Som tehotná, alebo ide o záplal močových ciest?

marionelka
4. mar 2014

ahojte dievčatá , menštruáciu som mala približne dostať 18.2 .2014 nemám ju pravidelnú ale ešte do teraz som ju nedostala ☹ asi 5 dni pociťujem ranné a celodenne nevoľností na zvracanie a aj zvraciam ,som s toho veľmi unavená nemôžem jesť a ani piť vodu ☹ približne do toho 18.2 .som 2 mes. brala silné antibiotika kôly zápalu stredného ucha . Test som si robila ráno pred 3 dnami z ranného moču ale zdal sa mi veľmi čudný mál inú farbu ako zvyčajne a veľmi smrdel .Ale test mi vyšiel pozitívny 🙂 robila som si aj dnes ráno tiež z ranného moču ktorý zase čudne smrdel a test vyšiel tiež pozitívny . teraz mám bolesti ako na menštruáciu a pichá ma močový mechúr bolesť mi ide do chrbta a pupka ,chodím veľmi často močiť ale pri močení ma nepáli . čo myslíte môžem biť tehotná ?

lypka
4. mar 2014

No keď ti vyšiel pozitívny test, tak asi hej. Treba skočiť k lekárovi, aby si si nenarobila problémy s močovými cestami nie sú srandy...

hviezdicka111
4. mar 2014

no podla mna tehotna budes...mna tiez bolelo vsetko mozne 😀 dokonca aj prsia tak, ze som si miestami myslela, ked ma bolela lava strana, ze ma boli niekde pri srdci 😀 takze mozno ani nemas nic s moc. cestami...sup k lekarovi, aby si mala 100% istotu, ze je vsetko tak, ako ma byt 🙂 a gratulujem k // 🙂

lenusicek
4. mar 2014

My sme bábätko plánovali a tak som voľačo tušila.ešte mi test nebol schopný ukázať či som ale tiež som chodila veľmi často cikat a to asi dva dni, a potom som pri cikani cítila ako sa mi zmenšuje mechúr a bolo to strašne bolestivé ale strašne, až do plaču mi bolo keď som mala ísť cikat väčšie množstvo.. Tak na druhý deň som šla ku doktorke ale upozornila som ju že som asi tehotná aby mi predpísala take lieky ake môžem. A potom už som mala aj ja slabú druhú čiarku a už mám v brusku 10 týždňové bábätko🙂 a mala som to zápal močového mechúra.. A kamarátka mala tiež na začiatku tehu zápal močového mechúra..možno aj to môže byť prejavom tehu🙂 lebo telo je nachylnejsie na zápaly a rôzne ochorenia v tehotenstve🙂 ale myslím že to bola len náhoda. A držím ti palce🙂

siska53
4. mar 2014

Tehotna asi si,ale mozes mat pokojne i zapal mocovych ciest.ja som mala na zaciatku tehu tiez zapal mocovych ciest. Treba ist k lekarovi.
inak caste mocenie na zaciatku tehu (i na konci) je bezna vec,ale treba rozlisit,ci to je kvoli tehu,alebo su i ine znaky,ktore svedcia o moznom,zapale,mocovych ciest.
daj si brusnice,tie mozes,aj ked si tehu.

eliska1986
5. mar 2014

Ahojte môžte mi poradiť prosím.Takže vo februári mi 5dni meškala menštruacia,bol aj sex o par hodin na to prišla menš. Bola silná.Ako skončila.Tak od vtedy mám bolesti v podbrušku,ktoré niesú pravidelné,no ale ked začnú tak sú bolesti neprijemné.Najviac to bolí v lavom boku dole a strede.Nahmatala som si tvrdšiu hrču ktorá sa pohybovala.Boli to zvlášne pohyby.Bývam unavená,býva mi zle nie pravidelne ale býva,vadia mi pachy.Prsia naliate nemám ani ma nebolia,často chodím na WC-je trochu zapachajúci.Liečila som sa suchým teplom,pijem vela tekutín urologický čaj,džús z čučoriedok,konzumujem sušené čučoriedky.Čo to môže byť?Ďakujem za odpoveď

sonka_d
5. mar 2014

Zápal močových ciest nikdy ale nikdy nespôsobí vylučovanie ľudského hormónu HCG, ktorý sa vylučuje v tehotenstve a je indikovaný tehotenským testom... ak je test pozitívny, si tehotná. Časté močenie je pôsobenie progesterónu, ktorý je tiež hormón vylučovaný v tehotenstve a spôsobuje tiež zvracanie, nechutenstvo, citlivosť na pachy... je čas ísť k lekárovi... a blahoželám 🙂

pastelka99
5. mar 2014

Môj problém bol podobný, mala som aj zápal aj som bola tehotná, len som tomu nechcela veriť, pretože pri zápale môže byť skresleny výsledok testu, choď na gyndu to bude najlepšie riešenie, mne tiež testy ukazovali že som aj bola som a mám krásnu zdravú dcérku <3

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre