Špinenie počas HAK - možné tehotenstvo?

cucoriedka2804
26. apr 2020

Ahojte. Potrebovala by som menšiu radu alebo skôr Váš názor. Beriem HAK Lunytta cca 9 mesiacov. Tento mesiac sa mi stalo, že som si zabudla dať prvú tabletku z blistra po 7 dňovej pauze,čiže moja pauza trvala 8 dní. HAK som potom brala normálne, lenže mi jedna tabletka vypadla aj v druhom týždni, čiže som si dala na druhý deň dve. Teraz mám v blistri ešte 6tabletiek do konca, potom mám mať 7 dní pauzu. No, ráno keď som bola na toalete na nohavičkách a toaletnom papieri bol hnedkasty výtok.(mam ho cely deň) Pohlavný styk mam pravidelný a nechránený. A bol aj v období zabudnutých tabletiek. Je tu možnosť tehotenstva? Ďakujem za všetky odpovede 🙂

veronikaszabova
26. apr 2020

@cucoriedka2804 jasne, ze je moznost tehotenstva, ked ich neberies pravidelne. Najvacsie riziko otehotnenia je v pripade vynechania tabletiek prve 2t - staci si precitat pribalovy letak.
Ak si vynechala tabletku, zbytocne si brala 2 naraz. Mala si sa aj inak potom chranit pred otehotnenim.

ibrunova
26. apr 2020

Áno, je možnosť otehotnenia, hlavne ak vynecháš tabletku v prvom a treťom týždni užívania.

cucoriedka2804
autor
26. apr 2020

@veronikaszabova môže to byť aj menštruácia týždeň vopred počas HAK?

veronikaszabova
26. apr 2020

@cucoriedka2804 menzes myslim, ze nie. Skorej hormonalna nerovnovaha sposobena vynechanim 2 tabletiek.

cucoriedka2804
autor
26. apr 2020

@veronikaszabova zajtra chcem skúsim test, myslíš, že už ukáže?

veronikaszabova
26. apr 2020

@cucoriedka2804 urcite nie

diaalex
26. apr 2020

@cucoriedka2804 v prvom rade ako dlho uzivas hak? Lebo keď viac ako rok, tak tehotná určite nebudeš, len hormóny si si rozhádzala... to že si začala brat o deň neskôr nič sa nestalo, ale keď zabudnes 1 deň, tak si druhý deň nesmieš dať 2... vždy len 1... keď sa mne niečo take stalo, tak tabletka z toho dňa ostala v blistri a pokračovala som riadne 🙂

cucoriedka2804
autor
27. apr 2020

@diaalex cca necelých 9 mesiacov

yollanda
27. apr 2020

@cucoriedka2804 ja som mala asi 10 druhov antikoncepcii a spinila som stále

diaalex
27. apr 2020

@cucoriedka2804 tak tehotná nebudeš 😉

fiafia
27. apr 2020

@cucoriedka2804 no tehotenstvo dost mozne. Najvacsie riziko je zabudnut prvy týždeň. Ja som tiez zacinala tbl o den neskor a doktor mi radil chranit sa cely mesiac. A dalsia zabudnuta tabletka v inom tyzdni a nechraneny sex. Snad sa mila autorka nenahnevas ale toto je minimalne nezodpovedne a o rozhadzanych hormonoch ani nevravim

emakul
8. dec 2020

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či náhodou niektorá z vás nemá skúsenosť s mojou situáciou. Približne 2 roky užívam HAK pravidelne. Minulý mesiac som však akosi pozabudla užiť 2 tabletky za sebou a s priateľom sme mali nechránený styk práve v období, kedy mi začínali plodné dni. Tabletky som síce vzala neskôr, ale až po uplynutí 12 hod. Následne mi po cca týždni prišla MS (teda o 10 dní skôr). V čase, kedy mi mala pôvodná MS dôjsť som si pre istotu urobila tehotenský test, ktorý vyšiel negatívny, no neskôr (po viac ako 5 minútach) bol pozitívny, so slabou čiaročkou. Test som zopakovala o 4 dni a rovnako negatívny výsledok. Preto by som sa chcela informovať, či nemôžem byť tehotná aj napriek tomu, že mi test ukazuje negatívny výsledok. Pýtam sa to preto, lebo sa mi nikdy pri užívaní HAK nestalo, aby mi MS došla takto priskoro a naozaj neviem, čo to môže znamenať. Príznaky tehotenstva nepociťuje, avšak mám také divné pocity v podbrušku. Za odpovede vopred ďakujem.

alison11
22. feb 2022

@emakul Ahoj ako si dopadla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre