Testovanie pred menzesom

21. máj 2023

Ak má žena ovuláciu aj dva krát napríklad,môže jej test ukázať pozitivitu aj oveľa skôr ako v termín ms ?
Keď nie je ovulácia pravidelná a stane sa skôr tak sa aj testovať môže skôr ?

nevenka
21. máj 2023

Mam nepravidelne cykly, prve dve deti som testovala az po vymeskani, vobec som necakala tehotenstvo.
Tretie som testovala 11 DPO, merala som si BT, tak som od potvrdenej ovulacie na 11.den mala pozitivny test. Ovu bola vynimocne 12.DC, 23.den cyklu bol test pozitivny.
Stvrte - testovanie 25.den cyklu, ked mi nahle vyskocila BT, mala som rozhadzane hormoby kvoli covidu, ovu asi bola 15.den cyklu. Cca. Takze ak vies, kedy bola ovulacia, mozes testovat 10-ty den po nej, takze pri idealnom cykle 28 dni a ovu okolo 14-teho dna, nejaky 24-ty den cyklu. Pouzit desiatkovy test. Uz moze byt pozitivny. Ale aj nemusi. A menzes nemusi alebo moze aj tak prist. Bud sa ukaze tehotenstvo neskor alebo moze ist o biochemicke. Preto sa odporuca testovat az po vynechani MS. Ja som testovala skor, hlavne stvrte, lebo som brala lieky, co sa v tehotenstve brat nesmu.

autor
21. máj 2023

@nevenka ďakujem. No ms čakám až o 13 dní ale nejak mi vadia pachy a žalúdok mám na vode .no samozrejme to nemusí byť tehotenstvo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre