Znamená zväčšená sliznica začiatok tehotenstva?

helka193
27. júl 2012

Ahojte babulky, chcem sa Vás spýtať o koľko by mala byť zvýšená sliznica na začiatku tehotenstva? ja ju mám zväčšenú o 9,6mm....môže to byť len nástup menštruácie alebo už aj tehotenstvo? Ďakujem za všetky rady 🙂

bodka13
27. júl 2012

@helka193 keďže vieš presne na milimetre o koľko ju máš zväčšená,tak si asi bola u lekára....čo ti povedal? myslím že treba počkať,je to asi 50:50 a asi je ešte skoro povedať presnú odpoveď...menzes ti asi ešte nemešká 😕

helka193
autor
27. júl 2012

@bodka13 bola som na pohotovosti kvoli bolestiam v podbrušku robili mi ultz tam mi povedal o kolko je zväčšená v nej bolo niečo čierne v priemere 1,5mm, minulý mesiac som mala menzes 27. takže ked ja ho mám pravidelný tak som mala dostať už 25. a dnes je 27 a stale nič, no ale ked ani dnes nedostanem tak až od zajtrajšieho dňa môžem rátať s meškaním, no a doktor mi povedal, že zatial plany poplach ale že to mám na 50/50 % to som chcela vedieť o kolko má byt zväčšená sliznica na začiatku tehu? či ten moj priemer je málo alebo je to dosť na to aby to bol náznak tehotenstva, lebo neviem o kolko je zväčšena sliznica pred nástupom menzesu.

bodka13
27. júl 2012

@helka193 prečo môžeš s meškaním rátať až od zajtra? ja myslím,že ti už mešká a však urob si test a budeš vedieť na čom si 😉 ...no a koľko má byť sliznica zväčšená to neviem 😒

horseshoe
27. júl 2012

Ahoj. No ked ti ani doki nevedel povedat ci to je tehu a uz ma skusenosti ze to vie porovnat tie hrubky sliznice, tak my ti asi moc neporadime aj keby sme tu kazda hadzali nejake cisla. Si k nemu sla aj dost skoro- ved ti este ani nemeskal ms. To sa malokedy nieco vidi na sone. Ale skor ma zaujalo to male cierne o 1,5mm ze tam videl- to by mohol aj nemusel byt gestacny vak 😉 Sprav si tehu test a aj ked ti hned nevyjde pozitivny, skusaj dalsie dni. Treba trochu pockat a neboj ono sa to rozluskne ci je to tehu alebo nie 😉 😉

helka193
autor
27. júl 2012

@bodka13 Však keď som minulý mesiac dostala 27.6. tak mi ešte nemešká, ak dnes nedostanem tak až zajtra si môžem povedať že mi jeden deň mešká, podľa čoho si napísala že už mi mešká? 😒

horseshoe
27. júl 2012

@helka193 no to zalezi kolko dnovy cyklus mavas - to si nepisala.

helka193
autor
27. júl 2012

@horseshoe presne ja rátam že som cca 2tt+2dni tehu ak som 😒 a to isté mi povedal doktor že môže isť o vyvýjajúci sa gestačný vačok, alebo o krvnú zrazeninu a preto mi povedal že som na 50% zatial tehu, a že zatial planý poplach. Test som si robila včera a vyšiel negatívny. Mám ešte jeden doma tak neviem či mám počkať alebo si ho spraviť.

helka193
autor
27. júl 2012

@horseshoe 28 dňoví.

helka193
autor
27. júl 2012

@helka193 prepáč 30 dňoví.....inak som mávala 28dňoví len teraz posledné dva mesiace som mala 30.dňovi, pred tým som vždy dostala o dva dni skôr menzes 😉

horseshoe
27. júl 2012

@helka193 no to si velmi malicko tehu na to, aby daco bolo vidiet. Ja som bola u dokiho 1.krat v 5tt+4 a videl len gestacny vak. Takze treba vyckat. A tehu test este tiez nemusi vyjst pozitivny. Treba skusat testovat kazdy 2-3.den. No a podla mojich vypoctov ak si posledny ms mala 27.6. tak pri 28dnovom cykle si mala dostat 24.7. Takze meska ti 😉 😉 drzim palce nech sa tehu potvrdi 😉

helka193
autor
27. júl 2012

@horseshoe hej meška????? lebo v máji som mala 27. menzes a v júni taktiež 27. a ked som bola u doktora 16.7. tak mi vravell že menzes by som mala dostať v stredu t.j. 25.7. ale ako tak rátam tak od mája mám 30dňový cyklus, či? ked som dostala presne na termín menzes a nie o dva dni skôr??? ☹

helka193
autor
27. júl 2012

@horseshoe no ja ratam že ak som naozaj tehu tak 2tt+2dni

dejnas
27. júl 2012

zväčšená sliznica môlže byť "prejav" ranného štádia tehotenstva ale i blížiaceho sa menzesu... mne presne v takom štádiu odporučil dr. po vykonaní sona, urobiť tehotenský test, keďže ten je v tomto štádiu citlivejší, presnejší

horseshoe
27. júl 2012

@helka193 no tak z 27.maja do 27.juna je 32dni. Treba to normalne ratat v kalendari 1.den ms=1.den cyklu. Tak ak to mas poznacene v kalenadari mozes si spatne poratat jednotlive cykly znova ci ich mavas 32dnove alebo co. Ale hore dole 1-2 dni v mesiaci ked sa ti posunie to nic nie je. Ja som mavala 31,35,29,32cykly a aj som vyfasovala duphaston na udrzanie tehu. Tiez ma na zaciatku tehu dost bolelo brucho aj vajecniky, tak to chcel doki aj kvoli mojim trochu skakavym cyklom poistit.

horseshoe
27. júl 2012

@helka193 podla tehu kalkulacky si v 4tt+2dni 😉 tehu sa rata od 1.dna poslednej ms -t.j.27.6. v tvojom pripade. Samozrejme podla sona to moze byt aj menej. Ty si podla coho ratala ze si v 2tt+2? Ak podla ovulky - tak to sa neberie dom uvahy nikdy 😉

helka193
autor
27. júl 2012

@horseshoe to kde si mi vypočítala????? 🙂 ja som si to rátala podla ovu ked sme sa snažili čiže 11.7. pretože 16.7. som mala nulove hcg.... ☹ tak tak nejak som si to vypočítala 😖

helka193
autor
27. júl 2012

@horseshoe však ale keby som bola podla kalkulačky v 4tt+2dni to by mi už potvrdil aj doktor, či???

helka193
autor
27. júl 2012

a 16.7. som mala hcg menej ako 0,1.....tak potom možno ani nie som, od vtedy mi nebrali krv na hcg, a čo teraz mi mešká či nie??? ja som jak prvorodička ty kokos a to už mám dve deti 😅

helka193
autor
27. júl 2012

@horseshoe Aha teraz som si to vypočítala, podla tej kalkulačky som otehotnela 10.07. vtedy som mala aj ovu a vtedy sme sa aj najviac snažili 🙂 ale prečo sa mi 16.7. nepotvrdilo hcg z krvi ????

helka193
autor
27. júl 2012

@horseshoe ked som zrejme podla tej kalkulačky otehotnela 10.07....tak jak môžem byť 4tt+2dni ked som si to vypočítala a vyšlo mi 2tt+3dni...ja tomu nerozumiem, to rozmedzie 2 týždne....však ešte koza na prstoch som si to rátala 😀

horseshoe
27. júl 2012

@helka193 😀 klidek, ja mam tiez v kopu veciach medzery 😉 no tehotenstvo sa vzdy pocita od 1.dna poslednej ms a je jedno kedy si mala ovulu-tu ti ziadny doktor nebude brat do uvahy. Potom sa este porovnava so sonom- tam mozes byt aj o nieco pozadu. Pozri si tuto stranku-tam som ti to aj vypocitala 😉 http://tehotenstvo.academy.sk/index.php

Napr. ja som mala priblizne 32dnovy cyklus(hovorim priblizne lebo ako som pisala mavala som nepravidelne cykly) pricom ovulku som na 100% mala na 18.den cyklu. a 32. Den cyklu som uz mala prudko pozitivny tehu test. Ale kazdy to ma inac zavisi to ako rychlo sa vajicko uhniezdi.

Ty este stale mozes byt tehu - v podstate nevies presne kedy si mala ovu a ked vezmes do uvahy ze vajicku trva az do tusim 8dni kym sa uhniezdi a az potom zacina vylucovat Hcg.

Doktor ti to nemohol potvrdit ked este nic nevidel. Ano podla poslednej ms si 4+2 ale podla ultrazvuku to moze byt menej- keby na sone videl uz gestacny vak tak mu to vyhodi aj presny tehu tyzden. Takze sa k tomu ani nevyjadroval.

horseshoe
27. júl 2012

@helka193 este raz pisem neberie sa do uvahy datum otehotnenia ale poslednej ms!!!

helka193
autor
27. júl 2012

@horseshoe pekne no teraz mám kolko čakať??? 😖

helka193
autor
27. júl 2012

@horseshoe a podla toho ako si mi to vyrátala tak ešte mi nemeška, že? 😖

horseshoe
27. júl 2012

@helka193 no vyzera ze este ti nemeska. Ja by som na tvojom mieste pockala tyzden s tym ze by som si kazde 2dni testla ci nevyjdu // ciarky a akonahle vyjdu - mozes sa objednat k dokimu. Ja som sla k dokimu po 10dnoch meskania- ale uz asi tyzden predtym som vedela ze som tehu na zaklade testu. Tak drzim palce - ono sa to vyjasni len to cakanie je vzdy najhorsie.

bubbble
27. júl 2012

@helka193 hcg sa zacne produkovat az tak najskor po tyzdni od oplodnenia, ked sa zarodok zacne uhniezdovat, preto si este 16.7. nemusela mat ziadne. 🙂 kazdopadne aby na sone vedel nieco s istotou urcit, to je este skoro.. ale tak o tyzden - dva by to uz malo byt vidno 🙂 ale sprav si test, kup si nejaky s vysokou citlivostou, ak si tak uz by ti mal ukazat 🙂

helka193
autor
27. júl 2012

@bubbble mám teraz doma s citlivosťou 10....myslíš že teraz keby som si ho urobila že by mi niečo ukazal?

lucia2505
27. júl 2012

@helka193 keď si mala 10.7. ovulku a došlo k oplodneniu, tak 16.7 nemusel ani krvný test vyjsť pozitívny, lebo od ovulky trvá ešte zhruba týždeň, kým sa embryjko dostane do maternice a začne sa uhniezďovať a až keď sa uhniezdi, tak začne produkovať hcg, takže v čase keď ti bral krv si bola len 6 dní po ovulácii a to ešte plodík určite nebol uhniezdený. Teraz, keď urobíš test a si naozaj tehotná, tak už ti určite ukáže aspoň slabú čiaročku, lebo hcg už by si mala mať v tomto období viac ako tých 10, čo je citlivosť testu. Testuj a daj vedieť!! 😉

bubbble
27. júl 2012

@helka193 urob si rano ak si este nespravila, myslim ze uz by ti mal nieco ukazat. drzim palce a daj vediet! 🙂

helka193
autor
28. júl 2012

@bubbble Ahojte robila som si včera na večer a bola tam len jedna, no ms som nedostala, tak si idem teraz urobiť testík a dám vedieť, ale pochybujem že mi niečo ukáže 😒 skúsim ten digitálny, ktorý ukáže aj v kolkatom som tt? alebo stačí aj lacnejší? tenn digitálny má citlivosť 25

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre