Tehotná rovno po VŠ a nárok na materskú

31. aug 2020

Ahojte, síce to ešte nie je 100 %, ale menzes mi mešká už skoro týždeň a stále mám negatívne testy. Viac sa bojím toho, že som čerstvou absolventkou VŠ a počas školy som brigádovala síce každé leto, ale si myslím, že nárok na materskú mať nebudem. Som skoro 3 mesiace na úrade, do roboty by som mala nastúpiť 1.10, ale boh vie či ma takto zoberú. Partner má stabilný príjem, ale ja sa ňanho spoliehať nechcem. Žijem stále u rodičov, no naše rodinné vzťahy sú katastrofálne, ledva sa viem dočkat kedy môžem do roboty a postaviť sa na vlastné nohy. Dávali sme si dosť veľký pozor aby som neostala tehotná a stále si myslím, že nie som, ale však človek nikdy nevie. Možno, že ma sere len tá aktuálna finančná situácia. Nikdy som nečakala, aby ma niekto živil, takže by mi to prišlo dosť trápne byť tehotná bez penazí. Ako by ste postupovali Vy? Boli ste niektorá v podobnej situacii?

deti95060810
31. aug 2020

v ešte horšej.... ty si aspoň po škole , ja som bola počas školy....😉
možno sa zbytočne plašíš, menz. môže meškať aj z iného dôvodu ako tehotenstvo. Po týždni meškania by test už mal ukázať tehotenstvo...

777januska777
31. aug 2020

Tak či tak by si počas tehotenstva na niekom musela byť závislá, keďže počas rodičovskej dovolenky máš len rodičovský príspevok. V tomto prípade by sa mal o teba a svoje dieťa postarať partner, keďže je to jeho povinnosť.

cookie29
31. aug 2020

Skoc si zajtra na krv a budes mat odpoved. A tiez si myslim, ze test by uz ukazal, staci stres na to, aby ms meskal... a cim viac sa budes stresovat, tym dlhsie na seba necha cakat

nyusika
31. aug 2020

ber to z tej lepsej stranky.
si mlada, zdrava, tehotenstvo zvladnes lavou zadnou. po MD aj tak vacsina zien zacina ako keby od nuly (cest vynimkam). potom budes mat kopu casu na vybudovanie si nejakej kariery.
partnera mas, ma stabilny prijem, predpokladam, ze sa na dieta tesi (aj ked to musel byt teraz mensi sok).

uzi si tehotenstvo a tes sa na babatko 🙂

kubkovamama
31. aug 2020

Ahoj.Este v horšej.😉V podstate bez podpory partnera a zrejme aj mladšia ako ty a v podnájme.Dala som to,ty ako mladý clovek-zena zvlášť a budúca mamička máš v sebe plno životnej energie a sily zvládnuť takýto prekotny skok do života.Mas partnera,keby si aj nemala..Môj syn už je dospelý,mám ďalšie deti atď,atď,s odstupom 15r to nebolo až také náročné.Budes sa musieť snažiť,nielen spolah na partnera,lebo nikdy nevieš.Samozrejme držím palce,nech stále ste na to dvaja.🙂Neboj,dieťa je radosť a prácu s VS nájdeš po pôrode v pohode aj budeš mať čas na kariéru ak budeš chciet

autumm
31. aug 2020

Ahoj. Ja som v podobnej situácii akurat teraz. V juni som odstatnicovala a zistila som ze som tehotná. Prácu sa mi zial nepodarilo najst. Ved kto by ma aj chcel. Na podporu narok nemam lebo stale som iba pracovaka na dohodu. Podarilo sa mi zamestnať sa aspon na dohodu sice za smiešnu výplatu ale aspoň niečo. Partner nastastie pracuje a byvame u neho doma kedze najom alebo hypo by sme si nemohli dovoliť. Ale zvladnes to. Drzim palce ❤️

autor
31. aug 2020

Dakujem krasne 🙂 neviem ako vy, ale pride mi to strasne sproste si pytat peniaze od partnera. Aj ked ideme niekam, do restiky, na drink s kamosmi, na vylet, radsej platim vsetko ja ako keby musel on. Neviem preco, asi nechcem aby potom povedal ze som zlatokopka.. Keďže som mala dost dobre znamky som dostala stipko, z toho som platila intrak a stravu, letna vyplata mi stacila aby som si kupila nutne veci (napr. zimnu bundu, topanky atd plus este som si aj nejake peniaze odlozila), takze mozem povedat, ze doteraz som bola ako tak samostatna. Mam este nejaku zasobu, ale na vybavu, oblecenie a plienky by to isto nestacilo. On mi povedal, ze by bol rad, lenze by sme si museli vybavit byvanie, co tiez neni 1 euro..

cookie29
31. aug 2020

vybava sa da kupit aj z druhej ruky, ver mi... ja som obiehala detske burzy a podobne, vela mamiciek predava a deticky to v tomto veku v podstate neznicia. Nove sa pomaly ani kupovat neoplati... takze keby si aj tehu bola, co si nemyslim, vzdy su riesenia...

autor
31. aug 2020

Prepacte ze sa stazujem len na financie, len viete ako to je, myslela som si, ze po VS si najdem dobru pracu, aspon 2 roky budem robit a potom dieta, asi hlavne preto sa bojim

zuzubb007
31. aug 2020

najskôr by som si spravila test, ako riešila dopredu veci a stresovala sa, podľa mňa nebudeš tehotná, ak by si bola tehotná tak test by ti na 100 % ukázal tehotenstvo po týždni meškania, mne svietili slabé čiarky už pri oboch deťoch tri dni pred tým ako som mala dostať menštruáciu, takže by som povedala, že možno tam je iný zádrheľ ako tehotenstvo hm???

lubike
31. aug 2020

no keď sa ti potvrdí, že budeš mamina, a začneš sledovať net, FB, atď, tak do pôrodu dokážeš zadarmo zohnať celú výbavu. Veľa rodín to posúva za odvoz. Hlavne nestresuj a bude dobre. Teš sa, ak to bude teraz, rokmi je to ťažšie zvládnuteľné. Držím palce a veľa zdravia

brezza
31. aug 2020

Podla mna nie si tehotna.

natalienka12
31. aug 2020

To co mas za chruna ktoremu ty platis drinky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre