Zväčšená sliznica. Môžem byť tehotná?

nikapaly
11. dec 2012

Ahojte, chcela by som radu.... Poslednu menstruaciu som mala 14 oktobra.... od vtedy nic... cely november nic, teraz 9. decembra som uz mala mat dalsiu... zas nic.... bola som u gyn. a lekarka mi urobila ultrazvuk z vonku... nepovedala nic, iba ze mam zväcsenu sliznicu maternice.... a ze dame vyvolavacku a uvidime.... mozem byt tehotna?? doktorka nepovedala nic, lebo pri otazke ci mozem byt som povedala, ze som si robila test a bol negativny... a uz to neriesila dalej... neviem... som z toho zmätena...

vadimka
12. dec 2012

@nikapaly
pravdaze mozes byt, keby mne meskala od 14okt 😨 uz by som si spravila asi aj 3 testy. Ked si bola zmatena, mala si sa spytat dr. na nazor...doteraz si mavala pravidelnu mz??? ak ano, tak je to podozrive...kedy si si ten test robila?

jania023
12. dec 2012

@nikapaly no ale to by uz doky videl ultrazvukom keby si boloa tehu uz by si bola v 8tt a to uz by bolo aj srdiecko..divne

anjelicek26
12. dec 2012

@nikapaly - mala si trvat na odbere krvi a ultrazvuku 😖 Vyvolavacka babo posilni, neublizi mu, ked sa ani po nej nedostavi menstruacia, tak na tu krv a ultrazvuk a ak to bude negativne, dat spravit u gynekologicky hormonalny profil. Casto ti meska menstruacia?

nikaniko
12. dec 2012

ja mam zasa problém trocha iný no písala som už na inu temu a nik mi neporadil.obraciam sa teda na vás. doktor mi potvrdil mykozu lebo ma svrbel spodok a dal mi mast macmiror complex. no mam bolesti hlavy a velké a mam nafuknutý bruch a citim sa naliata v brušku. ráno mi hrozne skrka v brusku co nikdy predtým. je to tou mykozou?? lebo mam aj podozrenie na graviditu. mala som pred dvomy týždnami vybratu mirenu a 5decembra pohlavný nechránený styk. ale dnes je to týzden od styku. neviem co si mysliet. no pochybujem ze z jedneho razu možem byt tehotná a tesne po vybratý mireny. babule pomožte. jedno dietatko už mám

nikaniko
12. dec 2012

a častejsie močím. sem cela asi prestydnutá lebo mam aj nadku a hrozný kasel

anjelicek26
12. dec 2012

@nikaniko - ano po jednom nechranenom styku mozes ostat tehotna, take mame v brusku 😅

nikaniko
12. dec 2012

čiže tie pocity niesu tou mykozou?? ale na pocity tehotnosti sa mi to zdá prílyž skoro,nie??

nevestickaaaa
12. dec 2012

@nikapaly no ja by som asi menila lekárku už len z princípu. Vôbec nerozumiem tomu, ako ti môže robiť ultrazvuk cez brucho, môžeš tam mať aj cystu aj kadečo iné, nemala by to takto rýchlo odbaviť. Ale v podstate tak, ako ti napísali kočky - vyvolávačka ti neublíži a sprav si určite ešte test. Zväčšená sliznica môže byť pri tehu, ale aj pri prichádzajúcej menštruácii.

@nikaniko jasné, že môžeš byť aj na prvýkrát tehotná, čo by si nemohla? 🙂 mne predtým práve tehotenstvo spôsobilo mikózu, lebo zmenilo pošvové prostredie či čo, takže možné je všetko 🙂 kedy máš termín ms?

nikaniko
12. dec 2012

a ked som sa spýtala doktora že ci možem byt tehotná tak mi včera povedal že to je velmi málo po mirene pravdepodobné ciže si nemyslím že by to bolo tehotenstvom.asi ukludnujem sama seba no bábetko by som z radostou prijala

anjelicek26
12. dec 2012

@nikaniko - ano asi skoro, ale imunita sa v tej dobe znizi, tym padom mozes byt prechladnuta a rovnako sa meni aj ph v posve, rovnako si nachylnejsia na mykozu... ale su to len naznaky, budes fakt musiet pockat ;)

nikaniko
12. dec 2012

@nevestickaaaa.no termín mam mat až 24 decembra. jako ja by som dietatko prijala ale bývalí tažko. no ale co tá mirena??bola vybrata len pred dvoma týždnami. a som navyse choručká.dakujem za radi ste milé.konečne nekdo kdo mi radí

nikaniko
12. dec 2012

@anjelicek26 no budem čakat co iného ale snad to dobre dopadne. dievcence dám vám potom vediet ako som dopadla

zuzi0911
12. dec 2012

Preco ti nevzala krv na hcg. mne to robi vzdy ked mam prblem.a zvacsena sliznica zvacsa vie sgnalizovat tehu.mala ti urobit vag.ultrazvuk a tu krv.
@nikapaly

nikaniko
12. dec 2012

@nevestickaaaa a može tak skoro sa zmenit posvove prostretie??hned po týždni??hm??myslím že to tehotenstvom nebude veru

nevestickaaaa
12. dec 2012

@nikaniko no keďže som to tak mala ja, tak prečo nie aj ty? 🙂 pošvové prostredie sa ti môže zmeniť ihneď po oplodnení. Každá žena tehotenstvo vníma a prežíva inak. Ja som napr. pri prvom tehu nemala vôbec žiadne príznaky okrem rastúceho bruška. Teraz mi test ukázal, že som tehu druhýkrát, ms mi mešká iba 2 dni a už týždeň som tušila, že som tehu, lebo mi narástli prsia. Narástli síce iba jemne, vôbec to nie je vidieť, ale ja proste cítim, že podprda je plnšia. Tiež som uvažovala nad tým, že je to blbosť, lebo som to tak predtým nemala, ale hormóny sú hormóny a to, čo je u jednej bežné, druhá vôbec nepozná.
a ty teda bábätko chceš, či nie? Môže byť mikóza spôsobená aj chorobou, ak si chorá...

nikaniko
12. dec 2012

ano ja by som bábetko chcela velmi by ma to potešilo iked tomu neverím že vonme je plod lásky. ano som chorá mam kasel a nádku a castejšie močenie. hlava mi ide prasknut. inak pohlavný styk som mala 5 decembra a plodné dnicky som mala 7,ciže tehotnost nepravdepodobná. no neviem doktor povedal že tehotná tak rýchlo po dane nebudem. ale fakt bych bola rada kebyže som dala bych zato všetko

nikapaly
autor
12. dec 2012

@vadimka
@jania023
@anjelicek26
@nevestickaaaa
@zuzi0911

Menstruaciu som mala bud presnu, alebo s omeskanim do tyzdna, maximalne tyzden a pol.... ale viac nie....cely november som ms nemala a teraz 9 decembra som mala dostat zas, a zas nic... neviem preco ni nevzala krv ani nic..... proste povedal, ze dame vyvolavacku a uvidime... a ta zväcsena sliznica maternice neviem co znamena... ci pride ms alebo som v tom.... ale hej uz presla dlha doba, asi by bolo nieco vidiet nie???? ale mohla mi aspon vnutorny ultrazvuk urobit :/ od vyvolavacky presiel tyzden tak este pockam par dni a ak ms nepride, tak zajdem za nou zas...... test som robila cca 3 tyzdne dozadu...

zuzi0911
12. dec 2012

@nikapaly ak ti do 14 dni nedojde chod opat.neviem ale cez brusko by grav.aj tak nevidela preto sa robi vaginalne a na brusku az od urciteho mesiaca.drzim palceky 🙂

nikapaly
autor
12. dec 2012

@zuzi0911 dakujem ti 🙂)) tak uvidime no... 🙂 ale cakat je strasne..... 🙂

lea641981
12. dec 2012

Sliznica maternice je výstelka dutiny maternice, ktorá každý mesiac pri menštruácii odkrváca a v ďalšom cykle narastie. Jej priemerná výška pred menzes je od 8 do 12 mm. Ak je vyššia ako 12 mm je "vysoká". Najčastejšie sa jedná o prejav hormonálnej poruchy.

jessi200
30. jan 2019

Ahojte keď som mala skoro v kuse celý mesiac menzes ale ešte pred tím menzesom nechránený sex môže sa stať že po menzese je šanca biť stále v možnosti tehotenstva ??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre