Strach, že môžem byť v tom

katkaasdf
1. júl 2024

Ahojte mam 18 meska mi to 5 dni s partnerom mame chránený pohlavný styk (kondom ) a plus prerušovane spravi sa aj keď ma kondom mimo mna viem je nereálne byt tehotna ale mam strach že môžem byt mam jemne krce v podbrušku a citlivé prsia nič viac mam z nechceného tehotenstva obrovský strach snažím sa tomu zabrániť no stále sa bojím že som neviem co mam teraz robiť … blbe komentáre si nechajte pre seba 🙂)

pribinak
1. júl 2024

@katkaasdf čo je v tvojom prípade blby komentár??

Tak si urob test a budeš múdrejšia

bekiinka5
1. júl 2024

@katkaasdf test?

katkaasdf
autor
1. júl 2024

@bekiinka5 negatívny

katkaasdf
autor
1. júl 2024

@pribinak test som si robila a je negatívny

bekiinka5
1. júl 2024

@katkaasdf tak potom tehotná nie si

januska12323
1. júl 2024

Tak nestresuj.

deti95060810
1. júl 2024

ak je neg. tak potom načo ten strach... menzes bežne mešká niekoľko dní - stres, teplo. horm .výkyv...
ak to bude dlhšie tak potom k lekárovi...

really8
1. júl 2024

Meska ti lebo stresujes jak trafena. Snad to
Nebol blby komentar.

katkaasdf
autor
1. júl 2024

@really8 ano viem som si toho vedomá že stresujem jak trafená

katkaasdf
autor
1. júl 2024

@deti95060810 ano viem len ja mam menzes ako hodinky … a mam jednoducho z toho strach

januska12323
1. júl 2024

Namiesto stresovania si rozmysli čo by sa stalo keby si otehotnela, pretože pri každom sexe je riziko aj keď u vás úplne minimálne. Máš 18 čiže si dospelá, máš frajera, ktorý vyzerá zodpovedne určite by ste to vyriešili. Takže kľud.

katkaasdf
autor
1. júl 2024

@januska12323 som si vedomá že pri každom pohlavnom styku je šanca že ostanem tehotna preto sa pred nechceným tehotenstvom chránim ako viem ale som 100% rozhodnutá ak ostanem pôjdem na potrat preto sa snažím pristupovať k p.s rozumne a zodpovedne aby som sa neocitla v takejto situácii ci si to nechať abo vziať babetko teraz do úvahy neprichádza nesom finančne zabezpečená a nemám dokončenú ani strednú školu preto sa snažím chrániť pred nechceným tehotenstvom len strach mam vždy aj keď šanca je minimálna

elenajezova
1. júl 2024

Prepáč, nedá mi to... Na jednu stranu sa zdá, že si zodpovedná a chceš sa chrániť. Ale. ... Keby sa niečo stalo, tak kľudne to maličké zabiješ potratom. To je strašné na to len pomyslieť... 😮

katkaasdf
autor
1. júl 2024

@elenajezova je to vaš názor 🤷‍♀️

jaskolka
1. júl 2024

@katkaasdf tak sa chráň aj ty napríklad hormonálnou antikoncepciou. Lebo takisto súhlasím s názorom vyššie, ze ísť na potrat, keby si otehotnela, je dosť nezodpovedné. Potrat nie je antikoncepcia.

kikusenka1
1. júl 2024

@jaskolka súhlasím a doplním ze na potrat tiež nemôžeš chodiť ako na bežiaci pas... ja som mala v tvojom veku antikoncepciu a bola som bez stresu

betulinka1
1. júl 2024

@katkaasdf podľa mňa nemôžeš byť tehotna s kondomom a este prerušovane. To čo popisujes, je aj pred menzesom. Proste ti mešká. Ak nepríde do týždňa skoč za gynekológom a dá ti vyvolávačku. Mám menzes ako hodiny 90% casu ale proste aj mne sa stane, stres, choroba, že sa mi sem tam meská.

derdia
1. júl 2024

@katkaasdf no ale raz to realita môže byť. A potom ti bude ťažko...

katkaasdf
autor
1. júl 2024

@jaskolka je to vaš názor a akceptujem ho ale žiaka mam na potrat iný názor

evka_21
1. júl 2024

@katkaasdf možno si mala posunutu ovaluciu, a tým padom sa ti predĺžil celý cyklus, alebo proste ti to mešká zo stresu (mne tak meškala týždeň lebo som bola na nervy z pracovného pohovoru) alebo si bola chorá alebo je tam iný zdravotný problém
Citlivé prsia a kŕče v bruchu sú aj známky PMS 😉 takže sa ukľudni ak si si vedomá, že nedošlo k "náhodnej nehode" tak tehotná nemáš byť ako pokiaľ mal priateľ kondóm a urobil sa mimo tvojho vnútra
Keď máš taký strach pred tehotenstvom tak buď nesexuj alebo si daj predpísať HAK

zuzanockamt
1. júl 2024

@katkaasdf Daj si predpísať HAK, tá je vysoko spoľahlivá. A ak sa budeš báť aj potom, tak kľudne kondóm + prerušovane. To už je nepriestrelné.
A z toho, že ťa tu odsudzujú kvôli UPT si nič nerob. Tiež by som to tak vyriešila, keby sa mi to stalo. Našťastie som ešte v takej situácii nebola, ale môže sa stať.
Držím palce, aby si tehotná nebola. No keď máš test negatívny, tak pravdepodobne nebudeš.

katkaasdf
autor
1. júl 2024

@zuzanockamt HAK sa bojim … priberania atd k tomu upt z toho si nič nerobim vyjadrili svoj názor no ja na to názor nezmením snažím sa predísť neželanému tehotenstvu ak by som sa nechránila a robila si co chcela tak podľa mna je to iné ale každý ma na to iný názor

any_soj
1. júl 2024

@katkaasdf celkom nerozumiem, prečo si v strese - veď ak náhodou si tehotná, tak ako píšeš pôjdeš na potrat a problém vyriešený. Buď to nie je človek, a teda nemáš prečo byť v strese z možného tehotenstva a z toho, že "to" dáš zničiť, alebo to je človek a potom je to zabitie človeka, ale to si ty určite nemyslíš, lebo to by si nešla na potrat.

fantaghiro21
1. júl 2024

@any_soj tiez som to chcela napisat.
Chranit sa chrani,bat sa boji ,s potratom nema problem....

@autorka kazdy vyjadruje svoj nazor,ako ty svoj. Aby si potom to rozhodnutie potratu nelutovala casom...
Je tu vela zien,ktore prezili ci uz spontanny alebo umely potrat...tak ti mozu odovzdat svoje skusenosti....

katkaasdf
autor
1. júl 2024

@fantaghiro21 tie skúsenosti ma nezaujimaju ja si stojím za svojim rozhodnutím príbehy kde ženy spontánne potratili moj názor určite nezmenia

alina765
1. júl 2024

Treba sa chrániť veď keď raz deti mať nechcem tak nemám !!! Aj keď sa stane náhodou ako teraz napríklad ja, tak som nešla na potrat a to mám doma 1,5 ročné dieťa !!

Nemám slov 🥹🥹🥹

really8
2. júl 2024

@katkaasdf strasne si nevyzrela (nie je to to uplne spravne slovo ale zmazali by ma). Myslela som ze zeny v 18 uz maju trosku viac rozumu ale aj na take ako ty slnko svieti, co uz.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre