Test v 2. - 3. mesiaci tehotenstva

15. apr 2021

Dokedy mi ukáže test správny výsledok? Ešte dojčím a podľa menštruácie to nezistím, keďže som ju doposiaľ nedostala. Nechcem sa testovať každý mesiac, ale zistím nejak svoj stav bez návštevy gynekológa, ak by som bola v 2. alebo 3. mesiaci?

miska_kal
15. apr 2021

podla mna by ti to test ukazal, kedze test zachytava hcg hormon v moci

autor
15. apr 2021

@miska_kal Len tá hladina je neskôr vysoká, tak či to nerobí šarapatu a neskresľuje výsledok. 😮

autor
15. apr 2021

Má niekto skúsenosť, že test ukázal pozitivitu aj neskôr? Chcem si urobiť, tak či výsledok môžem brať vážne.

hanka555
15. apr 2021

Ahoj, sanca otehotniet pocas dojcenia BEZ menstruacie je velmi malinká ...byt tebou by dom navstivila dr aby ti zmeral sliznicu maternice, ci je vobec sanca na otehotnenie..plus ti moze povedat ako si natom s ovulkou...drzim palce

lius
15. apr 2021

ak si tehotna, normalne ti vysledok ukaze aj v 3. mesiaci tehotenstva

autor
15. apr 2021

@lius Skúsenosť? To by bolo super.

miadi
15. apr 2021

Ked nechces si robit test tak sa chran su kondomi a ine veci. Ten test by ti ukazal aj tak spravne vysledky.

lius
15. apr 2021

ano, na konci 3. mesiaca som si zo zvedavosti spravila test a ukazalo mi dve ciarky

autor
15. apr 2021

@miadi Skúsenosť? Chceme dieťa práveže. Aj test si spravím už, ide mi o správnosť výsledkov. Dík.

autor
15. apr 2021

@lius 😊 Skvelé!

Nechcela som zakladať takúto stupídnu tému, ale nevedela som to nikde nájsť. A väčšinou si ľudia robia len v začiatkoch test.

lius
15. apr 2021

ukaze ti to velmi vyrazne ak si uz v pokrocilejsom stadiu, hned nabehne ciara

habibim
15. apr 2021

Ja som dojcila svojho 15.mes.syna,sice som mávala menštruáciu celé dojčenie, ale test mi normálne ukázal v deň očakávanej krásne dve koľajnice...

miadi
15. apr 2021

Aha ked chces dieta tak sanca je dost mala lebo nemusis mat vobec ovulaciu no poznala som babu co nechtiac otehotnela hnet po 6 nedeli .TP by ti urcil aj tak utz Takze sa nemusis vobec trapit. A nebola by si 2-3m bez priznakov.

tosomja
15. apr 2021

Ja som si test robila v 4.mesiaci len tak zo srandy, lebo vraj už neukáže 😊 a boli dve čiarky, také isté ako týždeň po vynechaní menzesu.
Len doktorovi sa lepšie orientuje na ultrazvuku, ak je urobený do 12t, vtedy najpresnejšie vie určiť aj veľkosť, aj termín...atď.

lius
15. apr 2021

@tosomja podla mna je to blbost, ze neukaze, ci? vsak je vysoka hladina hcg, tak nema preco neukazat

nikamo33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klaralascikova
15. apr 2021

@nikamo33 môže sa stať aj to, že žena ma ovuláciu a až potom cyklus, ktorý nemusí prísť ak počas ovulácie otehotnie 🙂 aj napriek kojeniu sa prehnité dá, aj bez menštruácie ale ako sa už spomínalo vyššie- riešila by som to s lekárom ktorý by reálne šance zhodnotil najlepšie.

klaralascikova
15. apr 2021

@klaralascikova *aj napriek kojeniu sa otehotnieť dá

nevenka
15. apr 2021

@miadi ja by som len podla priznakov na to neprisla, ze som tehotna, pri vsetkych 3 mi nebolo skoro nic, nic take specialne, co by sa nedalo propisat aj inemu. Vobec som nezvracala, ziadne chute. Mozno zvysena unava. Som 4 mesiace po porode a kebyze otehotniem, asi to tak skoro nezistim...😆...Teda jedine, ze by mi teraz pre zmenu bolo zle 🙂

tosomja
15. apr 2021

@lius tak neviem či je to blbosť, ale mne ukázal v 4m aj tak. Ešte som tehotná mesiac, môžem skúsiť, či ukáže 🤣🤣

autor
15. apr 2021

@tosomja Tak skús a daj vedieť. :D

m_isk_a
17. apr 2021

Ja som si pocas kojenia robila test pravidelne kazdy mesiac pre istotu 😃

whiteflower87
17. apr 2021

@nikamo33 nemyslim ze prvy cyklus je anovulacny.24 mesiacov som kojila bez cyklu. Po 6tich tyzdnoch od odstavenia som mala pozitivny test. Takze trafili sme prvu ovulku ktora predchadzala prvej ms po porode. Muz sa smeje ze ma zbavil MS ze mu mam dakovat. Kedze po 7mich rokoch manzelstva som mala MS dokopy asi 6 krat.a ja len dufam ze sa mi nepredlzuje doba ze budem menstruovat do 70tky 🤣🤣🤣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre