Tehotenský test a jeho spoľahlivosť

3. mar 2024

Môžem považovať za smerodatne negativne výsledky tehotenského testu na 2 a 4 deň od očakávanej menštruácie?
Zároveň je to mesiac od nechráneného pohl.styku
Ako postupovať pri meskajucej menštruácii a aký môže byť dôvod? Ešte sa mi to nestalo.

janai1
3. mar 2024

testy sú negatívne a meškanie môže mať milion dôvodov. Jedným z nich je aj stres

domkakvet
3. mar 2024

Testy ukazuju, ze tehotna niesi, preco ti meska menstruacia je otazne, moze to byt stresom, stravou a ine dovody a mozes byt aj tehotna, aj ked testy to neukazuju.

autor
3. mar 2024

@domkakvet aj keď už je to mesiac od pohl.styku? Nemali by to už v prípade tehotenstva rozpoznať? Je pravda,ze dosť kvôli tomu stresujem.

zuzanockamt
3. mar 2024

@domkakvet Určite po mesiaci od styku by bol test pozitívny. Áno, na MK je kopec žien, ktoré budú písať, ako mali testy negatívne do 9.mesiaca a menštruáciu k tomu a boli tehotné.
Autorka
Nie, nebudeš tehotná. Testy máš negatívne. Prosím ťa, nečítaj tu tieto blbosti.

autor
3. mar 2024

@zuzanockamt tiež som to tak počítala,ze ak by predsa len k opl.doslo aj týždeň po styku,tak stále sú to odvtedy už 3 týždne. A ak som sa dobre dočítala, tak testy by mali ukázať prípadnú pozitivitu už 1-2 týždne po opl.
Len zase tu som čítala kadečo,aj ze to nemusí ukázať(preto som robila dva s odstupom) alebo ze už môže byť neskoro a som z toho zblbnutá.
Ďakujem ti za triezvy pohľad,trochu si ma upokojila,lebo tu čo človek nájde,všetky tie skúsenosti a k tomu menštruácia nikde,tak je to na zbláznenie. A ak môžem poprosiť,nevieš ako teraz postupovať? Myslíš,že zo stresu môže vynechať úplne alebo len príde neskor? Čím to "podporit"?

zuzanockamt
3. mar 2024

Autorka
Tu na MK nájdeš popísaných plno hlúpostí. Ja neviem odkiaľ to tie ženy berú. Choré 🤦
Ale k veci. Ja by som určite navštívila gynekológa/gynekologičku a riadila sa jeho/jej postupom.
A že môže byť neskoro? Blbosť. Proste test,ak zachytí hcg, tak ti vyjde pozitívny aj v 5., 8., 28., 39. týždni. Lebo jednoducho to hcg tam stále je. Ak vyjde negatívny, znamená to žiadne tehotenstvo.

autor
3. mar 2024

@zuzanockamt asi si treba vopred zavolať,však?
Len teda,bola by som rada,keby viem s istotou,že kedy sa na testy môžem spoľahnúť,qby opadol stres a strach a to som sa dočítala,ze sa neviem nikdy

zuzanockamt
3. mar 2024

Autorka
Ale vieš. Testy mesiac po styku sú 100%tné. Jedna čiara znamená, že nie si tehotná. Navštív svojho gynekológa a nečítaj tu bludy tetušiek.

gejb
3. mar 2024

Daj si horúcu vanu, pohár červeného a zrelaxuj sa 😉
Môžeš ešte skúsiť inú značku testu ale po mesiaci by už hocijaký ukázal...
Ak ms nepríde o takých 4-5 dní objednej sa k doktorke, aj a pozrie a pichne ti vyvolávacku

autor
3. mar 2024

@zuzanockamt och,ďakujem vám dámy. Ste ma trochu ukludnili,aj keď stále je vo mne neistota,lebo toto sa mi este nikdy nestalo a zrovna teraz po tom jednom nerozvážnom raze,ale aspoň malý kameň mi padol z hrude. Budem teda dúfať,že testy neklamú a príčina bude zrejme ten stres. Inak nemám ani najmenší náznak,ze by menštruácia mala prísť,nič ma neboli,ani prsia,ani brucho.
A presne máš pravdu,čo tu človek číta,tak aj keď vidím iba jednu čiarku,stále vo mne hloda,ze niekto iný by tam možno niečo videl,lebo tu proste človek nájde aj tie najuletenejšie skúsenosti a môj zdravý rozum v tejto situácii odišiel niekde preč

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
3. mar 2024

kolko mas rokov? kazdej zene v produktivnom veku sa aspon raz stane, ze menzes proste nepride. cely mesiac nic. az dalsi.
stres, zmena v zivote, velka fyzicka/psychicka jednorazova zataz,…

autor
3. mar 2024

@zuzuliennka1 už dosť,aby som sa takto pýtala(už nie som dvadsiatka) ,ale asi to každá poznáme,ze občas nás dokážu rôzne situácie rozhodiť a to sa ťažko uvažuje triezvo. Obzvlášť,keď ide o meskajucu menštruáciu..
Niektoré z dôvodov by zodpovedali,hlavne ten stres vyplývajúci z tejto situacie,ale aj ta fyz.záťaž

domkakvet
3. mar 2024

@zuzanockamt ako vies, ze tie testy su uplne spolahlive a poznam zeny, co mali menstruaciu a boli tehotne a poznam ich osobne viac.

zuzanockamt
3. mar 2024

@domkakvet Jasné 😊🤦

autor
3. mar 2024

@zuzanockamt a sme zase pri tom,že človek nemá istotu aj keby si ich urobil 10 asi. Lebo toľko rôznych skúsenosti,ze nevieš,čomu máš veriť

zuzanockamt
3. mar 2024

Autorka
Aj gynekológ ti povie, že mesiac po styku negatívny test znamená, že tehotná nie si. Nepoznám lekára, ktorý ti povie, že môžeš byť tehotná s negat.testom mesiac po styku. To len toto fórum je plné anomálií. Ja napr. v realite nikoho takého nepoznám. Ani tehotnú s menštruáciou (klasickou). Proste blbosť.

autor
3. mar 2024

@zuzanockamt ani ja nie,ale keď sa ťa to týka priamo,tak uveríš kadečomu 🤦‍♀️ no ďakujem ti,verím,že máš pravdu

gejb
3. mar 2024

Ešte môžeš ísť na krv ako samoplatca(medirex)...výsledky budeš mat hneď v ten deň poobede a budeš mat na papieri na 100% ci si alebo nie si tehotna. Ak bude hcg 0-5 tak je to negatívne a môžeš pokojne spat.

zuzanockamt
3. mar 2024

@gejb Tu ťa užívateľky presvedčia, že poznajú také kamošky, že aj krv mali negatívnu, no tehotné boli 😂😂😂
A nie všade sa dá ísť ako samoplatca.

gejb
3. mar 2024

@zuzanockamt stačí nájsť labak medirexu, vo väčších mestách sú ..tam zoberú krv, zaplatíš, poslu smskou vysledok...je to normálna služba už 🙂 .mimo gynekológa.

gejb
3. mar 2024

@zuzanockamt také uzivatelky by ma veru nepresvedčili. Krv neklame 😁😁 našťastie

zuzanockamt
3. mar 2024

@gejb Áno, viem, u nás sa to napr.nedá.

zuzanockamt
3. mar 2024

@gejb Mňa nepresvedčia ani tie tehotné s menštruáciou a negatívnym testom.

zuzuliennka1
3. mar 2024

tak vsetko je prvykrat. proste sa to stane, menzes nepride. vynecha cely mesiac. a nie, tehotna byt zena vobec nemusi.
zensky cyklus je extremne nachylny na vsetko mozne

autor
3. mar 2024

@zuzanockamt tak dúfam teda,že ja môžem veriť testu aj bez menštruácie 🙈

kulumulu123
3. mar 2024

@zuzanockamt v medirexe sa da proste pivies ze si tie testy zaplatis ty a hotovo. Im je jedno kto to plati. Ten hcg test z krvi stoji tusim do 10eur alebo tak nejako nic co by niekoho zruinovalo...

zuzanockamt
3. mar 2024

@kulumulu123 Mne túto info netreba 😂 Písala som len, že u nás to nefunguje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre