Zistí mi internista z krvi tehotenstvo?

5. aug 2021

Baby, ked pojdem na internisticku pohotovost, vedia mi zistiť z krvi ze som tehotna?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. aug 2021

@mb2021 to je co za odpoved?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
5. aug 2021

tak odber krvi na zistenie HCG spravit asi vedia ale ci to robia resp. ci to patri na interne 🤷‍♀️

autor
5. aug 2021

@petamich Dakujem, skúsim

maris5
5. aug 2021

Ak ides na internu pohotovost, lebo mas problem so srdcom, tak im mozes povedat, ze mozes byt tehotna. Inak nevidim dovod, aby robili tento parameter pri pripadnych odberoch.

ivkazba
5. aug 2021

@mb2021 na zistenie tehotenstva z krvy je potrebné vyšetriť hcg v krvy, pokiaľ internista nepožiada vyslovene o vyšetrenie tejto hodnoty, tak to nezistí, pričom toto nie je hodnota, ktorá sa zisťuje na internom. A k tvojej komunikácii, lepšie neotvoriť otvor v hlavičke ako byť chmulo. Pretože otvor sa vždy dá otvoriť, ale chmulo bude vždy chmulo.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. aug 2021

@maris5 dakujem, v minulosti som mala problem s obličkami.. pri tomto probléme bolia kríže.. teraz ma uz druhy tyzden velmi bolia kríze, nemyslim si zeby som bola tehotna ale obidve tehotenstva mi takto začínali takze to nevylučujem…len nechcem aby do mna napichali nieco proti bolesti a budem tehu 🤦‍♀️

autor
5. aug 2021

@ivkazba Dakujem čiže len požiadať treba a nemal by byt problem, vysledky su na počkanie ci nevies?
K nemu sa nevyjadrujem vobec

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barus26
5. aug 2021

kúpila by som test, spravila.. Uvidid ako vyjde. Môžeš im hneď povedať či si aleho nie si tehotná

autor
5. aug 2021

@barus26 test je negativny, je to este skoro asi aby ukazal

barus26
5. aug 2021

ked neukáže test pochybujem že ukáže krv.. síce je pravda že z krvi sa dá skôr zistit ale dnes sú tie testy take že fakt skoro zistíš .. mne ukázal ducha 9 dni po ovulacii.. koľko si od ovu?

autor
5. aug 2021

@barus26 z ranného mocu si testovala? Ja z denneho.. netusim kedy bola ovulka.. test som robila cez den po praci, moze byt ze uz mam príznaky naliate prsia, viditeľne žily, bolesti krížov, hrozná únava a ze este neukáže test? Zato sa bojim ci to nieje nieco ine

barus26
5. aug 2021

z denného som tiež testovala. Tiež po práci. Mala som tam mini ducha a o dva dni na to pekne viditeľnú čiarku.. Podľa mna nemôžeš mat priznaky bez pozitívneho testu.. Na to aby si mala tehotenské priznaky musíš mat už hcg tehotenský hormón a keď ho máš tak máš aj pozitívny test. Aspoň podľa mna. Ale ktovie

mogaa
5. aug 2021

pochybujem že ti urobia test na tehotenstvo....na to neslúži pohotovosť.....podľa mňa ti len vyšetria moč či nejde o zápal močových ciest alebo obličiek....

loginexistuje
5. aug 2021

to ze ta druhy tyzden bolia krize nepatri na pohotovost chod pekne k obvodnemu zober si ranny moc a on ti da tabletky otesuje moc atd a na vylucenie tehotenstva si urob test z ranneho mocu
a nezhlacuj pohotovost

autor
5. aug 2021

@barus26 jasne no ktovie ako to funguje.. u kazdeho asi individualne
@mogaa ja nechcem test na tehotenstvo, primárne tam pojdem s niečim iným
@loginexistuje no nebudem tu vysvetľovať pre ake dôvody musim ist prvýkrát za zivot na pohotovost.. raz mi uz zlyhali oblicky, tak Dakujem pekne… otazka-odpoved poprosim nabuduce

mogaa
5. aug 2021

len ten test na tehotenstvo ti tam nemusia urobiť.....ak sa zistí zápal, napíše ti ATB a pošle ťa zajtra gynekologovi, čiže ATB si vyberieš k nebudeš tehu, príp.ti rovno napíše ATB čo môžu aj tehotné

loginexistuje
5. aug 2021

nevymyslaj si ak by ti zlyhali oblicky tak vies ako mas konat ak je podozrenie na infekciu doma mas minimalne testovacie pruzky a ides k svojmu nefrologovi kde si dispenzarizovana a nie na pohotovost

mondolina
5. aug 2021

práve preto, že si to už zažila, si mala pri prvých príznakoch stepovať u doktora.
nie po 2 týždňoch...

autor
5. aug 2021

@mogaa Ok dakukem😊

autor
5. aug 2021

@loginexistuje práveže neviem mne zlyhali pri sekcii pretoze som stratila vela krvi a telo chytilo sol.. tam ma dali následne dokopy.. sledovaná niesom keďže to bol len následok tej straty krvi, vysledky som mala potom OK..viem len ze zlyhanie obličiek sa moze aj takto prejaviť.. ale to uz uplne zachadzam

autor
5. aug 2021

@mondolina uz som odpovedala vyššie… konkrétne tuto podobu som nezažila a zas ist s každou bolestou k Dr tak nevie co na to moj zamestnávateľ

berenika39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
Modrý koník
11. aug 2021

@mb2021 Ahoj, na Koníku se snažíme si navzájem pomáhat, prosím, přidej se k nám, případně najdi pro tebe jiný, vhodnější web. Urážky do Fora ani nikam jinam na Koníku nepatří. Díky za pochopení.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre