Sú ovulačné testy stále rovnako silné?

stastko123
7. jún 2020

Ahojte baby už 5 dní ovulacne testy hoci nie sú pozitívne ale stále rovnako silné mi ukazujú rovnako čo s tým ? Viete mi niekto poradiť ? Som deň pred menzesom ktorý dúfajme nepríde . Snažíme sa o bábätko ale keďže mám dilemu z tých ovulacnych neviem či očakávať menzes alebo je to možné tehotenstvo?
Pridávam fotku za každu pomoc ďakujem vopred 🙂

barus26
7. jún 2020

@stastko123 tehotenstvo to zrejme nebude, to by mal byt ten test pozitívny, ale teda neni to na 100 %. Ale inak je to úplne normálne, tie testy môžu takto vyzerať aj cely cyklus

stastko123
autor
7. jún 2020

@barus26 ďakujem lebo zvyčajne mávam každý deň iné čiarky tak preto má to šokovalo ďakujem ;*

lucilaines
7. jún 2020

No ak si den pred menzesom, tak vsetkych 5 testov bolo robenych po ovulacii a teda maju vyzerat presne takto.

ziabronozka
8. jún 2020

@stastko123 aj ja to mam tak isto a netusim ze preco to je tak.

whitebubble
8. jún 2020

Ja si ich tiez robím a este mi ani raz nevysiel test pozitívny, je mozne nemat ovulaciu vôbec?... Robievala som si ich vzdy tak v strede cyklu podla appky a kalendara a nic.. Tak som sa rozhdola ze si urobim cely jeden cyklus a zatial 4 testy a stale nic 😐 mam presne take ako na tvojej fotke...

barus26
8. jún 2020

@whitebubble áno je možné, že nemáš vôbec ovulaciu. Teraz je to už bežne že ženy mavaju anovulacne cykly. Ale nestracaj nádej, treba naozaj robiť cely cyklus a nie len kedy kalendár ukazuje.Kalendar nevie ako funguje naše telo

whitebubble
8. jún 2020

@barus26 ano to mas pravdu dakujem pekne za odpoved

barus26
8. jún 2020

@whitebubble a inak veľa krát sa aj stalo že baby nemali pozitívny test a predsa mali ovulaciu. Lepsie, presnejšie a lacnejšie ako ovulacne testy je meranie bazalnej teploty

whitebubble
8. jún 2020

@barus26 to som neskusala 🙂

lenkike
8. jún 2020

@whitebubble ja tiež používam meranie bazalnej teploty. Bez toho by som netušila, kedy mám ovuláciu, keďže mám nepravidelný cyklus. Nie je to tak náročné a poznám viacero neplodnych párov, ktorým to pomohlo otehotnieť. Čím bližšie k ovulácii je styk, tým väčšia šanca otehotnieť. Ja už 5 rokov nepoužívam žiadnu antikoncepciu, len bazálnu teplotu a cervikálny hlien na určenie plodných a neplodnych dní a mám dve (obe plánované) deti 🙂

whitebubble
8. jún 2020

@lenkike 🥰jeeej tak to ma tesi.. Musim sa teda pozriet o co ide s tou teplotou a my to mame trosku tazsie kedze ten moj tu je 7 dni do mesiaca a robi v zahranici o to je to tazsie.. No myslela som ze to bude na prvy sup a nic 😃😃 no ale 🤗🤗🤗 tesi ma ze vam to vyslo

lenkike
9. jún 2020

@whitebubble no, ja som vďaka samosledovaniu zistila, že mám anovulacne cykly a MUDr mi nasadila lieky, ovulácia sa vrátila a otehotnela som. Inak menzes som mala normálne, keby že sa nesledujem, vôbec neviem, že nemám ovuláciu. Ak sa dáte na meranie bazalnej teploty, odporúčam túto apku:
https://play.google.com/store/apps/details?id=c...
Zo začiatku sa mi zdala zložitá, ale v skutočnosti je veľmi dobre prepracovaná, dovolím si povedať, že ohľadne určovania plodnosti najlepšia na trhu. Jednoducho si do nej zaznamenate nameranú teplotu aj iné sledované príznaky 😉
Ak chodí manžel tak často preč o to skôr by vám pomohlo vediet, kedy je ten správny čas, prípadne trochu dlhšie ho zdržať doma 😁 držím vám prsty, nech sa čím skôr podarí 😉

whitebubble
9. jún 2020

@lenkike dakujem za rady vy ste zlaticko 🤗🤗🤗🤗 clovek by ani neveril, ze pri tolkych pripadoch ked niekto povie ze tehotenstvo neplanoval to u niekoho moze byt aj celkom tazke, ja som chcela zajst pred koronou k doktorke co by bolo asi najlepsie v takomto pripade ako mam ja 🙂 no uvidime, v kazdom pripade vam ďakujem za rady ❤️

emmakrf
12. jún 2020

@stastko123 mne takto ukazoval ovulacny test pred menstruaciou a bola som tehotna 🙃

stastko123
autor
12. jún 2020

@emmakrf bohužiaľ spustil sa mi menzes :/

emmakrf
12. jún 2020

@stastko123 a od kedy do kedy si si robila tie ovulacne testy v akych dnoch? Kamaratka si robila vzdy len do 15-16max a nakoniec zistila ked si robila aj neskor ze ma ovulaciu az na 20 az 24den

stastko123
autor
12. jún 2020

@emmakrf tieto testy sú 5 dní pred tým než sa spustil menzes

sofiapp
6. mar 2021

@lenkike reagujem neskoro, ale používate ochranu/ mimo plodných dní idete na plno? Či to vôbec je reálne..

lenkike
7. mar 2021

@sofiapp nie, nepoužívame žiadnu ochranu, podľa mňa neexistuje žiadna ochrana, ktorá neškodí, buď chemický alebo fyzicky a okrem toho žiadna nie je 100% a nestojí mi to za to, škodiť si. Sledovanie plodných a neplodnych dní, ak sa ho žena naučí správne vyhodnotiť, je jedna z najspoľahlivejším metód, v literatúre sa udáva okolo 95% úspešnosť, nepamätám presne. My takto fungujeme 6. rok a bez problémov 😊 jednoducho počkáme tých pár plodných dní, náklonnosť sa dá vyjadriť aj inak a potom sme o to viac nažhavení 🙈 (dodá to korenie vzťahu, keď človek nemôže kedykoľvek 😅) Okrem toho poznanie svojej plodnosti sa dá veľmi dobre využiť aj naopak, keď otehotnieť chcete 😉 my čakáme teraz tretie bábo a všetky tri sa nám podarili v prvý mesiac snaženia 😊

zizinicka
20. máj 2021

Ahojte,takže toto by mal byť pozitívny ovul.test? Prvý zo včera, druhý dnes....tzn, ze do 12 az 24 nastúpi ovulácia? Včera večer sme mali s mojím milým sex a vráti sa zajtra poobede.Stíhame to ešte? 😁
Ďakujem za odpoveď 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre