na brucho to bolo ovela lepsie a koza dychala , ja som napr . Vyuzila aj fen na vlasy ,kedze som tam bola 7 dni a mam dlhe vlasy tak som tam nesedela s mokrymi vlasmi , bola som na nadstandardnej izbe a ked mi priniesli obed pytali sa ci mam svoj pribor ,tak aj pribor svoj som vyuzila, kedze som dojcila bola som stale smadna tak som si robila cajik pre dojciace ,takze aj caj som vyuzila😀 a masticku na bradavky ,kedze som dojcila .