Špinenie pred menštruáciou

naty_10
19. feb 2022

Ahojte,
13.2. sme mali s manželom sex,plodné dni mi končili a menštruáciu mám dostať 21.2.Menštruáciu mávam pravidelnú,niekedy príde o 1-2 dni neskôr,ale nikdy neprišla skôr.
Včera 18.2.,teda 5 dni po možno oplodnení,ma boleli kríže,panva,podbrusko a mala som cely deň hnedkasté špinenie,ale dnes 19.2. už nemám špinenie ale bolesti mám stále.Okrem iného mám závraty,čo som nemávala nikdy pred menštruáciou.
Nakoľko je ešte skoro na tehotenský test,chcem sa len opýtať na Vaše skúsenosti.S manželom sa o bábätko snažíme,a tehotenstvu sa veľmi potešíme.

mimicka2013
19. feb 2022

@naty_10 ak ste 13.2 mali plodne dni a 21.2 ocakavate menstruaciu tak to sa oplodnenie len tazko podari. Lutealna faza ma byt 12-16 dni aby sa oplodnene vajicko stihlo uhniezdit. Ak je kratsia co podla vasich info vyzera vas pripad, nestihne sa uhniezdit.
Ja som tento mesiac na 28DC a 29DC mala slabe hnede spinenie a tiez som tajne chcela verit ze by to mohlo byt tehu. Zial dnes prisla MS. Takze pockajte ci sa rozbehne...ak nie tak po vynechani MS si spravte test a budete vediet viac

alina765
19. feb 2022

@naty_10

@mimicka2013
Takisto som aj ja ovulku som mala 13.2 a menštruáciu čakám 23.2 včera som bola 5 dpo a mala som dám dole takú bodavu bolesť ktorá , trvala len 10 sekund a mám vodnaty výtok.
Bolesť podbruška stále trvá len taká jemná bolesť😀.Potom daj vedieť ako si dopadla.

sense
19. feb 2022

Ovulaciu si aj niecim zistujes alebo len podla appky. Uhniezdenie trva cca 7-10dni. Aky dlhy mas cyklus?

naty_10
autor
19. feb 2022

@sense najčastejšie podľa kalendára (aplikácie) ale viem to aj podľa výtoku,a robievam si ovulačné testy.

naty_10
autor
19. feb 2022

@alina765 tak budeme čakať spolu,dám vedieť👍

sense
19. feb 2022

@naty_10 tak potom máš krátku lutealnu fázu pretože od 13 do 21 je 8 dní a to je malo, ako dlho sa snažíte? Aký dlhý máš cyklus?

naty_10
autor
19. feb 2022

@sense zatiaľ cca pol roka,čo teda je na jednej strane pre nás dlho ale viem,že oproti niektorým párom ešte pomerne krátko.
Cyklus mám 30-31 dní.

sense
19. feb 2022

@naty_10 tak to mas potom prvu fazu cyklu vyrazne dlhsiu proti druhej. Dezim palce....urcite by som ale s testovanim pockala az do terminu ms. A ak mas lutealnu fazu len 8 dni, tak by som si dala urobit hormonalny profil

alina765
19. feb 2022

@sense ja mám lutealnu fázu 10dni to je v poriadku či ?

hivanik
19. feb 2022

@naty_10 ....skontrolovať hormonalny profil....mne sa to stavalo, že som špinila par dní pred menzesom v čase snaženia a prolaktin som mala vyššie hodnoty ako majú byť....

sense
19. feb 2022

@alina765 tak normálne trvá lutealna faza 12-16 dní. Keď som mala pred 1,5rokom MA v 8-9tt tak sa mi skrátil cyklus z ukážkový h 28dni na 21-23 s tým ze ovuláciu som mala lekárom potvrdenu 1mesiac na 12 a jeden mesiac na 13 den čiže sa mi skrátila lutealna faza a mala som 2 biochémicke tehu, tak mi lekár predpísal progesteron s tým ze ho mam brat od 15DC do 25DC a ak bude test negatívny mam vysadiť, Aby prišla ms, a ak by bol čo len náznak čiarky mam pokračovať 2x 200mg à hneď volat.

Ak sa snažíte dlhsie možno by nebolo od veci dat si spraviť hormonalny profil, ak máš teda odsledovanu ovuláciu, nielen podľa appky

alina765
19. feb 2022

@sense No nesnažíme sa dlho cca od októbra.
V decembri som potratila ms prišla až o 7tt.
No prišla 23.1 a ovu som mala 13.2 viem podľa hlienu a bolest podbrušku. Včera som bola 5 dpo ako som písala mala som 10 sekund bodavu bolesť v maternici mám aj vodnaty výtok ms má prísť 23.2. tak neviem 🤦

sense
19. feb 2022

@alina765 tak 5dpo je veľmi skoro na nejaké testy, keďže vajíčko sa uhnizduje 7-10 dní

alina765
19. feb 2022

@sense Ja ani nemám v plane si urobiť test.
Spravím keď bude meškať 🤗.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre