Uhniezdenie vajíčka a tehotenský test

ladyk001
4. okt 2020

Ahojte ženy, vie mi niektorá povedať z vlastnej skusenosti koľko dni / hodin po citeľnom a evidentnom uhniezdeni vajíčka vám test ukázal aspoň dúšika? ja som si na 98% istá že sa mi včera a dnes uhniezdovalo vajíčko (citila som pichanie a dnes jemná bolesť v podbrušku+trošičku hnedý výtok) .....neviem sa dočkať testovania 🙂

nelca0510
4. okt 2020

@ladyk001 skus najskôr v deň menzesu

nely1704
4. okt 2020

@ladyk001 mne presne 2 týždne

ladyk001
autor
4. okt 2020

@nelca0510 tolko nevydrzim :D

nelca0510
4. okt 2020

@ladyk001 mne to napr. ukázalo až pár dní po "menzese"

marion30
4. okt 2020

8-9dni🤗

katka281
4. okt 2020

@ladyk001 mne to test (konkretne baby top test)ukazal hned den po uhniezdeni☺ druha ciarka bola slabucka, ale bola tam. Bolo to 2 dni pred ocakavanou menstruaciou, ktora uz ale teda neprisla.

nelca0510
4. okt 2020

@katka281 musela si mat skôr uhniezdenie, ved sa musí oplodnenene vajíčko uhniezdit plus produkovať hcg

katka281
4. okt 2020

@nelca0510 nemala som skor uhniezdenie, mala som spinenie dva dni a na treti som mala slabu druhu ciarku na teste. Uhniezdenie som mala cca 9dni po ovulacii.

claudia94
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinka1988
4. okt 2020

@ladyk001 ja som mala ducha 10 dní od oplodnenia, teda od styku počas ovulácie. K uhniezdeniu mohlo prísť za cca 5 dní od styku, takze o dalších 5 dní už bol duch a stále iba silnel

barus26
4. okt 2020

@ladyk001 2 dni po uhniezdeni test ukázal mini ciarocku

snazilka_bio_mamka
5. okt 2020

ja som trocha prekvapena odkedy tu na MK citam prispevky.. Donekonečna sa omiela jedna a ta ista vec.. a stale niektore nechapu princip. Tehotenske testy maju odmerať hcg v moči. Hcg sa vylučuje po uhniezdení v malom množstve, testom nezachytitieľné, Az po cca 2 tyzdnosch je v tele take mnozstvo hcg (čiže min. 10 IU/ML) že to dokáže odmerať domáci tehotenský test. Ak tu aj niektorá píše, ze hned po "uhniezdení" mali pozitivny test je konina, lebo sa to vajičko muselo oveľa skor uhniezdiť. To, že vy si poviete, že no a teraz sa mi uhniezdilo je vysoko nepravdepodobné. Môže to byť hocico. Oneskorená ovulácia, čistíte sa tam dole, zapal alebo milion dalsich možností. Takze pockajte min. 3 - 4 dni po vynechaní MS. Ak test bude negatívny, skúste za dalšie 4 dni. Ak aj vtedy bude negatívny, treba ist k lekárovi aby prisiel na príčinu. Netreba sa testovať jak na beziacom páse.

barus26
5. okt 2020

@snazilka_bio_mamka no ja viem presne kedy ovulaci bola, nesnažili sme sa o bábätko týždeň ale 2,5 roka takze svoje telo poznám a aj som ovulaciu sledovala... Od ovulácie na 7 deň som pociťovala uhniezdenie a na 9 deň som mala ducha na teste, tak mi nehovor že to neni možné.. Ako sama píšeš niečo to aj trvá kým spermia príde k vajíčku, oplodni a tak ďalej takze neviem si prestaviť kedy ešte skôr by sa mohlo podľa teba uhniezdit 😉

barus26
5. okt 2020

@snazilka_bio_mamka a aby som ešte doplnila to bolo 5 dni pred menštruáciu ten duch na teste 😉 tak nepoucaj keď napr. ja mám vlastnú skúsenosť

snazilka_bio_mamka
5. okt 2020

@barus26 na čo si potom pýtaš radu? lebo ak nejaka reakcia nie je o tom že WAU si tehotná tak je zlá? ja toto tiež nepíšem len tak z brucha.. telo nefunguje tak ako si to ty nadiktuješ. Moj dotaz k tejto diskusii, že to nemuselo byť uhniezdenie, mohla si mať posunutú ovuláciu a test je uplne zbytočné robiť kym ti nemešká MS. To je všetko a mylsim si ze to niesu hlupe rady.

barus26
5. okt 2020

@snazilka_bio_mamka ja si pýtam radu? veď sa pozri kto založil tému, ja niesom autorka. Ja som momentálne v 27tyzdni tehotenstva takze ja si radu len veľmi ťažko pýtam 😉

barus26
5. okt 2020

@snazilka_bio_mamka a to že radíš je fajn, proti tomu nemám nič. Ale píšeš bludy ako je to nemožné a ako nevieme ako funguje naše telo.. tak som ti napísala že presne viem ako funguje a tiež mám kdečo o tom nastudovane a pritom sama som si to zažila, len toľko k tomu 😊

snazilka_bio_mamka
5. okt 2020

@barus26 :D fasa takze vsetko adresujem AUTORKE prispevku.

babovka2321
5. okt 2020

@snazilka_bio_mamka suhlasim, ze test skor je zbytocne robit, ale len z dovodu, aby sa buduca mamicka netesila zbytocne, ak by sa to neudrzalo. Ja som mala pozitivne ovulacne testy 16 a 17 v mesiaci (cize ovulacia prebehla najskor toho 17teho) a od 25. toho mesiaca som mala viditelne ciarky na testoch. MS som ocakalava az 31. Takze to, ze zvycajne nieco funguje tak a tak lebo si sa to niekde naucila, neznamena, ze to je pripad 100% zien.

snazilka_bio_mamka
5. okt 2020

@barus26 aaano ale kazde telo funguje inak...a všimla som si že niektore tak tužia po tom bábu, že si namýšlaju. Pichnutie tu a tam, odpadavaju a pod.. Bolo by to pravdepodobnejšie po vynechaní ms. Mám kamosku, ktorej vynechala MS, už videla všade 2 čiarky. Nič ine nerobila len testovala, mala všetky príznaky, grcala, odpadavala a ja neviem co a nakoniec to bola cysta. Isla mi odprisahať na celu rodinu ze ona vie kedy sa jej to uhniezdilo a pod. Nikdy sa neda vediet takto skoro čo v tom je. A nie su to bludy.. ved vieš to sama. Možno si bola vynimka ale kazda sme ina a psychika tiez robi vela.

nelca0510
5. okt 2020

@snazilka_bio_mamka amen sestra. Vidíš napíšeš pravdu a už ťa lyncuju.

patusikk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka281
5. okt 2020

@snazilka_bio_mamka niektore zeny maju druhu ciarku po dvoch tyzdnoch meskania menstruacie a niektore este pred vynechanim, ale pride mi nezmysel ze tu presviedcas zeny ktore su momentalne tehotne (vratane mna) ze nevieme kedy sme mali ovulaciu a kolko dni trva cesta vajicka atd atd. Evidentne to testom zachytitelne je, ci sme si tam tu druhu ciarku nakreslili same par dni pred vynechanou ms? Ja som mala tazko hcg v moci az po 2 tyzdnoch, mala som presne urcenu ovulaciu, takze tieto tvoje vyroky su konina a nemusis tu urazat ze nevieme co piseme. Za par dni som v siedmom mesiaci tak tazko to spinenie bola choroba, cysta, ovulacia ci nieco ine. Presne ako pise @barus26 mam to tiez odsledovane ovu testami a lekarom, clovek tu napise vlastnu skusenost a este aj to ti niekto spochybni lebo on to mal inak. Kazde telo je ine, moja svagrina mala druhu ciaru na teste po viac ako tyzdni meskania, ja som ju mala ovela skor a nikto mi nevyvracal ze som zle videla. Pre inspiraciu mojej "domyslenej" druhej ciarky prikladam fotku ako vyzeral test v den ocakavanej ms, tak tazko som mala dva dni pred tym ovulacne krvacanie. Zasnem ako ta tu idu ludia presviedcat ze sa to nestalo, napis svoju skusenost a nenavazaj sa tu do ostatnych zien ze nie je pravda nieco co sa im realne stalo, co maju potvrdene lekarom... ja som nemala absolutne ziadne priznaky okrem toho spinenia a vynechanej ms, vsak tu pisu zeny co realne tehotne zostali a nie zeny co si nieco domyslali.

snazilka_bio_mamka
5. okt 2020

@katka281 draha katka. 1. napiš mi prosim ta, kde som napisala že si domýšlate čiarky alebo dokreslujete? napisala som príklad z vlastnej skusenosti. 2. sama pises ze kazde telo funguje inak, a tebe sa ukazlo až po 2 týždnoch. A čo sakra píšem ja??? nie nahodou to iste? a nikoho neuražam, to že niekto NIE JE TEHOTNá nieje urazka preboha. Písala som o tom, že niektorým to lezie na mozog a NEHOVOR ze to tak nieje! ďalej, to ake množstvo hcg a kedy ti vyprodukuje telo je INDIVIDUáLNE. A to uhniezdovaie, z 10 pripadov tvrdenia, že sa mi uhniezdilo vajičko sú možno 3 skutočné. A už vobec nie si o nič viac ked si v 7. mesiaci 🙂

katka281
5. okt 2020

@snazilka_bio_mamka evidentne si nepamatas co si pisala, precitaj si znovu svoj prvy komentar v tomto prispevku. Co na prvom tvojom komentari je vlastna skusenost? Pisala si kedy sa vylucuje hcg a kedy je zachytitelne domacim tehu testom, co si teda v praxi opisala tak, ako keby moje uhniezdenie muselo byt dva tyzdne pred pozitivnym testom. Vtedy sme sa este ani nesnazili o babatko s manzelom tak som asi pocala sama teda z nicoho nic...zvlastne ze vies lepsie kedy sme s manzelom pocali maleho ako ja. Kde som napisala ze mne ukazal dva tyzdne po uhniezdeni test ze som tehotna? Uhniezdenie neznamena sex, uhniezdenie prebieha cca 5 ci 6 a viac dni po sexe. Napisala som ze mi to ukazal dva dni pred ocakavanou menstruaciou, pred ktorou som mala dva dni spinenie a teda uhniezdenie, co mam lekarsky potvrdene. Urazas...hcg sa uvolnuje hned po uhniezdeni a urcite nie rychlostou ze to zistis az po 2 tyzdnoch. Niektore zeny maju vracanie a nevolnosti prave z rychlo stupajuceho hcg. Nikde som nenapisala ze urazas niekoho za to ze povies ze nie je tehotna, vyberas si slova z kontextu. Za to ze sa zena chce testovat ja neviem 3 dni pred menstruaciou neznamena ze jej nieco lezie na mozog, vsak je to jej vec, kazda vieme ze ms moze prist aj tak, stat sa to moze kedykolvek. My sme tuzili po babatku a necitim sa ze by mi nieco liezlo na mozog za to ze som si robila test po tom, ako som mala zvlastne spinenie ktore trvalo dva dni a zrazu prestalo. Prislo mi to divne, tak som skusila test a cuduj sa svete - bol pozitivny. Zrazu pises ze je individualne mnozstvo hcg ktore telo vyprodukuje, ale v prvom prispevku si pisala ze sa vylucuje v malom mnozstve co test nezachyti a az ked je v tele 2 tyzdne tak ho zachyti domaci test. Ja som potom musela mat asi hcg v tele este pred splodenim. Citaj si to co si pisala ty, je narocne vysvetlovat kazdu moju a tvoju vetu, na to by bolo treba vacsi priestor. Nie je jednoduchsie napisat svoju skusenost miesto toho aby si sa navazala do skusenosti inych zien? Tak myslim ze je lepsie napisat autorke kedy si co zazivala a nie pisat ze piseme bludy a koniny.

snazilka_bio_mamka
5. okt 2020

@katka281 nemam toto čas ani čítať milá Katka takze, áno máš pravdu vo všetko 🙂 gratulujem

katka281
5. okt 2020

@snazilka_bio_mamka mne nemusis gratulovat, gratuluj sebe kedze v kazdom komentari si vyvratis svoj nazor a jediny tvoj argument je ze nemas nieco cas citat. Nechapem naco potom niekoho negujes, popripade reagujes.

ladyk001
autor
5. okt 2020

@katka281 dakujem Katka, presne takuto odpoved som ocakavala, že napise niekto, kto naozaj vie kedy mal uhniezdenie a ovlaciu - ma to odsledovane a rozumie tomu celemu 🙂 takze dakujem za naozaj relevantnu ozajstnu odpoved....
konspiracie nepotrebujem...ja som chcela len realne skusenosti 🙂

katka281
5. okt 2020

@ladyk001 za malinko ❤ vsak prave, konspiracie su ti zbytocne. Sama poznas svoje telo najlepsie 😊 ak sa to nepodarilo teraz, tak sa podari nabuduce, kazdopadne sa neprestavaj tesit. Tiez som sa nevedela dockat testovania 😁 Tvoje priznaky vyzeraju slubne, budem ti drzat palceky 🍀

ladyk001
autor
5. okt 2020

@katka281 dakujeeem krasne ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre