Tehotenský test - menzes mi mešká 3 týždne

mirka11333
29. jún 2022

Ahojte 💜
Menštruácia mi mešká cca 3 týždne.
Vrchný robený minulý piatok, spodný dnes ráno.
Je tam nejaká šanca ? Ďakujem za každú skúsenosť 💜

andrea_82
29. jún 2022

robila si si nejaký test aj pred týmito dvoma? Lebo na to, že ti mešká už 3 týždne, tak je to slabulinká čiarka.

mirka11333
autor
29. jún 2022

@andrea_82 Áno robila. Boli negatívne alebo slabšie ako tá posledná. Mám problém s hormonalnou nerovnováhou. Vraj aj to môže byť príčina prečo test ukazuje slabšie.

andrea_82
29. jún 2022

tak potom by to mohlo byť, že ovuláciu si mala oveľa neskôr a podarilo sa. Takže buď čakať, či bude čiarka silnieť alebo smer doktor na odber krvi.

hermiona12
29. jún 2022

@mirka11333 podľa mňa je test pozitívny, gratulujem😊 Inak ja tiež som robila test po 2 týždňoch od meškania menštruácie ale preto, lebo som mala nepravidelný cyklus takže som chcela vedieť isto či mi mešká len tak alebo zázrak.

domka222
29. jún 2022

Rozdiel v čiarkach by mal byť už viditeľný. Ale celkovo tie testy sú rozpité, či čo sa im stalo?

mirka11333
autor
29. jún 2022

@hermiona12 Ďakujem pekne 💜 snáď to bude pozitívne. A Ty si ako dopadla nakoniec ?💜

mirka11333
autor
29. jún 2022

@domka222 Testom sa nestalo nič. Možno zlá fotka. Toto je zatiaľ najsilnejšia čiarka aku som na teste mala.

angi07
29. jún 2022

Riesili sa tu pepino testy ze duchuju skus aj inu znacku napr.mamatest alebo clearblue.lebo na 3 tyzdne meskania su ciarky velmi slabe.drzim palce

zojanka
29. jún 2022

@mirka11333 v poslednej dobe sú tu tieto testy dosť často že ukazujú falošné čiarky (pepino?). Kúp si inú značku radšej.

vani190493
29. jún 2022

@mirka11333 Na troj týždňové meškanie je to slabá čiarka, vlastná skúsenosť. 😉

majamat
29. jún 2022

po 3t meskania by uz ali byt kolajnice.
ide o to, ze ak si ovulaciu mala posunutu na obdobie, kedy mala prist ms, tak teoreticky najneskor v tom obodbi si mohla otehotniet. po 3t od oplodennia musia ybt kolajnice.
hormonalna nerovnovaha neovlyvnuje vysku HCG, to suvisi s tehu, skor by ovlyvnuje dlzku cyklua to, kedy prebehne ovulka a pod. ovplyvnuje tie procesy, ktore prebehaju pred otehotnenim, nie vysku HCG.

ak mas hormonalnu nerovnovahu, tka potom je mozne, ze teraz prebehajuci cyklus mohol byt predlzeny a ovulka posunuta. dpkonca je tu aj moznost, ze bola posunuta este na neskor, cize by si mohla mat ovulku a otehotniet najskor pred 2t ( aj podla testu by to tak vyzeralo ). v takom pripade by tu nejaka sanca vbola,a le dost malinka.
ide o to, ze ak by si aj teda bola tehu, ten postup ako silnie ciraka - od piatku do dnes, je slaby. ak si mala slabulinku ciarku v piatok, dnes by uz mala byt fakt dost vyrazna. preslo 5dni.

pozri na moju foto. ja som si robila test asi 2dni pred meskanim s, na foto to skoro nevidno,a le bol tam slbulinky duch a o tyzden uz riadne kolajnice, aj ked ta ciarka nebola rovnako tmava, ako ta kontrolna,a le bola uz dost vyrazna.

janetinka27
29. jún 2022

@mirka11333 sleduj ciarku, ci silnie. kludne moze ist o posunutu ovulaciu. ak nemas cyklus ako hodinky, potom ovulacia mohla byt kludne neskor a ciarka je v poriadku

martinaju
29. jún 2022

@mirka11333 mne pridu premočene tie testy. Samozrejme drzim palce nech to dopadne ako si prajes ale z premoceneho testu moc vysledok nevycitas nemusi byt pravdivy. Kup iny (lepsi) test a namoc ho do nadobky tak aby sa nepremočil.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre