Užívam antikoncepiu, napína ma, bolí ma hlava

laauraa
18. júl 2013

Ahojte , chcem sa opytat len tak preventivne ,,, beriem HAK kazdy den cca presne o 7dmej ...naposledy som dobrala 1.7 potom o 2 dni nato sme mali s partnerom nechraneny styk a na druhy den som 5.7 dostala mrchu ... mala som ju o den menej co je este v pohode .. ale uz dve dni do zadu pocitujem bolest v zaludku a obcas ma napne .. boli ma hlava a toci sa mi ... mam tkay tlak v podbrusku a rano mavam krce .. dalsiu mrchu by som mala dostat 2.8 tak sa chcem opytat co mi je a ci je to mozne aby som pocas toho nebratia HAK otehotnela . Dakujem za odpovede 🙂)

laska1982
18. júl 2013

mozne je vsetko 🙂

tomikejt
18. júl 2013

aj pocas 7 dnovej prestavky si chranena. avsak ucinnost HAK je 99 % takze to jedno percento tam stale je

katkakovac
18. júl 2013

skus zi spravit test a uvidis. ale skor je pravdepodobne, ze ta obchadza nejaka zaludocna chripka, lebo si popisala jej priznaky🙂 pokial beries antikoncepciu tak poctivo ako pises nemas sa coho bat. ja som obcas aj jednu tabletku vynechala a
za 8 rokov uzivania sa nic nestalo. drzim palce aby to dopadlo podla tvojich predstav🙂

laauraa
autor
18. júl 2013

@tomikejt tak ktora ako ? .. ja beriem Softine ..mas z nou skusenosti alebo poznas niekoho kto ma ? 🙂 dakujem

laauraa
autor
18. júl 2013

@katkakovac a myslis ze uz mi ukaze vysledok tak skoro ? fu tak je to mozne ale ja casto chora nie som a nevraciala som uz asi 2 roky vobec :D tak preto .. sa pytam ale dakujem aj tak 😉

tomikejt
18. júl 2013

@laauraa no celkovo vsetky kombinovane hormonalne tbl maju v pribalovom letaku pisane ze si chranena na 99%, pripadne 99,9% 🙂 tie co obsahuju iba gestagen maju ucinost 98%. softine su kombinovane. pokial ta par hodin po uziti tabletky neprehanalo alebo si nevracala, nemyslim si ze si tehotna. zajtra rano si kup test a budes mat istotu 🙂

tomikejt
18. júl 2013

@laauraa ja som si robila test ked som bola v druhom tyzdni a uz mi ukazalo dve ciarky

katkakovac
18. júl 2013

kup si v bille najlacnejsi test, tusim za 1,5 E a uvidis. je dost citlivy. pripadne ho zopakuj o tyzden. obcas sa vyskytnu anomalie a zena otehotnie aj pocas brania HAK ale je to velmi mala pravdepodobnost. prestuduj si pribalovy letak k antikoncepcii a tam je pisane, ako si chranena pocas tej 7 dnovej pauzy.

martinka05
19. júl 2013

@laauraa ja tiež beriem Softine, podľa mňa by si nemala byť tehotná lebo aj počas prestávky si chránená, ale stále je tam to 1 %.

victory1
19. júl 2013

@laauraa Nechcem strasit, ale ja mam s HAK krasnu, zdravu dcerku a to som ani tabletku nevynechala... 😀 Gynekologicka povedala, ze som jedna z 1000, krutila hlavou, ze pocas jej dlhorocnej praxe s HAK otehotneli len dve jej pacientky.... 😎
Kup si test a uvidis....

anjelicek26
19. júl 2013

@victory1 - podobne.. zaba tu je a tabletku som nevynechala a ani nemala zaludocne potiaze, nebrala lieky.. proste tu mala byt 🙂

janka256
19. júl 2013

hihi to je aj moj pripad otehotmela som napriek HAK a kojeniu ... 🙂

victory1
19. júl 2013

@anjelicek26 Nebudes ty ta druha pacientka mojej gynekologicky? 😀 😀 😀
..a mne tiez nebolo ani certa, ani nevolnosti, nic...akurat som si pochvalovala, ze ako mi zrazu dobre drzia vlasy a nechty a pribrala som cez prsia a nikde inde...vsetko ok, len mrchy nikde 😀

laauraa
autor
19. júl 2013

fuu vidim , že sa to dá 🙂 heh .. a katka ja som v UK a neviem či kupim ten spravny test .. :D a ktory je dobry a tak ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre