Pôrodnica Spišská Nová Ves - skúsenosti

thereishope
7. feb 2022

Ahojte, môj plán rodiť v Krompachoch môže zlyhať, nakoľko mam termín na začiatku marca a Krompachy sú celý február zatvorené. Tak sa chcem spýtať na vašu skúsenosť v pôrodnici v Spišskej novej vsi.. nakolko je možnosť že pôjdem tam ak sa babo vypýta skôr. Som z okolia PP. Ale na pôrodnicu v Poprade a Kežmarku som počula hrozné recenzie. Vďaka za vaše skúsenosti 🙂

nimika
7. feb 2022

@thereishope po dvoch porodoch v KK som treti mala v SNV, lebo v tom case bol KK zatvoreny. Vobec nelutujem, ze moja volba padla na Spissku, uplne som pochopila, preco tam niektore zeny idu. Spokojna som bola aj v KK, aj v SNV. Smiala som sa, ze by som z kazdej porodnice nieco vybrala a spojila ich, to by bol ideal. Vsak je uplne normalne, ze nic nie je stopercentne.

petra889
7. feb 2022

@thereishope ja som rodila v SNV keďže som odtiaľ a bola som spokojná mala som vip izbu mala som kľud a personál aj doktory veľmi milý .. nemôžem sa sťažovať ..

thereishope
autor
7. feb 2022

@nimika
@petra889 ďakujem 🙂 a polohu pri pôrode rešpektovali? pre mňa je dôležitý bonding hneď po narodení a nedokrmovanie babatka flaskou.. ako by ste zhodnotili toto?

petra889
7. feb 2022

@thereishope ja som mala také bolesti že som rodila normálne po leziacky tak že neviem ako ty ale určite si budeš môcť vybrať je to všetko o Tom ako sa dohodnete .. no s tým že dokrmovali fľaškou som ani ja nesúhlasila rodila som večer a malú mi povedali že donesú nakojit ale vôbec nedoniesli až ráno.. a teraz idem rodiť v máji a tiež budem dbať na to aby malému fľašku vôbec nedali ..

thereishope
autor
7. feb 2022

@petra889 ďakujem❤️ Prajem príjemný pôrod 🙂 čo najviac podľa predstav ako sa dá 🙂

nimika
7. feb 2022

@thereishope da sa povedat, ze aj ano, povodne som lezala a ked islo k tomu, ze mam tlacit, tak som im povedala, ze ja potrebujem byt skor v polosede, lebo takto to v bolestiach nedam a dvihli mi teda kreslo, tak aby mi to bolo prijemne… babatko mi dali po porode, pytali sa, ci ho chcem hned na hrud, toto som v kk nezazila. A podpora dojcenia je tam naozaj super, ked to nebude nutne, urcite ti flasku nutit nebudu. Taktiez mi nikto nevycital, ze maleho mam pri sebe na posteli a nie v postielke. Maju tam laktacnu poradkynu, chodieva sa pytat, ci netreba pomoct. Celkovo som mala pocit, ze tam rady vidia dojciace mamicky. Ja mam vzdy ten problem, ze mliecko mi nabehne az na 3. den a syn bol velmi velky, potreboval papat, tak dostal aj flasku, ale najprv to so mnou konzultovali, nebolo to tak, ze dostal flasku bez mojho vedomia. Horsie to bolo trosku potom, ked sme presli na ine oddelenie kvoli zltacke maleho, ale tiez som im rychlo po prvej flaske vysvetlila, ze to bola jeho posledna.

thereishope
autor
7. feb 2022

@nimika ďakujem za odpoved❤️ Trochu ma upokojila 🙂

kamcamatias123
8. feb 2022

@thereishope ahoj rodila som 12.11.2021 pôrod super izba VIP dieťatko hneď po pôrode mi dali na hodinku potom ho zobrali na hodinku na vyšetrenia a keď ho po tej hodinke doniesli kumne na izbu ostalo už somnou len v deň odchodu do robili vyšetrenia a hotovo 🙂 fľašku si ty určujes ak budeš chcieť donesú ti ale inak nedávajú bez tvojho súhlasu 🙂 ja som od začiatku dokrmovala bebou a doteraz mala ma bebu (nechcela som kojiť)

simona_11
9. feb 2022

Rodila som 25.6.2021. predčasný pôrod. Môžem len odporučiť. Starostlivosť, ochota, milý personál, sestričky aj lekári. Nemôžem povedať ani jedno zlé slovo. A to som tam ležala už mesiac pred pôrodom a 4 dní po pôrode.
Bábo som po pôrode mala hneď pri sebe. 2h sme ležali spolu na sále telo na telo+ mi pomohli ho hneď priložiť na prsia aby sa pridali. Pýtali sa ma či potrebujem pomôcť, keďže je to moje prvé bábo ukázali mi aj ako ho mám kúpať. Úplne super

simona_11
9. feb 2022

@simona_11 nie pridalo ale prisalo*

thereishope
autor
9. feb 2022

@kamcamatias123
@simona_11 ďakujem baby za odpoved ❤️ Kiežby som mala podobnú skúsenosť ako vy ak sa tam ocitnem 🙂

miss_sixty11
15. feb 2022

@thereishope ja som rodila prvý krát v SNV a druhy krát v Krompachoch. Keby som rodila tretí krát tak jednoznačne opäť Krompachy. Aj keď moja skúsenosť so SNV bola tiež dobrá 😊 ale myslím, že v Krompachoch som pociťovala väčšiu starostlivosť o mňa, pri pôrode a aj o bábätko. Ale ako vravím, SNV je tiež super 😊

thereishope
autor
15. feb 2022

@miss_sixty11 Ďakujem za odpoved ❤️ Ja chcem veľmi ísť do Krompách, ale otvárajú až začiatkom marca a ja mam termín 6.3. tak uvidíme či sa bábätko vypýta skôr .. preto zisťujem SNV

mimuska125
15. feb 2022

@thereishope ahoj a preco su Krompachy zavreté? Ani som nevedela. Ja tiez mam termín začiatkom marca ale chystám sa do SNV keďže som aj odtiaľ ale počula som tiez ze Krompachy sú vraj lepšie...ale tak nevadi ...

thereishope
autor
15. feb 2022

@mimuska125 prerabali a sú zavreté cely február kvôli sťahovaniu :/

miss_sixty11
16. feb 2022

@thereishope určite budeš spokojná aj v SNV 😊 kamarátky, čo rodili v poslednej dobe v snv, tak si chválili 😊

mimuska125
16. feb 2022

@thereishope aha dakujem

thereishope
autor
20. feb 2022

ahojte baby, viete mi ešte poradiť? Zajtra mam ísť na poradňu do SNV, nemocnice ale neviem kde presne .. na nete čítam že majú 3 ambulancie. Chodili ste tam
Na poradne? A kde do ktorej ambu? 🙂

kamcamatias123
20. feb 2022

@thereishope ahoj keď vojdes pôjdeš do nemocky od recepcie do prava a 1 poschodie

danka611
3. jan 2023

Ahoj chcem sa spitat čo je to ebv ma niekto skusenost ??

dandy12345
17. jún 2023

Ahojte zienky, akeho lekara/lekarku by ste odporucali si zazmluvnit prosim?

simona_11
18. jún 2023

@dandy12345 mňa odrozil dr. Bryndza . A spokojnosť. Prebehlo to rýchlo a bez komplikácií

d_a_n_a
5. nov 2023

Chcem sa vás žienky opýtať ako je to s pôrodom do vody v SNV, lebo čosi sa kdesi len stručne píše, na foto je vidieť vaňu ale info okolo toho, či je to len na prvú dobu pôrodnú na zmiernenie bolesti alebo či sa tam odrodi celkom nikde nič nevidím. Ďakujem

adriana174174
14. jan 2024

Ahojte ,tiež zvažujem rodit v SnV som z okolia Popradu,treba sa hlásiť na nejaké poradne ?alebo aký je postup ?Termin mam v marci ďakujem

lienka_444
27. aug 2024

Všetci tu píšu recenzie v superlatívoch, tak pridám aj ja svoju skúsenosť s pôrodnicou v SNV. Kolektív lekárov v pôrodnici je pomerne mladý, absentujú teda starší, skúsení lekári. Za mňa arogancia niektorých mladých lekárov na oddelení prevyšuje ich reálnu odbornosť, odrodia vás, zošijú a ďalej sa nestarajú. Ak máte bezproblémový pôrod aj poranenia, máte šťastie, ak sa ale u vás vyskytne nejaká komplikácia, máte smolu, pretože s tou si už bohužiaľ nevedia poradiť. Ak by som tam išla rodiť znova, určite si minimálne zazmluvním lekára, ktorý ma bude rodiť a nenechám sa bez opýtania ponastrihovať kadekým s doživotnými následkami. Oddelenie šestonedelia úplne v pohode, laktačné poradkyne aj sestričky milé. Raz darmo štátna nemocnica je ale štátna, kde sa na rodičku nepozerá iba ako na zisk, ale ako na reálnu pacientku.