Toto sa mi stalo prvýkrát

blond_girl20
11. aug 2021

Pred menzesom, som proste robila tehotenské testy a vyšli pozitívne neboli moc čiarky rovnako žiarivé ale boli koľajnice. 🤔O pár dní som dostala menzes hrozne bolesti som mala ,skončili mi o 6 dní a po 3 dní ako mi skončili som mala bolesť podbruškom, ráno a šla som na wc a mala som pár kvapiek krvy .tak teraz nerozumiem.😟🤔🥺
STALO SA TO UŽ NIEKOMU ????

jaskolka
11. aug 2021

Biochemické tehotenstvo. Zárodok sa neudržal, a odišiel s menštruáciou. Keby si netestovala, zrejme by si to ani vôbec netušila, len by si zaregistrovala dlhšiu, či silnejšiu menštruáciu. Stáva sa to veľmi často. Ak urobíš test teraz pravdepodobne už bude negatívny, alebo len veľmi slabulinka druhá čiarka

luccija
11. aug 2021

@blond_girl20 išla by som ju gynekologovi

hennyinnsbruck
11. aug 2021

Stalo veru 2x ako pise
@jaskolka biochemicke

julie19
11. aug 2021

tiež si myslím že biochemické tehotenstvo.. ale ak máš aj bolesti, radšej by som skočila ku doktorke, nech to skontroluje... mala som biochemické v januári 2020 ale teda po skončení krvácania som nemala žiadne bolesti

blond_girl20
autor
11. aug 2021

@jaskolka ČO to presne znamená?počujem o tom prvý krát a to mam 19.

nafka0483
11. aug 2021

@blond_girl20 Znamena to, ze dojde k oplodneniu, embryo sa snazi uhniezdit, aj sa podari, hcg sa zacne produkovat, cize test mas pozitivny. Ale z nejakeho dovodu sa neudrzi - bud malo nejaky geneticky alebo iny problem a nevyvijalo sa dalej, alebo sa proste neuhniezdilo tak ako malo, cize normalne v termine menstruacie menstruacia pride... je to ako keby extremne skory potrat.

blond_girl20
autor
11. aug 2021

@nafka0483 a to znamená ze som tehotná alebo nie nejak nerozumiem, som zúfalá 🥺

mamanadruhuu
11. aug 2021

@blond_girl20 znamená to, že tehotná si byť mohla, ale menštruáciou si potratila.. A už tehotná niesi ale samozrejme ze najlepšie je ísť ku gynekologické dat sa prezrieť

nafka0483
11. aug 2021

@blond_girl20 Co nerozumies? :( ved si bola, chvilocku, kym si nedostala menstruaciu. Bohuzial sa embryo neudrzalo, cize s menstruaciou odislo. Preto mas negativny test, preto prisla menstruacia.
Drzim palce nech sa podari nabuduce. Prave preto je zbytocne testovat vopred kym menstruacia nemeska, lebo toto sa stava relativne casto.

jaskolka
11. aug 2021

@blond_girl20 veď to jednoducho bolo napísané. Biochemické tehotenstvo je keď oplodnene vajíčko sa nechytí správne , alebo neudrží. Teda produkuje istý čas Hcg hormón, keď testujes, zachytí to test. Ale keďže je tam problém, porucha vo vývoji, ťažké poškodenie a podobne, tak proste sa nie je schopné ďalej normálne vyvíjať, a telo "spustí" menzes, aby ho vyplavilo. Deje sa to veľmi často,mnohé ženy to ani nevedia, lebo netestuju sa, a tak berú ti ze im len pár dní mešká menzes, alebo potom krvácaju silnejšie. Myslím, že to sa ani neberie do štatistiky potratov, lebo jednoducho ani nie je možné zistiť, koľkym ženám sa to stalo

lija22
11. aug 2021

@blond_girl20 nelakaj sa toho slova potratila. obrovske percentov tehotenstiev takto konci, ked ani poriadne nezacali. zrejme sme toaj kazda zazila a ani o tom nevieme

sense
11. aug 2021

Biochemické tehotenstvo, bola si tehotna ale vajíčko sa dobre ne uhniezdilo à odišlo ako menštruácia... Stáva sa ti často a veľa žien ani nevedia že boli tehotné keďže sa ne testujú ešte predtým ako ms meska

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre