Sú to tehotenské príznaky?

simka707
13. sep 2024

ahojte baby 🙂 menstruaciu mam dostat za 4 dni 🙂 vcera som zacala jemne spinit a dnes mam pocit ze to uz skoncilo...uz vyse tyzdna mam citlive prsniky a metalovu chut v ustach , citim sa unevna a pri beznych cinnostiach sa zadychcim....robila som si test ale neukazalo NIC ....spinenie som pred PMS nikdy nemala iba po 🙂 myslite ze je na test este skoro ? mate nejaka take skusenosti ...aby som si nerobila zbytocne nadeje...Dakujem vam

majamat
13. sep 2024

@simka707 ak by si mala tehu priznaky, tak by si mala uz aj test pozitivny, podla mna je mala sanca, ze su to priznaky tehu, skor su to priznaky PMS.
ono to tak byva aj v pripade tehu, cyklus zacne, pocas cyklu dojde k oplodenniu,a le telo sa sprava stale rovnako ako pocas cyklu a zacnu priznaky PMS, ale teda MS nepride.
cize tehu aj mozes byt, len tie priznaky s tehu nesuvisia.

a teda tio spinenie kldune moze byt sposobene nedostatkom progesteronu. mavala som to tak jedno obdobie, par dni pred mes som amla take jednodenne spinenie. niekedy sa toto stava, priapdne to moze byt aj implantacne spinenie pri tehu.

takze z tychto priznakov aboslutne nezistis o co ide, treba urobit test, ked bude ms meskat a to uz by malo byt jasnejsie

simka707
autor
13. sep 2024

dakujem ako ja mam tych priznakou viac....nikdy ma neboleli krize a teraz vyse tyzdna stale,....citim aj bolest v slabinach ...pri menstruaciii som to nikdy necitila...je to nieco nove..... aj ta bolest prsnikov je uplne ina ako pred PMS...noo uvidime za 4 dni 🙂 ci dostanem

majamat
13. sep 2024

@simka707 no co ti poviem, pockaj a otestuj znovu. mozno budes tehu,a le moze to byt aj hormonalnou odchylkou. ak si mala spinenie, moze to byt prave priznak takej dochylky. cyklus nemusi byt stale rovnaky. teraz sme mali aj nahlu zmenu pocasia, co nase telo tiez moze ovplyvnovat.

simka707
autor
13. sep 2024

@majamat no ja zijem v nemecku tu je stale rovanko :D no je to zvlastne ...uvidime ......🙂 kazdopadne dakujem 🙂

domka222
13. sep 2024

Metalová chuť? Nemyslela si kovovú? To by si musela mať hneď príznaky po ovulácii, keďže týždeň ich už máš a 4 dní až do ms. A tak skoro mať ich nie je možné, pokiaľ si neotehotnela na začiatku cyklu

zuzu1994
13. sep 2024

@simka707 ahoj takéto pocity som mávala pri PMS 🙂raz som mala tiež také bledo ružové špinenie ak by si bola tehotná a máš aj príznaky test by ti už dačo ukázal skús si urobiť test v deň kedy má prísť ms

simka707
autor
13. sep 2024

@domka222 noo ja som to hned zacala citit po ovulacii aj tie prsia ..vlastne skoro vsetky priznaky som zacala citit posledny den ovulacie 😊 iba to spinenie prislo vcera take hnedkaste a pred vcerom slabunko ruzove...ako som uz spominala mavam spinenie ale iba po pms..taketo zvlastne pocity mam prvy krat

domka222
13. sep 2024

@simka707 ale hneď po ovulácii nie je možné cítiť tehotenské príznaky. Veď len vajce putuje do maternice 5-7 dní. Ako píšu, keby to boli príznaky,tak test je pozitívny. PMS sa počas života môže meniť, kľudne ti mohol nastúpiť hneď po ovulácii

simka707
autor
13. sep 2024

@domka222 uvidime ci sa dostavy PMS lebo toto co citim niesu obycajne PMS priznaky ...ta unava, prsia noo nejde mi to dohlavy 🙂

majamat
13. sep 2024

@simka707 PMS je predmenstruacny syndrom, cize aj nie si tehu, tak sa uz dostavil.

glade22
14. sep 2024

@simka707 ten tvoj opis je nejaký zmätený...ako môžeš mať spinenie po pms? Veď po pms (predmenstruacny syndróm) prichádza menštruácia. Či menzes ti začína spinenim?
Mne posledný rok začína menzes tak, že 1-2 dni spinim, potom 2 dní úplne nič a potom sa rozbehne menzes. Tiež má predtým vôbec prsia nebolievali s nebola som unavená s teraz som. Verím, že keby sa snažíme, tak každý mesiac si myslím, že som asi tehotná... žiaľ, aj takto môže vyzerať menštruačný cyklus.
Do budúcna ti odporúčam naučiť sa rozpoznať ovulaciu. A keď vieš, ako to funguje, budeš sa vedieť skôr zorientovať v príznakoch a vedieť, kefy sa máš otestovať. Po oplodnení totiž vajíčko putuje vajcovodom, delí sa, ale hcg sa ešte netvorí, čiže príznaky tehotenstva ešte nemôžeš mať. Až na cca 7 deň doputuje do maternice, uhniezdi sa, vytvorí sa základ placenty a vtedy sa začne tvoriť hcg. Keď dosiahne dostatočnú hladinu žena začne môže začať pociťovať nejaké prvé náznaky a ukáže sa to na teste. Časovo je to cca 12-14 dní po oplodnení/ovulacii.

simka707
autor
17. sep 2024

@glade22 ďakujem za vysvetlenie😊😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre