Stále neisté tehotenstvo v 7. týždni

katkakatka88
10. okt 2013

Dobry den,

chcela by som sa podelit a moj problem a rovnako hladam aj moznu odpoved alebo pomoc. Moja posledna menstruacia bola 26.7.13. Kedze nasledujuca mi meskala, tak som si urobila 4 tehotenske testy a vsetky boli pozitivne. Ihned som sa objednala ku gynekolovi. Odobrali mi krv, kde som mala pozitivne vysledky a vysoku hladinu HCG. Povedali mi, ze USG mi robit nebudu lebo tam este nic neuvidia, ale ze mam prist ked budem v 10 tt. Tak aj bolo, ale dokrotka mi oznamila, ze babo je strasne male a ze to moze byt aj zamlcany potrat :/ Nevedela som sa s tym vyrovnat a tak som zhanala pomocou znamich ineho gynekologia. Natrafila som na p. doktora na Kramaroch, ktory mi este v ten den znova spravil usg a povedal mi, ze sice na 10 tyden je male ale moze byt ze som este len v 6 tydni. Poslal ma opat na krv kde som mala HCG 10000. Zablahozelal mi, ze je to ok a ze sa mam ukazat o tyden - tj. zajtra. Ale dnes smom bola este u moho povodneho gynekologa a ten mi len znova s kamennou tvarou oznamil ze ste tehotna ale neviem ci je zive alebo mrtve, lebo je male ma vraj 1mm a ze asi som v 6 tydni. Ale vobec mi nevedel povedat ze aka je pravdepodobnost, ci miminko este zije :/. Ze pridite opat o tyzden. Mam strasny stres ci je vsetko ok. Je to moje prve tehotenstvo a velmi sa na male tesime. Zajtra ma opat caka HCG a kontrola na Kramaroch, tak som velmi zdvedava.

cicinta
10. okt 2013

Ahojda, no,měla jsem něco podobného🙂 Taky mi strašně dlouho trvalo, než se ukázalo srdíčko,neboj! Bylo to tím,že špatně odhadly termín. Co doktor, to názor. Sama jsem z toho byla taky nešťastná, ale nakonec všechno dobře dopadlo a dnes mám ročního syna. Držím pěstičky a pak mi napiš, jak to dopadlo. Hlavně se nestresuj,bude to v pohodě! 🙂

seemani
10. okt 2013

:/ to je blbá situácia, ale držím palce, aby všetko dobre dopadlo.. a ak náhodou aj nedopadne, tak nevešaj hlavu a pokús sa o ďalšie tehotenstvo. Ono to môže celé skreslovať, doktori sa predpokladám odvíjajú od tvojej poslednej menštruácie, ale tento termín vôbec nemusí byť presný. Ja som chodiaci dôkaz:
Poslednú menštruáciu som mala 21.8.2012. Keď mi septembrová menštruácia nenastúpila ani po dvoch týždňoch, priateľ už začal vymýšlať chlapčenské mená 🙂 Lebo že to bude chlapec. Ja som sa tomu ešte trochu bránila, že určite len dlhšie meškajú, že prídu. Niežeby som bábo nechcela, ale nemali sme ešte všetko tak zariadené ako sme pre bábo plánovali. Menštruácia nakoniec neprišla a podľa mojich výpočtov som ku koncu októbra bola v 6tt. Keďže sme boli odcestovaný, k svojmu lekárovi som išla až v januári stým, že som v 18tom týždni. Spravil mi ultrazvuk a zistilo sa , že som len v 14tom týždni, podľa veľkosti plodu tomu všetko nasvedčovalo, ale podľa poslednej menštruácie to mal byť 18tt. Tak som mala termíny dva-koncom mája a 15. 7., sami nevedeli.. Nakoniec som porodila 22.7. takže menštruácia mi iba meškala a my v domnení, že som už tehotná, sme si skoro po mesiaci prestali dávať pozor. A až vtedy som otehotnela. Tým chcem povedať len to, že keby som za lekárom šla hneď tak podľa menštruácie by som bola napr. 8tt, ale keďže reálne to bol iba nejaký 3tt, tiež by mi možno povedali to isté, čo tebe. Mňa sa lekár dokonca snažil presvedčiť, že som mala menštruáciu aj v septembri, ale že som na ňu zabudla 😀 Lebo jemu to tak tabuľky ukazujú. Nie a nie pochopiť, že som ju mala naposledy 21.8.
takže nezúfaj, vôbec nemusíš byť v 7tt, alebo je bábo proste menšie, neboj sa a daj vedieť ako si dopadla, držím silno palce...

kiki68
10. okt 2013

no ono to urcuju aj podla velkosti toho gestacneho vaku,cize tej dutinky,ta sice moze byt o nieco mensia ci vacsia,ale nie az tak,aby sa sekli o 4 tyzdne. Ono hlavne teraz sa nicim nestresuj,bud to priroda zariadi tak,alebo onak,zajtra ked uz budes v nejakom 7 TT aj podla toho lekara z kramarov,tak uz by malo bit srdiecko a tym padom sa ukaze ci babo bude zive alebo nie. Ja som zazila nieco velmi podobne a nedopadlo to zial dobre. Tahali sme to do 10tt a potom som musela na kyret. Ale to nemusi byt Tvoj pripad...takze nestresuj a nejak bude 😉

seemani
10. okt 2013

@kiki68 to mi je lúto :/ snáď to nebude aj so zadávateľkou tak

kiki68
10. okt 2013

@seemani dakujem, my uz sa snazime a o dalsie babo,tak uz to tak neboli. Preto viem,co preziva,aj u mna to bolo take vyckavanie. Drzim palce,nech to je vsetko u nej v pohodke a babatko je zive a zdrave 😉

barboritta
10. okt 2013

@katkakatka88 ja som mala tiež to isté čo ty,už ma hnali na kyret,ale ja som ešte počkala a dobre to dopadlo.neboj nič,dobre bude 😉

katkakatka88
autor
10. okt 2013

Dakujem velmi pekne za rady. Uz sa neviem dockat zajtrajska. Snad mi aj to HCG stupne a bude vsetko ok. Zajtra dam vediet, co povedal lekar. Mozno ho aj poznate, lebo pocula som o nom velke chvali a dobre referencie - Mašura Dušan.

katkakatka88
autor
10. okt 2013

A este jedna vec. Minule ma este ukludnil tym, ze ak by slo aj o zamlacany potrat, tak by bola maternica cudneho tvaru, ale mala som ju uplne normalnu. Neviem ake mate skusenosti vy s tymto... Ah, chytam sa kazdej slamky, ale strasne si prajem, aby bolo vsetko ok.

iwesska
10. okt 2013

No, takto ti poviem, pokial si mala pravidelnu MS a vies kedy si otehotnela, tak by tam nemali byt take rozdiely vo velkosti. Ja som mala poslednu ms o 12 dni skor ako ty a koncim teraz 13tt, ked teda odpocitam 2tt, tak by si mala byt v 11tt a tam uz by mal Dr. jasne vidiet akciu srdca. Moze byt mimco mensie tak tyzden hore-dole, ale uz nemoze vyzerat ako plod v 6tt ☹ Aj ta velkost 1mm je velmi malo, ak to teda nemal byt 1cm, lebo tolko by malo mat babo cca v 7tt. Nechcem ta strasit, lebo fakt to zalezi hlavne od toho ako si mavala MS a v pripade nepravidelnosti sa tazko potom urcuje presny vek plodu a mozu tam byt aj vacsie odchylky, ale pri pravidelnej MS je to co som napisala realny vyvoj babatka. Daj vediet ako si zajtra dopadla, drzim palce!

ivec16
10. okt 2013

@katkakatka88 mne pri zamlcanom potrate povedali, ze gestacny vacok je zdeformovany... ja som aj asi 2 tyzdne spinila, isli zo mna zrazeniny cierne... skus vydrzat, viem ze je tazke toto vyckavanie, presla som si tym... ale radsej pockaj dlhsie... v zahranici dokonca nerobia kyret ani pri MA, su toho nazoru, ze telo sa toho zbavi samo ak to nie je v poriadku, len to dlhsie trva... nasi doktori presviedcaju, ze sa to moze zapalit a podobne (nehovorim, ze nemoze, ale pokial nemas zatial ziadne ine tazkosti - krvacanie, spinenie, bolest) tak nie je nic stratene... drzim palce aby tam uz coskoro bolo vidiet akciu srdiecka... inak mna pri MA prestali boliet prsia... na zaciatku tehu ma velmi boleli, a potom tak nejak odrazu prestali...

katkakatka88
autor
10. okt 2013

Ja nespinim vobec, mam len uplne jemny vytok. Mala som akurat pred dvoma tydznami zapchu, ale citala som, ze to moze byt tym, ze som tehotna. Kupila som si na to Psyllium a preslo to. Co sa tyka bolesti prs, tak ma bolia, ked si ich stlacim, alebo si na ne lahnem. Unavena som dost casto, takze ako take priznaky mam stale.

aadulik2110
10. okt 2013

@seemani wow....tak to je zaujímavý príbeh 🙂

@katkakatka88 neboj, všetko bude v poriadku 🙂 a do zajtra nie je tak dlho, treba pozitívne myslieť.... ja som v 5tt začala krvácať, na pohotovosti ma vyšetril primár a povedal mi, že maternica je zväčšená, že tam niečo môže byť a to bolo celé. Môj doky spravil aj sono a bolo vidno len gestačný vak... dostala som lieky, PN a nariadené ležanie do konca 1. trimestra.... a narodil sa mi viac ako 4kg chlapček... držím palčeky a zajtra napíš 🙂

katkakatka88
autor
10. okt 2013

@aadulik2110

Jej 🙂 Tak to je zazrak!

Ja citim, ze ten maly cloviecik tam proste je a je zivy a zdravy 🙂 No uz len pretrpiet dve hodiny v praci a potom skoro spat, lebo uz teraz ma uklada a zajtra rano bude vsetko ok! Musi! 🙂

blanka12
11. okt 2013

@katkakatka88 drzim palckey katka nech vsetko dobre dopadne potom daj veidet ako si dopalda ulekara drzkaj sa 🙂

seemani
11. okt 2013

@katkakatka88 no ako si dopadla, už vieš niečo?

alienka000
11. okt 2013

@katkakatka88 Neboj sa, ked si naozaj este len v 6tt, tak este nemusia vidiet srdecnu aktivitu, ta je viditelna az niekedy v 8tt 😉 A hlavne v 6tt je presne taky malicky plod. Takze hlavu hore a cakaj na srdecnu aktivitu 😎

katkakatka88
autor
14. okt 2013

Ahojte! Tak uz mam po kyrete... Bohuzial muselo to byt, lebo plodik bol velmi maly a vraj uz aj vacok bol prazdny a este v ten vecer, ked som tu pisala tak som zacal spinit :( Bol to narocny den, pretoze rano som cakala na krv 2 hodiny, kde mi povedali, ze HCG ide hore, tak sa vo mne objaila iskricka nadeje, ze vsetko bude ok. Ale po dvoch ultrazvukoch som dostala studenu sprchu a este v ten den mi spravili kyret. Na stastie uz vecer som mohla ist domov a poriadne sa vyplakat.... Lekar mi povedal, ze o 3 mesiace sa mozeme pokusit znova o babatko, tak snad to uz tento krat vyjde!

jk77
14. okt 2013

@katkakatka88 Ahoj.tak skore zotavenie..v sobotu to budu dva mesiace, co som po kyrete.. zbehne to rychlo .. coskoro sa mozte snazit.. 🙂 No a niektore zienky to skusaju aj skor 😉 , len mne sa spravila cysta, tak cakame, ze co a ako.. ci praskne sama, alebo laparoskopia.. Pekny den..

katkakatka88
autor
14. okt 2013

@jk77

Dakujem pekne, drzim aj ja tebe palceky 🙂 Ja som sa infromovala v piatok ci je to caste a vsetci doktori mi odpovedali rovnako, ze to ma kazda tretia zena. Tak ma to trosku ukludnilo, lebo ked sa povie slovo potrat, tak to znie strasne :(

jk77
14. okt 2013

Mas pravdu... urcite na to budes mysliet teraz casto, ale len cas zahoji.. Tak mozno pocas dlhych zimnych noci... sa nebudete nudit.. 😉 a na vianoce si budete este blizsi..

katkakatka88
autor
14. okt 2013

🙂 Hovorime si, ze to tak malo byt 🙂 Tento rok je nejaky prekliaty a nehra nam moc do karat, takze nechame to na zivot a hlavu hore a ide sa dalej! Su bohuzial aj horsie veci na svete a sme na stastie este mladi 🙂

kiki68
15. okt 2013

@katkakatka88 drzim velmi palce,neboj to bude ok,ale tie 3 mesiace to bude tazke,najma na psychiku. My mame tiez velmi zly rok, v podstate vo februari sme prisli skoro o psa,co ho mame ako decko radi, mesiac po tom som otehotnela a tiez moje prve tehu,strasne sme sa tesili a dopadlo to ako u Vas...tiez na kyrete...tiez som si to odplakala a teraz mam silu ist dalej,ze to uz bude ok. Tento rok je nejaky zacarovany,u nas ani dobre nezacal, ale nie na tom bolo...zblizilo nas to, drzime este viac pokope. Urcite o par mesiacov budes tehu a dopadne to dobre,aj Tebe aj mne 😉

ninka25
15. okt 2013

@katkakatka88 no ja som zazila nieco trochu podobne ako ty. Tiez som nedostala menstruaciu, posledna bola 17.8 ale testy boli negativne. Doktorka mi brala krv a ta bola pozitivna a tak ma presviedcala ze som tehotna. Mne sa to zdalo divne lebo mi povedala ze mam nizke HCG a tak som asi mala neskoro ovulaciu. Mne furf vrtala v hlave otazka ze co ak nie co ak som mala ovulaciu normalne ale hcg je nizke a nieco nieje ok. No doktorka furt mlela ze je to ok a mam dojst az v 10tt. Doma som robila dalsie testy postupne ale boli stale negativne tak som prinutila doktorku nech mi zase zoberie aspon krv kedze ma nechcela poslat na ultrazvuk. To som mala byt uz v 6tt. No a ked som volala pre vysledky tak mi doktorka prekvapene vravi ze je to uplne negativne ziadny hcg hormon! Chapete?! Tak to ma teda uz poslala na ultrazvuk a tam vobec nic ani maternica zvacsena nic! No nechapem kde sa to podelo, ani som nespinila ani kramy som stale nedostala. Kazdopadne som fakt nastvata na doktorku lebo ma mesiac nechala v tom ze som tehotna a vsetci sa uz tesili :( Takze asi tak. Teraz mi pichla vyvolavacku a stale nic...uz je to 6 dni stale este cakam. Zacinam rozmyslat ze vymenim doktorku!
No chcela som len tolko, ze je jedno co ti povie doktor ze je to ok alebo ze to nieje ok, clovek sa im uz boji verit a ma pocit ze si z nas strielaju... :(

katkakatka88
autor
19. nov 2013

Ahojte! Ninka, ja som svoju Dr. tiez po tejto skusenosti vymenila a neviem si vynachvalit pana Dr. Masuru, ktory robi aj na Kramaroch. Akurat buduci piatok idem na prvu kontrolu po kyrete. Chceli by sme sa totiz opat pokusat o babo ale p. dr. mi povedal, ze mam prist na vysetrenie po 6 tyznoch, ci je vsetko ok a ci nahodou v sebe nemam nejaku bakteriu, ktora mohla sposobit potrat. Takze uz sa neviem dockat a snad uz dalsi pokus bude uspesny!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre