Žĺtkový vak prítomný a plod nevidno

14. jan 2023

Ahojte, ja mám takú sprostú otázku ale google nepomohol. Keď je prítomný žĺtkový vak ktorý vyživuje plod a ten plod nevidieť na ultrazvuku napr. v 6tom týždni , je isté že tam ten plod je, len ešte príliš malý na to aby ho bolo vidieť alebo najprv vzniká tento žĺtkový vak ktorý zo začiatku vyživuje "prázdno " až o pár dní sa vytvorí embryo ? Teda ak vôbec sa vytvorí. Pre niekoho úplná blbosť a sprostá otázka ale mňa to zaujíma a neviem sa k tomu dopátrať

river_song
14. jan 2023

Žĺtkovy vak je "dobré znamenie" , neznamená to ale ze tam plod je.. je to pravdepodobné, ale samozrejme nemusí to tak byť. Zvlášť ak je zltkovy vak napr. neprimerane veľký a pod.. v 6. tyzdni naozaj môže byť vidno iba vak a plod nie, o 2 týždne uz aj plod s bijucim srdieckom..

autor
14. jan 2023

@river_song beriem klasicku situáciu kedy je všetko vporiadku. Takže ak som pochopila odpoveď, plod sa vytvára až neskôr po žĺtkovom vaku ?

stannkal
15. jan 2023

Pri zdravom tehotenstve tam embryo už samozrejme je lenže je proste také maličké že ho ten ultrazvuk nemusí "nájsť".

rurutiax
15. jan 2023

Ak je tam žĺtkový vak, je tam s veľkou pravdepodobnosťou aj embryo, len je ešte príliš malé, aby ho zachytil ultrazvuk. Netreba sa báť.

river_song
15. jan 2023

Nie, on sa vytvara zarovno s nim, ale má 1 milimeter, možno 2-3-4, a proste ešte nieje vidno..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre