Test robený pred menštruáciou

bubbble
12. júl 2011

ahoj baby, chcem sa spytat ci mate niektora skusenosti s tehotenskym testom robenym pred menstruaciou.. vysiel vam spravne? ako to vyzeralo? totiz.. dnes mam tri dni pred menstruaciou, rano som si robila test pepino dipstrip s citlivostou 20, lebo mam nasadit lutenyl a nechcela som riskovat, ak by som bola tehotna. prvych 5 minut neukazoval nic, no po 10 min sa tam objavila BIELA ciarka, ktora potom trosicku zruzovela a casom zase vybledla.. potom som si robila poobede aj rapiclear s citlivostou 10 a ten uz bol negativny. co si o tom mysliet?? diky za odpovede..

solinkarka
12. júl 2011

@bubbble pepino neni dobra znacka, teda aspon u mna sa neosvedcil a este k tomu 20 citlivost..neviem kolko mas pred menstruaciou ale skus mamatest 10 ten je velmi spolahlivy. a ak ta ciarka zmyzla tak to asi tehu nebude ale skus ten mamatest...drzim palce 😉

aduskatt
12. júl 2011

@bubbble zajtra na krv a o dve hodky mas vysledok.tu mozme len hadat, ale odpoved ti nedame

bubbble
autor
12. júl 2011

@solinkarka mam tri dni pred menstruaciou.. no neviem, v lekarni mali iba tieto rapicleary, ale tie maju taku istu citlivost a vraj su dobre.. ach jaj, no potrapili ma poriadne :/ teraz by ma tehu fakt nepotesilo..

@aduskatt ja viem, je mi jasne ze tu mi to nikto nepovie, ale tak zaujimaju ma skusenosti bab co si robili test pred menstruaciou.. 🙂

aduskatt
12. júl 2011

@bubbble niektore ukazali, niektore nie.niektore ukzaali na dva dni a potom mikropotrat....takze fakt najlepsie z krvicky🙂)ale je velka pravdepodobnost, ze ked test ostane biely, tehu nie si, ked pouzivas 20kovy.....ale zalezi od toho, ci tri dni pred menzesom sa uz embryjko stihlo zahniezdit.....ak nie, moze to byt na ceste a test este neukaze...........

suzi8
17. sep 2011

@bubbble cavko ako to dopadlo s tym testikom pepino 🙂 ja som si ho robila v 20ty den meskania a ukazal prsne tak isto tak som zvedava. Dakujem

feb13
17. sep 2011

Ja mam s pepino dobre skusenosti a inak citlivost 10 ci 20 to vobec nie je taky velky rozdiel. Mne vysiel pozitivny test prvykrat 3 dni a teraz 2 dni pred menstruaciou, sice citlivost 10, robila som z ranneho mocu tak, ze som predtym vecer malo pila aby bol moc co najhustejsi. A obidvakrat testy najprv neukazali nic, az po zaschnuti sa objavilo take ruzovkaste "nic", teda po dlhsom case, manzelovi som to ani neukazala, lebo by povedal, ze tam nic nie je... ale bola som/som tehu. Zistis to najma tak, ze ciarka aj ked takmer neviditelne ale je ruzova v celej dlzke a celej sirke tak, ako kontrolna ciarka. Moze sa stat, ze z niektoreho uhla alebo pod inym svetlom ju vidiet trochu viac alebo menej. Podla mna skus to zajtra rano takto, ak si to robila poobede, vysledok moze byt negativny, lebo moc je redsi a pri takej nizkej koncentracii hormonov sa to straca. Po vynechani mestruacie uz by mala byt ta hladina taka, ze sa to ukaze z kazdej vzorky nielen z rannej ale teraz este nie.

bubbble
autor
18. sep 2011

@suzi8 ahoj, no nebola som tehotna.. nejaky blby test iba. zato teraz mi meska uz tri dni, dnes som si robila test a bol negativny..

suzi8
18. sep 2011

@feb13
@bubbble dakujem Vam kocky za info.... dam vam vediet co a ako....ahojko 🙂

suzi8
22. sep 2011

@feb13
@bubbble ahojko, no tak prisiel mi menzes, a robila som si aj test a bol negativny. 45 dni od styku by uz asi ukazal pravdu aj keby nie je z ranneho mocu. Okukovala som ho 20 min, potom som ho zahodila.Pri prvom babanku som si robila, ked mi to meskalo asi tyzden a hned naskocili dve, za par sekund. Ahpjko

simcab
22. sep 2011

ja mám mať MS na bud. týždeň, a tehotná by som mohla byť nejaké 2-3 týždne.. strašne ma láka urobiť si test, no neviem.. 😖

lea1333
22. sep 2011

ahojte baby na 12den od ovulacie by mi mal ukazat test uz // nie?

lea1333
22. sep 2011

@simcab to ti uz ukaze ked si! 😉

simcab
22. sep 2011

@lea1333 joooj, bojím sa toho 😔 🙂

lea1333
22. sep 2011

@simcab aj ja idem zajtra testovat ale som len 12dni od ovu ...neboj sak nic nestratis ked tak ziskas 😉

terez23
22. sep 2011

no dievcata, mne sa uz tri testy ukazali ako negativne... Pricom MS mi meska uz 9.den. Tyzden predtym ako som mala dostat kramy som mala divny hnedy vytok. Ani ovulaciu som nemala, len jeden den bledsi vytok a potom "toto" hnede. Sla som k doktorke, ona povedala, ze to je ovulacne krvacanie... Ale ze pre istotu mi zoberie vyter. Na 11ty den od vyteru som sa z vysledkov dozvedela, ze tam boli nejake anaerobne mikroby, ale ye sa nemam bat, ze s ATB sa to vylieci. ATB mam brat 10 dni (vaginalne ATB, v tehotenstve sa nesmu), avsak ked som dosla domov, vcelku som sa zlakla, ze uz 4-5.den mi meskaju kramy, ze co ak som tehotna (aj ked tvrdim/e, ze "nie je z coho" proste fakt si davame pozor..)) Ale keby, tak jasne, z enic sa nedeje.. Len som zostala zarazena, ci vobec ATB mam brat. Testy negativne (pricom otehotniet som mohla ku koncu augusta), ale MS meska. Tak som si dala len jednu tabletku. Dnes som volala lekarke, ze ci ich mam brat (ked som bola u nej v utorok, tak som cely cas na to myslela, ze sa spytam, ci meskanie moze suvisiet s infekciou alebo skor s otehotnenim, ale zabudla som, hned potom ako mi povedala, ze to nic nie je preliecime..) . No sestricka mi v telefone povedala, ze to moze byt niecim inym, nie infekciou, ja som povedala, ze testy su negativne a ona, ze tam niic. Az ja sama som musela povedat, ze chcem prist na krv! A ona, ze ok ked som si neni ista. Ja neviem, ci som teda ja divna alebo... Takze som mco zvedava, ci z mojejsvadby hned preskocim sem :D. Tehotna studentka posledneho rocnika VS, ved preco nie 🙂

terez23
22. sep 2011

@aduskatt ahoj, to vazne uz dve hodiny po odbere budem vediet vysledok? 🙂

aduskatt
22. sep 2011

@terez23 ak robia rozbor priamo v poliklinike a necakaju na zvoz do ineho labaku, tak ano............u nas napriklad mi o 10,00 vzali krv a uz pred dvanastou som vedela, ako som na tom

feb13
22. sep 2011

@lea1333 ano moze ale bude to asi len velmi slaba ciarka ktora naskoci pravdepodobne o chvilku neskor 😉

aduskatt
22. sep 2011

@lea1333 12 den od ovu moze a nemusi........ak prislo k oplodnenie neskor a este sa embryo dobre nezahniezdilo, neukaze ti...........ale 12 den je uz dost velka pravdepodobnost

feb13
22. sep 2011

@simcab Ked mas dostat menzes o tyzden, tak nemozes byt tehotna uz 2-3 tyzdne... to ako??? Oplodnenie nastane vzdy cca. 14 dni pred menzesom a uhniezduje sa to okolo 10. dna po oplodneni a tehotna si az potom.
To je ina vec, ze oficialne sa tehotenstvo rata od poslednej menstruacie, pre jednoduchost, lebo presny termin ovulacie nevieme (alebo teda kym nebol ultrazvuk tak sa to nedalo zistit) ale z toho prve 2 tyzdne este tehotna v skutocnosti nie si.
Testovat sa oplati najskor 11 dni po ovulacii.

feb13
22. sep 2011

@terez23 AK pises ze si nemala ovulaciu, tak tehotna nemozes byt a anovulacny cyklus moze byt hocijaky dlhy. Ked si bola u doktorky, nerobila ti aj ultrazvuk? Lebo tam by uz musela vidiet ak si tehotna bola.

feb13
22. sep 2011

@suzi8 Jasne, to by uz mal ukazat. Ja som teraz 6tt a dnes som si urobila kontrolu a tiez naskocila hned taka krasne tmava ciarocka. 😵 Minuly tyzden som mala iba take slabulinke, ze aj som sa bala, ci to nebude missed ab. lebo s malym som uz v den menstruacie mala silnejsiu nez teraz 5 dni po. No ale podla vsetkeho je to OK. 😵

lea1333
22. sep 2011

@aduskatt tak pockam este do soboty?prsia bolia strasne ale to moze byt aj z mrchy:(

lea1333
22. sep 2011

@feb13 no ja ani presne neviem kedy bola ovu lebo my sme sa milovali len ked bol plodny hlien;)

feb13
22. sep 2011

@lea1333 podla mna to mozes skusit a tie prsia mozu byt aj z mrchy aj krce mozes mat v podbrusku, je to aj pri tehu

aduskatt
22. sep 2011

@lea1333 drzim ti palce, aby to dopadlo tak ako chces............skus v sobotu rano, to by uz malo byt nabeton🙂

lea1333
22. sep 2011

@feb13 krce ja nemavam pri mrche a prsia ma bolievaju vzdy len 2dni a dnes to je uz 3den a stale viac a viac ma bolia ale ci uz to bude mrcha alebo babo nechat to na osud;)dam vam vediet

lea1333
22. sep 2011

@aduskatt a my sa pozname aj z niakej inej temy ze?ja neviem ci vydrzim do soboty:D

aduskatt
22. sep 2011

@lea1333 mozno sme sa v nejakej stretli🙂

lea1333
22. sep 2011

@aduskatt nebola si v teme kyret?alebo termin porodu oktober?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre