Týždeň meškajúca menštruácia a negatívny test

maminachlapceka123
3. júl 2019

Ahojte. Už dva týždne mi meškajú krámy a 4 testy mi vyšli negatívne. Môžem byť tehotná ak beriem antikoncepciu no raz som dobrala pláto a vynechala som deň kedy sme s priateľom mali normálny styk. Ďakujem 🙂

pininka1
3. júl 2019

Jeden deň nič neznamená, chránená si ešte tak týždeň aj keď neberies. 4 testy by určite ukázali zvlášť keď ti to už mešká. Ja sa vám babám stále divím, prečo nejdete k lekárovi ak sa dejú takéto veci.

maminachlapceka123
autor
3. júl 2019

Na internete jeden gynekológ písal že chránená nemusím byť už po 24 hodinách keď nevezmem tabletku ;)

uskrnica
3. júl 2019

@maminachlapceka123 radsej chod k dr ako pise pininka, chranena byt mozes aj nemusis, kazde telo vylucuje HAK inak a zavisi aj od toho ci je hormonalna ci nie a ako dlho ju beries, ak beries mesiac nemusis byt a ak 10 rokov, pochybujem, ze by jedna nevzata tabletka urobila taky bordel, ak mas po dvoch tyzdnoch negat. testy si myslim, ze tehotna nebudes, meskanie by som skor pripisala tej vynechanej tabletke 🙂

candii
3. júl 2019

Mne gynekológ povedal, že jedna jeho pacientka zabudla na 1 tabletku a bola tehotná .. takže kľudne môžeš byť tehotná

candii
3. júl 2019

@pininka1 týždeň? No to asi ťažko, veď aj v pribalovom letáku je písané že Max. 48 hodín ale aj tak treba použiť barierovu ochranu

pininka1
3. júl 2019

@candii joj, áno, samozrejme že je to tam napísané, pretože je to leták k lieku a nechcú aby si z toho každý robil holubnik. Ale aj mne sa stalo že som občas zabudla a lekár mi to vysvetlil. Samozrejme ale každé telo je individuálne a antikoncepciu a jej účinok môžu aj iné veci narušiť. Aj tu na mk sú zeny ktoré ju brali pravidelne a aj tak otehotneli. Proste sú tam určite percenta. Žiadna nieje 100%.

candii
3. júl 2019

@pininka1 ale samozrejme, to absolútne nespochybňujem, ale určite ani náhodou nie je týždeň chránená od poslednej tabletky. Už keď zabudne na 1 je riziko.

diaalex
3. júl 2019

keby si bola tehotná, testy ti vyjdu po týždni pozitívne ;) normálne po týždni začni brať znova antiku a nič sa nedeje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre