Spoľahlivosť testu 5 dní do menzesu

6. aug 2024

Ahojte dievčatá, prosím vás o vaše skúsenosti so skorším testovaním. Za 5 dní mám dostať MS a za dva dni ideme na veľkú oslavu a samozrejme si dáme aj alkoholické nápoje len nechcem byť nezodpovedná a tak som sa otestovali no test bol negatívny a nebol z ranného moču. Ale už dva dni mávam kŕče silné ako na MS okrem toho nič len prsia bolia tak normálne. Už som tehotná bola pred rokom ale to som mala mmt ale tam som mala už príznaky 2 týždne pred ms a1 strašne ma boleli prsia a test mi 3dni pred MS ukázal už slabého ducha.Tak neviem asi nič z toho zase...
Len tie kŕče ma mýlia lebo tak silné ich nemám pred ms iba občas zabolí v podbrusku ale nič viac . Ďakujem za vaše skúsenosti a typy ...

di1234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
di1234
6. aug 2024

Moja skúsenosť je taká, že som sa nikdy netestovala pred meškajúcou ms a absolvovala som vianočný večierok a 2 oslavy 30ky, z ktorých jedna bola moja, už s malou v bruchu bez toho, aby som o tom vedela. Samozrejme som na všetkých akciách pila a dosť. Všetko je s malou v poriadku. V takomto rannom štádiu sa nič nestane. Keď sa bojíš, tak proste nepi.

autor
7. aug 2024

@di1234 No a moja mama my nadala ze ak by som aj bola tehotná tak koli tomu aj potratim. Ze takto sa to kedysi robilo ešte za našich babiek naschvál ženy víno a alkohol pili a ešte do vane s horúcou vodou sadli aby potratili. Atď atď len ja keď aj by som nepila tam nič a zase by to nevyšlo tak by som zase len premárnila ďalšiu zábavu. Preto tém test aby som vedela na čom som a zase nedávala si zbytočné nádeje.

dagas
7. aug 2024

Tak treba si vypiť s rozumom nie ožrať sa ako teľa...myslím že je tu veľa žien čo pili a potom zistili že sú tehotné. Ale keď to berieš ako premárnenie ďalšej zábavy tak ako to budeš brať počas tehotenstva a kojenia? 😏

bessdonna
7. aug 2024

mamina ma pravdu,su take citlive zeny,u ktorych by zlyhalo uhniezdenie kvoli velkemu mnozstvu alkoholu.z testu to nezistis,potencialne mozes byt tehotna.daj si pohar vina alebo sampusu alebo jedno male pivo a nevnimaj to ako premarnenie oslavy.oslava neni o alkohole

katarinaschober
7. aug 2024

Nechapem preco sa treba testovat pred menstruaciou

30katrusa40
7. aug 2024

Zbytočne testujes. Ja som bola na svadbe. Mala som v ten deň dostať menštruáciu. Tá nedorazila lebo som bola tehotná len ja som to vtedy ešte nevedela. Na svadbe som pila tancovala bavili sme sa do rána. Dcére nič nie je už bude mať o chvíľu 10 rokov.

autor
7. aug 2024

@dagas Božinku jasné že s mierou len do nálady ja za celý môj život neviem čo je to ,,ožrať,, sa a nič si nepametať. A ja vôbec nepijem ani len vínko keď idem na návštevu mne to nechýba 😏 ja som skôr na sladkostiach závislá to hej to je moje. No a keďže sa stane možno raz za 2 roky že máme v rodine oslavu tak si tam dám ale skôr šampanské alebo 2 poháre 3 najviac .A keď mi dajú hrušku alebo marhulu tak to si musím len keď to zmiešame s kolou inak by som ani do úst nedala.A apropo zo mňa by ani nebol parťák na pitie keďže už po 2 pohároch sa mi chce spať 😅 úplne ma to unavý ako koňa 😁 Čiže tak aby si si o mne nemyslela zase ale áno je veľa žien čo holdujú alkoholu ešte viac ako muži ale taký sú ľudia

123momi
7. aug 2024

Takúto babskú radu sa pokúsila aplikovať aj moja mama keď jej meškala. No a o 9 mesiacov som prišla ja 😂

pininka1
7. aug 2024

Ja zasa nechápem prečo sa nemôže testovať pred MS, keď sú na to určené testy. Mne sa nikdy nestalo žeby mi test ukázal zle, vždy som testovala ešte pred MS a 4 krát som aj bola tehotná ako mi ten test ukázal. Na tvojom mieste skúsim, nedáš za to nič.

autor
7. aug 2024

@bessdonna no presne to som myslela ze ma to zlý dopad na uhniezdenie aj .Preto som si test spravila a keďže bil negatívny tak asi to nevyšlo, keď tu čítam niektorým ženám aj 7 dni do ms ukáže aspoň ducha .No mne 3 dni pred ale to bolo mimomaternicové a to my bolo zle už 2 týždne pred MS a neskutočne ma boleli aj prsia.A tak skoro som to cítila asi preto lebo sa to uchytilo ešte v tom vajcovode a nie neskôr ako ma až po 5 ci 10 dni od oplodnenia 🤷‍♀️

autor
7. aug 2024

@123momi 😄😄 No tak to pekne 🤣

autor
7. aug 2024

@pininka1 Ďakujem presne tie citlivé testy by aj mohli zachytiť ale žiaľ nič skúsim o 2 ci 3 dni ale nedávam tomu už šancu. A zase okrem bolesti podbrušku a klasika bolavych pŕs nič. Keď som mala to mimomaternicové tam ma boleli teda riadne 🫤

bessdonna
7. aug 2024

nemusi ti to ukazat preto,lebo sice mozno do ocakavanej ms je niekolko dni,ale v skutocnosti si mohla ovulovat tento mesiac neskor.musela by si ku dnu ovulacie pripocitat cca 10dni a vtedy skusit test.niekolko dni pred ms maju niektore baby pozit.test preto,lebo mali ovulaciu skoro tym padom uhniezdenie skoro a uz je hcg dostatocne vysoke.den vynechanej ms ked testujes,vtedy uz je spolahlivy vysledok,lebo to uz urcite preslo 10dni po ovu.

di1234
7. aug 2024

Tieto 100% príznaky tehotenstva sa tu riešia na dennej báze. Toto ja nepochopím tiež. Predstav si, že ja som nemala absolútne žiadne príznaky tehotenstva. Mala som príznaky PMS úplná klasika mierne bolesti podbruška. Každé tehotenstvo je iné, každá žena je iná, každé príznaky ms sú iné. Preto sa testuje po meškaní a nehľadajú sa duchovia a neviem čo všetko ostatné.

K tej mame asi len toľko, že mne ani len nenapadlo jej hovoriť o tehotenstve pred veľkým sonom, ktoré sa robí na konci prvého trimestra. “Zaručené” babské rady sú niekedy viac na škodu ako úžitok.

larena
7. aug 2024

Ja som mala takýto 5 dní pred očakávanou MS..ale zas otázka je či som ja mala naozaj 5 dní pred MS lebo môj cyklus je úplne nevyspitatelný😅Ale súhlasím s komentármi vyššie normalne si uži svadbu..veď v podstate ani nemusíš piť alko..alebo si daj len nejaky glg z prípitku ak sa bojíš

patta89
7. aug 2024

Urcite si nieco daj a neries mamu a hlupe reci, ako to bolo kedysi...a tie potom co sa snazia roky otehotniet, tiez nepiju pred ms ?...ja som s oboma detmi otehotnela hned, s druhou dcerkou ani neviem kedy sa podarilo, ale isli sme na dovolenku do Dominikanskej republiky a uz v tom case som bola tehotna - samozrejme som o tom nevedela, ved sme sa ani nesnazili...a tam som 2 tyzdne pila alkohol (ved all inclusive), samozrejme kazdy den nejaky alkoholicky drink...prisla som domov, ms nikde, takze hned na teste 2 silne ciarky...a uz mam doma skoro 10m slecnu...ziaden potrat sa z alkoholu nekonal 😂

lavender94
7. aug 2024

Určite z par deci vína nepotratíš. Prvé týždne je plod dosť odolný voči týmto vplyvom a ak by si potratila, je to pre to, že niečo nebolo v poriadku, určite by to nebolo kvôli pár pohárikov.

di1234
7. aug 2024

Ja len doplním dievčatá vyššie, že moja malá sa pravdepodobne uhniezďovala počas nočného výstupu na Téryho chatu v lavínovom teréne a cvičila so mnou do 8 mesiaca. S cvičením som skončila kvôli tomu, že som strašne zlenivela teraz na konci. Vieš čo je dôležité, či už pred a hlavne počas tehotenstva? Psychická pohoda. Takéto reči od mamy alebo inej blízkej osoby by mi teda absolútne neprospeli a aj keď boli nejaké náznaky, ihneď som ich stopla.

kendra73
7. aug 2024

8dpo som uz mala ducha a denne silnel,nie obden,ale denne.Plus poobede/vecer,som mala vzdy silnejsie testy.Ovulaciu som presne vedela,od doktora (sledovana) a bola 19.dc

banderaska29
7. aug 2024

Pozri, dieťatko sa s tebou prepojí až okolo 10 týždňa ak sa nemýlim, čiže aj keby si naaaahodou bola tehotná a dáš si dva poháre vína, tak v tomto štádiu, keď ti ešte ani nemeska ms by som bola úplne v kľude.

bambulka711
7. aug 2024

Nepitie by som nebrala ako premárnenie zábavy ďalšej. To potom nemaj dieťatko, lebo kvôli dieťatku. "premárniš" kopec zábavy ešte. Baviť sa dá aj bez alkoholu a pohár alebo dva vínka mu neublíži v tomto štádiu.

l_u_c_k_a111
7. aug 2024

ja som si robía test 5 dni pred ms lebo mama mi povedala ze sa spravam divne mala som testy livsane aj in time oba pruzkove oba mali duchov dokonca in time mi ukazal poobede o 5 pekneho ducha 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre