Uvidí gynekologička už niečo?

27. apr 2022

Dobry deň, dnes idem gynekologičke pred 4dňami som mala ovulaciu a mali sme aj nechráneny pohlavny styk ak sa náhodou poštastilo uvidí gynekologička nejaké zmeny? Je mi jasné že neuvidi plod ani gestačný vak ani nič takéto ale nejaké náznaky že vajičko bolo oplodnené?
Nejdem ku gynelogičke kvôli tomu, idem na klasicku preventívku len ma to zaujíma 🙂

domka222
27. apr 2022

🤦‍♀️Ženy vám to už fakt s prepáčením hrabe

diamond007
27. apr 2022

Ty vidíš spermie keď sa muž vyvrcholí ?

mimi16
27. apr 2022

Autorka tvoja gynekologička určite neuvidí zatiaľ nič. Musela by sa mikroskopicky pozrieť. Predpokladám, že vajíčko ešte ani nie je v maternici. Každopádne držím palce nech sa pošťastí.

jaskolka
27. apr 2022

Nie nedá sa nič ešte vidieť, maximálne vysokú sliznicu maternice môže uvidieť. Ale či bolo oplodnené vajíčko, neexistuje také dačo vidieť

maminkadeticiek
27. apr 2022

Ale preboha,mas kolko rokov?Hovori ti nieco biologia?Zeny vam ozaj hrabe.Vajicko sa usadi a zacne sa produkovat hormon HCH po 8-10 dnoch od oplodnenia takze dovtedy uvidi rit palovu,dokonca este minimalne tyzden potom uvidim rit palovu.A ak sa snazim odtehotniet tak posledne co by som robila je,ze by som sla na 4 den od ovulacie ku gynekologicke, aby sa vo mne sprtala.Vajko potrebuje pokoj aby sa bezpecne uhniezdilo v matetnici a nie sprtat sa hned s nastrojmi vo vnutri.

belllinka
27. apr 2022

@maminkadeticiek vajko hlavne ešte na 4-ty deň ani nie je v maternici, čiže nejaké šprtanie mu vôbec nevadí. A hlavne, gynda si ti v maternici ani nešprtá, či tebe áno?

lalenka33
27. apr 2022

Veď sa jej opýtaj pred prehliadkou a uvidíš jej odpoveď.

maminkadeticiek
27. apr 2022

@belllinka Mudra si najmudrejsia...V zmysle hesla mudremu vysvetlovat nemusis a hlupakovi aj tak nevysvetlis poviem len,ze si si do mojich viet dosadila to,co tam vlastne vobec nie je napisane.Ani som nenapisala ze je vajko na 4 den v maternici,ani som nenapisala, ze sa gynekolog sprta v maternici.Takze skor,kym sa budes snazit byt trapna,skus si este raz precitat co som napisala,mozno radsej aj 2x.

belllinka
27. apr 2022

@maminkadeticiek píšeš, že posledné, čo by si urobila je, ísť na 4 den ku gynde, aby sa ti tam sprtala. Neni snáď jedno, či a ti tam šprtá, keď tam ešte vajce nie je?? A ako uškodí vajcu, keď sa ti šprtá vo vagíne s nástrojmi? Takže ty nebuď trápna, autorka píše chujoviny a ty pridávaš ďalšie

xena0
27. apr 2022

Ako fakt na zamyslenie niektoré čo sa pýtate 😁😁😁 to hádam nemyslíš vážne

81anina
27. apr 2022

😲 z obrazovky na vas dve zamava fosforeskujuce tvoje oplodnene vajicko so zapichnutou spermiou vo vnutri 🙈

ivetta1234
27. apr 2022
ivetta1234
27. apr 2022

myslím, že sexuálna výchova na školách má isté nedostatky a trebalo by s tým niečo robiť

autor
27. apr 2022

Ja som ten ročník kedy sexualna výchova ešte nebola, a na klasickej biologii nas učili len klasické veci ako aké su ženské organy a ešte že čo sa deje keď má žena menzes ale to je všetko. A niekedy ma tu zaráža na čo všetko odkazujete biologiu .. čo ja viem na klasickej biologii sa také veci neučia..iba ten základ
A prečo idem na prehliadku po ovulacii keď sa snažime ? My sa nesnažíme nejak cielene, skôr to berieme tak že keď sa podarí tak sa podarí. A to že tento mesiac vyšiel nechraneny styk akurat v dni kedy som mala plodne a ovulaciu.. neplanovali sme to
Viem že neuvidi žiadna vajičko so spermiou a podobne pýtala som sa na nejaké zmeny v maternici alebo podobne
Nechápem čo tu hneď utočite že mam nezmyselné otázky

autor
27. apr 2022

@jaskolka ďakujem za rozumnú a slušnú odpoveď.. toto som chcela vedieť 🙂

autor
27. apr 2022

@maminkadeticiek mám 25, biologiu som mala na základnej škole ale veru odpoveď na moju otázku som tam nenašla.. učili nás iba ako prebieha oplodnenie a nie či dr niečo uvidí 🙂
Vyslovene sa nesnažím otehotnieť ale ak to príde budem rada.. preto prehliadka vyšla akurat tak ako vyšla..

ivetta1234
27. apr 2022

no ja mám 34 a mali sme sexuálnu výchovu aj keď teda nič moc...život viacej naučí 😀
myslím, že najskôr sa dá niečo vidieť v 5 týždni od oplodnenia u lekárky, a 3 dni len trvá spermi kým sa dopracuje k vajíčku ak si správne pamätám, len tak do budúcna

domka222
27. apr 2022

Jasné🤣hlavne, že si pamätáš výraz gestačný vak 🤦‍♀️toto proste neuhráš. Ale neboj, nie si tu taká jediná

autor
27. apr 2022

@domka222 ano pamatam keďže pred pol rokom som bola tehotná ale skončilo to potratom

maminkadeticiek
27. apr 2022

@belllinka No ty si taka uboha ze je mi to trapne aj za teba.Evidentne si jedna z tych,co si potrebuje merat s kazdym jazyk v domneni ze ma vzdy pravdu a pravo prejavovat svoj nazor.Gratulujem,samovrazedna vlastnost.Este raz,to co si napisala v prvom prispevku som nenapisala,vkladas mi do ust uplne ine slova a zmysel tych slov.Maj oekny den,s tupkami nemienim viac stracas cas.

maminkadeticiek
27. apr 2022

Test ti ukaze ciarku na 9-10 den.Bude to skor duch,ale ukaze.Ak si budes chciet bytvista tak po vynechanej menstruacii.Lekar uvidi vak cca od 4tt,plodik cca od 5tt a srdiecko od 6tt.tt-tyzdne tehotenstva sa pocitaju od datumu zaciatku poslednej menstruacie.Len pre pochopenie nazvoslovia-4tt je vlastne od 3tt+1den az do 3tt+6den od datumu zaciatku poslednej menstruacie.Pekne este pockaj s gynekologom ak sa babatku nebranite,urcite by som nesla na gynekologiu ak ti bude robit sono zvnutra alebo vysetrovat ta prstami.Pockaj kym si si nie ista ci sa oplodnene vajko neuchytilo.Takze cca najskor po 5tt.Ak budes tehotna podla testu sestrucka ta zrejme zavola na vysetrenie az ponukoncenom 6tt kvoli srdiecku,ak nebudes mozes ist notmalne na vysetrenie.Tolko moje odporucania.

belllinka
27. apr 2022

@maminkadeticiek a čo si teda napísala? Tupka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre