Vysoké hCG a doktor nič nevidí

8. sep 2022

Ahojte, posledné dni riešim moje začínajúce tehitenstvo a som v koncovh. V pondelok som bola na sone 5+6tt doktor nič nevidel, ani v maternici ani mimo nej. V utorok mi kázal prísť na vyšetrenie hcg, výsledok 14000 😩 nechápem tomu. V pobdelok mám kontrolné sono. Mal niekto podobný prípad? Ďakujem 🙏🏼

zuzkacik4
8. sep 2022

Uplne normalne, preto sa chodi na USG az okolo 8tt... je to skoro, kludne si mohla mat posunutu ovu a realne este nie si 5+6tt ale menej..

dori2
8. sep 2022

nestresuj, naozaj je ti priskoro, u mna bolo vidiet az po 8tt

autor
8. sep 2022

Dakujem za odpovede, len to vysoke hcg mi vrta v hlave, ako to ze pri takom nebolo nic vidiet.

petamich
8. sep 2022

pri HCG nad 1000 je zvycajne uz nieco vidiet aspon gestacny vak ak mas 14000 a nic nevidi, tak ano je to zvlastne 🤷‍♀️ kazdopadne moze mat len slabsi ultrazvuk alebo nieco "medzi nebom a zemou" atd. uvidis na kontrole, dzim paste! 🤞🏻

pondelok01
8. sep 2022

Ja som takto bola na sone, nic nebolo vidno, a potom sa ukazalo, ze mam mimomaternicove a ovela vyssi tyzden, proste som mala este jednu normalnu menstruaciu medzitym. Ale si si ista, ze 14000? To je uz dost vela.

zuzsat
8. sep 2022

14000 je az.prilis vela na takyto tyzden. To uz by na sone musel vidiet aj keby mal stare komunisticke sono.. ak nic nevidi v maternici moze sa jednat o mimomaternicove... Ja som mala v priblizne rovnakom tyzdni hcg 1550.a tiez nic nevideli. Kazde dva dni som chodila ma krv aby videli ako hcg stupa. Stupalo ale pomaly, strasili mimomaternicovym az nakoniec uvideli gestacny vak aj zltkovy (lekarka si ho pomylila s myomom) ale plod nikde...a tak mi vyvolali potrat v 8+4tt uz hcg aj zacalo klesat.

zuzi0911
10. sep 2022

Ja som mala 20000 a gestacny vak prázdny 1cm .to som bola 5+3 a o dva dni už bol zltkovy....A takto zastupujúci dr nevidel,že vôbec nič v maternici. Prišla som so spinenim. Povedal mi ze nič tam nie je,no mam ísť do nemocnice kde mi od sledujú hcg...tam mi tiež urobili sono. A videli vak to bolo o hodinu neskor a to bolo tych 1cm...čiže dr bud slepý alebo blbé sono...

monkop
10. sep 2022

Pri hodnote nad 1000 by malo byt na sone nieco vidno, takisto som chodila na kontrolne odbery kazde dva dni, hcg sa krasne dvojnasobilo avsak ani pri hodnote 10000 stale nic nebolo vidno a jednalo sa o mimomaternicove tehotenstvo

autor
11. sep 2022

@zuzi0911 som rada, že konečnie niekto, kto mal tak vysoke hcg 🙏🏼 Ja som bola 5+6tt a bolo to tych 14 000, zajtra mam kontrolne sono tak uvidime, snad to dobre dopane 🙏🏼

autor
11. sep 2022

@monkop v ktorom tyzdni vas operovali? Dakujem za odpoved, pocitam aj s touto moznostou.

monkop
23. sep 2022

Operovali ma tiez som bola tak v 6.tyzdni....ako ste nakoniec dopadli?

autor
24. sep 2022

@monkop dakujem za odpoved, nakoniec je zatial vsetko ok 😊na dalsej kontrole bolo vsetko vidiet aj stdiecko, teraz prebieha 9tt tak uvidime ako to dopadne … gynekolog mi uz medzi dvermi vravel ze hcg 14 tisic naznacuje prosperujuce vnutromaternicove tehu.

monkop
20. okt 2022

Tak Vam drzim palce, nech to dobojujete do uspesneho konca na ktorom bude maly vonavy batoztek ;)

pietrula
20. júl 2023

@zuzi0911 Ako ti to dopadlo nakoniec?

autor
23. júl 2023

@pietrula akurát držím na rukách skoro trojmesačnú dcérku 🙏🏼🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre