Užívam antikoncepciu a roztrhol sa nám kondóm

dominikavalec
5. aug 2020

Dobrý deň,beriem antikoncepciu triregol mala som s priateľom chránený sex lenže kondóm sa roztrhol hneď po pohlavnom styku som si dala tabletku menzes mi mešká 2 dni.Meskaval mi už veľa krát či už 1-2 dni chcem sa opýtať môžem byť tehotná ? Alebo nie ? Veľa krát sa stalo že mi neprišla na čas ale toto sa stalo prvý krát ďakujem za odpoveď. Pekný deň

adula12
5. aug 2020

a antikoncepciu uzivas pravidelne? kazdy den v rovnakom case? naco si si ju davala hned po styku?

ivkazba
5. aug 2020

Pri tabletkovej antikoncepcii je veľmi divné, že nemáš pravidelný menzes. Berieš ju tak ako máš? 21 dní každý deň v rovnakom čase a potom 7 dní prestávka? Lebo z toho čo píšeš mi príde, že asi ani nie.

dominikavalec
autor
5. aug 2020

@ivkazba áno beriem zo začiatku ma aj doktorka upozornila že sa to môže stať ale inak posledné 2 m. Mi chodila pravidelne zo začiatku nie potom áno

dominikavalec
autor
5. aug 2020

@adula12 lebo čas mám stavebný o 2 poobede a ako dávam si ju vždy na čas možno 5min po ale nestalo sa že by som si nedala tabletku jeden deň

ivkazba
5. aug 2020

@dominikavalec tak načo si si potom dávala tabletku po styku? Tabletku máš brať každý deň v rovnaký čas, nie po styku. A ak berieš tbl tak ako máš, tak relatívne kondóm nepotrebuješ.

dominikavalec
autor
5. aug 2020

@ivkazba dávam som si vždy o 4poobede taký som si zvolila čas... Tak preto som si ju dala po styku... Áno ak beriem tabletky nepotrebujem ale niesom si s nimi moc istá..

zdencaaaa
5. aug 2020

Antikoncepcia a tabletka po nie je veru dobra kombinacia. Podla mna tehotna nie si ale riadne si si momentalne rozhadzala cyklus. Kup si tehotensky test pre pokoj duse, stoji par eur ale podla mna mas v tele hormonalnu diskoteku

dominikavalec
autor
5. aug 2020

@zdencaaaa ďakujem pekne kúpim to je samozrejme

ivkazba
5. aug 2020

@zdencaaaa ona nepíše o tabletke po. Ona píše o antikoncepčnej tabletke. Že si dala navyše antikoncepciu aj po styku.

ivkazba
5. aug 2020

@dominikavalec tabletkami si byť istá môžeš. Ak ich berieš ako máš. V jednej odpovedi píšeš, že ich berieš o 2, v druhej odpovedi že ich berieš o 4. Takže skôr som si neni istá tebou, ako ich vlastne berieš a či dodržiavaš presný popis užívania. Ak áno, tak neni dôvod aby si nemala pravidelný menzes. Takže ak ho máš nepravidelný napriek riadnemu a správnemu užívaniu antiky, tak treba ísť lekárovi a nie si dávať po styku ďalšie tabletky navyše.

zdencaaaa
5. aug 2020

@ivkazba ja som to z komentov tak pochopila. Aha takze dve antikoncepcne tabletky za jeden den? To nie je treba ak sa antikoncepcia uziva pravidelne.

zdencaaaa
5. aug 2020

Ja som vystriedala niekolko druhov tabletiek. Kvoli silnym migrenam sme s gynekologickou hladali tie spravne a nakoniec som skoncila pri Nuvaring kruzku. Vlozim na 3 tyzdne a nestaram sa. V mobile mam kazde tri tyzdne upozornenie ze si ho mam vybrat a je po probleme.

dominikavalec
autor
5. aug 2020

@ivkazba pomýlila som sa prepáč . .. o 2 si ju dávam stále

dominikavalec
autor
5. aug 2020

@zdencaaaa nie dve si nedávam tabletkubsi dávam na čas o 2hod. Mozno 5minut po ....

dominikavalec
autor
5. aug 2020

@zdencaaaa áno .... rozmýšľam aj nad telieskom ale počula som veľa ľudí že im sadlo a druhý si zas chvália

adula12
5. aug 2020

@ivkazba ona zrejme sexovala o tej 2 a po styku prisiel cas aj na tabletku 🙂

sisqa19
5. aug 2020

@dominikavalec nuvaring nie je teliesko ;) nuvaring je taký krúžok, ktorý si sama zavadzaš aj vyberáš. mne ho kedysi dala gynekologička, lebo z tbl mi bývalo zle od žalúdka

dominikavalec
autor
5. aug 2020

@sisqa19 O Tom som nepočula len o teliesku

zdencaaaa
5. aug 2020

Ta dockaj, kedy si sexovala a kedy si si dala tabletku? Sak som sa uz stratila 🙂 Nuvaring je kruzok, vyzera to ako gumenny vrch z kondomu 🙂 uz ho mam 3 roky a som velmi spokojna

sisqa19
5. aug 2020

@dominikavalec je to ovela lepšie. ved uvidíš. ale okrem iného je výhoda tá, že nemusíš na to každý deň myslieť ako na tbl. pokukaj na nete

dominikavalec
autor
5. aug 2020

@sisqa19 ďakujem vám pekne

akinom0077
26. sep 2020

@dominikavalec pane boze ved uzivas antikoncepciu... ak ju uzivas bez zabudania to ze sa kondom roztrhol nie je problem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre