Pôrod v Spišskej Novej Vsi alebo Starej Ľubovni

9. jan 2024

Ahojte. Rodil prosím niekto v poslednej dobe v pôrodnici v SNV? Aké máte skúsenosti? Aký bol prístup lekárov/sestier a prostredie? Rozhodujem sa medzi SNV a SL, keďže obe mám cca rovnako ďaleko. Ďakujem.

simona_11
11. jan 2024

Rodina som 2 krát v SNV a najlepšia kamarátka rodila v S. Ľubovni. .. obe nemocnice sú veľmi dobré, majú super prístup pekne priestory aj dobrých lekárov. Ja by som ti radila vybrať nemocnicu do ktorej máš jednoduchší prístup .

adriana174174
15. jan 2024

@simona_11 prosím vás vedeli by sme mi dat bližšie informácie ohľadom snv porodnice ?Kde sa treba hlásiť koľko dní pred pôrodom?v SNv?ja som poprad a okolie povedali mi ze rovno mam prísť nieje potrebná registracia

simona_11
17. jan 2024

@adriana174174 v žiadnej nemocnici nieje potrebná registrácia . Ale je lepšie ak chodíte na kontroly do nemocnice ktorú ste si vybrali na pôrod. Aspoň by ste sa oboznámili kde máte prist ak to na vás príde... Príjem na pôrod je presne tam kde majú ordináciu. Ak tam prídete cez deň tak sa budete hlásiť tam ak prídete v noci pôjdete do nemocnici z boku cez urgentný príjem (tam vám vysvetlia ako prejsť hore na gyn. Oddelenie) a nebudete sa hlásiť na ambulancii ale budete zvonit pri dverách priamo na sálu. Prídu po vás 😊. ... Na kontrolu do nemocnice sa chodí tuším že od 36tt asi (nepamätám presne) . A všetko je to na gyn oddelení na druhom tuším poschodí (niesom si ale úplne istá tým poschodím) .. ku mne tam bol každý veľmi milí, všetko vysvetlili ak som sa na niečo opýtala. Za mňa úplne spokojnosť.

lenci88
17. jan 2024

Rodila som pred 16 mesiacmi a odporucam. Nemala som žiadnu zlú skúsenosť.

adriana174174
17. jan 2024

@simona_11 ďakujem veľmi pekne za info .Snáď sa zorientujem alebo ešte stihnem využiť tu hodinku otvorených dverí co majú každý štvrtok🙂

adriana174174
17. jan 2024

@simona_11 este otázka od toho 36 týždňa sa treba aj objednať na ambulanciu?kontrolu ..ci stačí len prísť?

simona_11
17. jan 2024

@adriana174174 tuším že objednať. Proste radšej zavolaj.

adriana174174
19. jan 2024

@simona_11 ďakujem len sú tam tri čísla a tri ambulancie 😀😀

simona_11
19. jan 2024

@adriana174174 volaj na Gynekologické oddelenie: 053/4199 484 .... Povedz že si tehotná v tom a Tom týždni a rada by si sa objednala na kontrolu v nemocnici v 36tt. Že by si tam chcela rodiť. Oni už budú vedieť a aj keby čistou náhodou bolo zle číslo povedia ti kde volať.

22adriana22
27. feb 2024

Ja som rodila v juli minuly rok. Pristup sestriciek aj lekarov fajn, nemozem sa stazovat. Nadstandardna izba je fakt super, tam mi nechybalo vobec nic.
Jedine, co bol problem, ze aj napriek tomu, ze som si vyziadala epidural po mojom dlhom zvazovani, tak anesteziolog proste neprisiel, aj ked sa to riesilo asi 5 hodin(kedze mi porod moc nepostupoval aj napriek silnym kontrakciam). Ale co som pocula, tak maju tam s tym vraj nejake problemy, ze vraj anesteziologovia akosi nechcu chodit na porodnicke 🤷‍♀️