Zvláštne špinenie - tehotenstvo alebo niečo iné

8. jún 2023

Ahojte, idem si sem po radu alebo nejaku skusenost od vas. S manzelom sa snazime o babatko zatial pol roka. Tento mesiac som mala pozitivny ovulacny test na 18DC. No na 9 DPO ma zacalo silno pichat v podbrusku. Takto to trvalo este 4 dni. Na 12 DPO den pred ocakavanou MS som si robila tehu test a vysiel negativny. V ten isty den som ale vecer zacala spinit. Nebolo toho vela iba malicko, ozaj len ked som sa utrela. Na druhy den som uz nespinila. Kedze kramy stale nedorazili a mala som to slabe spinenie tak som si spravila na 14 DPO znovu test a zas bol negativny. Vecer som zas zacala trosicku spinit. Dnes som spinila tiez ale nie vela iba rosku a od poobedia to prestalo. Stretol sa uz niekto s tym? Boli ste tehotne alebo ste mali cystu ci nieco ine? Zvyknem silno spinit den pred menstruaciou ale toto sa mi este nikdy nestalo a som z toho zmatena. Dakujem za odpovede

bolarazjedna
8. jún 2023

Aj nízka hladina progesteronu môže spôsobiť viac dňové špinenie pred menzesom. Alebo iné hormonálne zmeny. Tehotenstvo to nebude. Ak by sa to zopakovalo aj ďalšie cykly, zájdi za gynekológom

Ja som mala špinenie (postupne sa to zhorsovalo z mesiaca na mesiac), a v CAR tvrdili ze z endometrióza (tu som mala zistení už roky). Ku koncu som spinila/krvacala 25dni z 28dnoveho cyklu, a pritom hormonálny profil v poriadku. Nezľaknite sa, určite to neznamená, že máš endometriozu, len som to chcela uviesť ako príklad.

autor
8. jún 2023

@bolarazjedna uz sa pripravujem ze pride MS ale to spinenie je dost zvlastne. Lebo netrva to neustalo niekolko dni ale prerusovane. A ozaj strasne slabo. Ale dufam ze to endometrioza nebude. Co som pozerala priznaky a priciny tak nic z toho nesedi ale mozne je vsetko tak dufam teda ze nie 🫥

janetinka27
8. jún 2023

ahoj a akej farby je to spinenie? spinenie ak je slabe, tak je prerusovane, ak je malo hlienu, tak ho nema co vonku "dopravit", cize to moze vyzerat ze su tam prestavky. ak je skor hnede moze to byt nizky progesteron, teda problem s ovu alebo so zltym telieskom, ale bez riadneho hormonalneho profilu su to len dohady

autor
8. jún 2023

@janetinka27 je to hnede spinenie take svetlulinke a aktualne mam suchoty 😅

janetinka27
8. jún 2023

ak sa to bude opakovat, tak by som sa pytala na ten hormonalny profil. ten vela napovie o cykle. ale moze to byt aj jednorazove.

autor
8. jún 2023

@janetinka27 dobre skusim. Dakujem za radu

cloudyeee
8. jún 2023

Dobrý večer dámy, chcem sa spýtať či nemá niekto podobnú skúsenosť, pred tromi mesiacmi som vysadila hak, prvý mesiac po vysadení mi prišla ms v norme, trvala 6 dní, ďalší mesiac sme mali nechránený styk s priateľom, ten mesiac mi namiesto ms prišlo len slabé špinenie ktoré trvalo cca 7 dní, mimo toho som často zvraciavala ale kedže som si robila 3 tehotenské testy s odstupom, a vyšli negatívne navštivila som obvodnú lekárku, vyšetrenia,sonografia všetko OK.. nevolnosti však pretrvavaju aj ked nezvraciam už v takej miere, tento mesiac zase len špinenie i ked silnejšie než predtým aj s prímesou krvy.. tehotenstvo som vylučila no aj napriek tomu mám pochybnosti, stretla sa s tým niektorá?? Ďakujem krásne za každú odpoveď.🫶

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre