Som tehotná?

zuzana305
3. dec 2012

Dobrý deň, ahojte 🙂
cyklus som mávala pravidelný 30-dňový..posledná menštruácia mi meškala 5 dní,dostala som ju 26.10. inak bolo všetko ok.. S priateľom sme mali počas celého novembra nechránený styk aj v čase ovulácie (chceli by sme bábo). Menzes som mala dostať 24.11., v tomto čase som mala nafúknuté prsia, silné bolesti krížov moje klasické príznaky PMS, keď mi meškala 3 dni, spravila som si test, vyšiel negatívny. Bolesti krížov asi po 5 dňoch ustúpili, nie sú také intenzívne, ale stále ich trochu cítim, prsia ma bolia na dotyk, mám ich nafúknuté a vystúpili mi na nich žily. 30.11. som mala slabunký ružovkastý výtok, bola som objednaná gynekológovi. Ten mi však povedal, že tehotná by som nemala byť(zatiaľ to aspoň nevidí), že podľa neho som mala anovulačný cyklus, pichol mi injekciu na spustenie M, ak by som bola náhodou tehotná, táto injekcia ževraj neublíži skôr pomôže. Cez víkend ma navečer dosť začalo napínať a vracala som, ráno mi býva tak isto ťažko.
Chcem sa spýtať, môžem byť tehotná a gyn. to ešte nemusel na sone vidieť?
Mohla by som mať tak silné príznaky PMS, ak som mala podľa gyn. anovulačný cyklus?
Ďakujem za odpovede

denisa87
3. dec 2012

@zuzana305 toto iste mam aj ja,dnes 43DC,bolesti prs ,podbruska,posledna ms 22.10.snazime sa aj my,mam aj ten slaboruzovy vytok,vlastene vcera a minuly tyzden v nedelu,test negytivny alebo len slabulinky duchovia,sice sobotny test negativ,zajtra ak nepride ms mam termin u lekara,som zvedava co to je 😒

katey
3. dec 2012

@zuzana305 a nemohla si mat neskor ovulku? ja som tak mala.. ze v podstat esom mala byt v 5tt a nebolo nic vidno.ale zas test mi ukazal //

matozazzo
3. dec 2012

Mozes byt tehotna, ale otehotnela si pravdepodobne neskor, este nie je "babo" uhniezdene, preto ho nevidel... Ale tiez nie je istota, ci sa uhniezdi, preto ten ruzovkasty vytok... Musis vyckat, mysli pozitivne 🙂 Urob si test 🙂

denanika
3. dec 2012

@zuzana305 môžeš byť tehotná a doktor ešte tak skoro nič nevidel tak treba počkať, mne vyšiel test slabo pozitívny ešte pred príchodom ms a doktor ma poslal domov že tehotná niesom a že pozitívny vyšiel lebo si to nahováram, mala som všetky príznaky pms...citlivé prsia, naladovosť a pocit ako pred menzesom...počkala som dva týždne, test už ukázal riadne kolajnice a doktor tehu potvrdil. Teraz mám tehotnú kamarátku, mala podobné priznaky ako ty ale testi robila dva a oba jej vyšli negatívne, citlivé prsia, bolesť krížov a podbruška a menzes nikde....len slabý ružoví výtok...myslela si že má zápal lebo chodila každú chvílu cikať a o to viac bola prekvapená ked jej doktorka oznámila že je v 6tt tehotenstva....nechcela tomu veriť ale je velmi štastná lebo po bábetku velmi túžila...PS: aj tebe prajem aby to boli tie pravé tehu príznaky

janinah
3. dec 2012

@zuzana305 nechcem vyrývať,ale prečo nedáš sebe,bábetku /prípadnému/ aj prírode čas? dnešné ženy bežia k lekárovi pomaly pol dňa po splodení drobca,sledujú,testujú, vyšetrujú,v tvojom prípade injekciu dostanú...načo je to dobré?...ja som stará garda,pri prvej dcére pred 20rokmi som šla 1krát na gyndu koncom 3mes. ako sa vtedy chodilo a nič som nezmeškala...píšem samozrejme o nepatologickom teh.

zuzana305
autor
3. dec 2012

@janinah
beriem to ako radu..ale práveže ja som to vôbec nesilila..aj čo sa týka toho bábätka,vôbec na to nejako umelo netlačím, pretože sa s priateľom pokúšame možno 2.mesiac, ak zatiaľ nebudem tehotná, neberiem to nejako tragicky..
ku gynekológovi som bola objednaná na bežnú prehliadku, zhodou náhod to bolo presne v období, keď mi vynechal menzes..sama som bola prekvapená z toho, že mi pichol tú injekciu a objednal ma na kontrolu o 2 týždne..s tým, že dovtedy buď príde menzes alebo som tehotná a ak náhodou nie, potom mi zoberie krv, aby zistil, či to nie je nejaká hormonálna porucha..chcela som len zistiť, či niekto nemal podobnú skúsenosť.

vonicka
3. dec 2012

Tehotna mozes byt a nemusis. Nikto tu nema krystalovu gulu. Ja by som si nenechala pichat len tak ziadne injekcie u Dr.. Pre nich je to rutina, ale naco je to dobre? Podla mna to vyzera skor tak, ze tehotna si a budem ti drzat palce, nech to vyjde. Pockaj 2-4 dni a zopakuj test a napis nam sem vsetkym 🙂

suee1
31. jan 2013

zienky potrebujem radu 😒 mam uz 2 tyzden nevolnosti, meskaju mi kramy 2 dni a mam aj zavraty, pobolieva ma zaludok 🙄 ale robila som si tehotensky test v nedelu a aj dnes a vysiel negativne, takze tehotna nie som . . . ma niekto skusenosti s tymto 😖 mam 2,5 rocnu dcerku a som strasne naladova 😠 . . . takze ked nieco vyvedie tak strasne zurim, ale lubim ju !! len mam naval zlosti . . .a v prechode by som nemala byt 😀

livocka21
31. jan 2013

@suee1 skus si este neskor urobit test... 🙂

suee1
31. jan 2013

@livocka21 skusim a dufam, ze . . . 😉

livocka21
1. feb 2013

daj vediet 🙂 ja som este minuly piatok mala test negativny a vcera uz bol pozitivny....drzim palce

suee1
1. feb 2013

@livocka21 gratulujem , byt maminkou je UZASNE !! 🙂 ja som si opat dnes robila a opat negativny ☹ takze asi to budu ine dovody tie moje nevolnosti 😠 pockam ci sa dostavi mrcha (stale meska) a potom to budem riesit 😖

ollie23
1. feb 2013

Ahoj, dostala som menštruáciu na deň presne, lenže trvá 4 dni pritom som ju mávala 6 dňovú. Nikdy nebola silná, ale táto je slabšia ako zvykla byť, nemám ani špinenie. To isté sa mi stalo aj minulý mesiac, a ešte mesiac pred a to som užila tabletku "po". S priateľom sme pred tým mali nechránený styk, dávali sme pozor, ale potom sa nám stala nehoda, preto som užila tu tabletku. Je to dlhší čas už ja vime, ale keď som si robila testy /2/ vyšli negatívne. Nejak sa mi to nezdá, preto som si robila i test dnes a vyšiel negatívny znova. Myslíte že to môže byt stále spôsobené tou tabletkou alebo je možné aj tehotenstvo. ale asi by test povedal. každopádne idem už ku lekárovi. len by som chcela vedieť či s týmto nemá niektorá váš skúsenosť. Dúfam že pre mňa to tehotenstvo nebude, keďže nie je na to vhodné obdobie.,ale Vám držím palčeky! ;)

ollie23
1. feb 2013

a ešte som zabudla, že žiadne príznaky nemám.

lilka25
1. feb 2013

Ahojte, ja uz treti den trpim strasnymi bolestami v podbrusku. Na druhy tyzden by som mala dostat mrchu,aspon dufam 🙂 Dva dni som mala bolesti pred ovulaciou aj po. To je prvykrat co to tak mam. V novembri som prestala brat tabletky, po tom som mala 3-krat mrchu normalne.ale to co teraz sa deje to je uz vela na mna. Normalne mavam bolesti v den ked mam dostat mrchu a nie 4 dni pred a to take ,ze mi ide v podbrusku rozdrapit. Mali ste aj vy take problemy s bolestami... ?

veve14789
1. feb 2013

@lilka25 Ahoj, ja som mala týždeň pred mrchou bolesti, a cítila som aj bolesti prs.. mala som tušáka že niečo bude... takze v den mrchy-samozrejme neprisla som spravila test a bol tam slabunky dusik... bolesti ustali asi tak v 7tt....

vanesa73
1. feb 2013

@lilka25 ahoj,ja mám teraz také bolesti, týžden ma bolí v podbrušku a dnes a včera nepríjemna bolesť vlavo, také pichanie alebo čo. tiež mám dostat za týžden tak som zvedavá. nikdy som predtým nemala také bolesti a v septembri som vysadila antiku.

livocka21
2. feb 2013

@suee1 hmm tak neviem....asi ano ☹ ...najistesie bude ist za doktorom...

zu2za3na
2. feb 2013

@zuzana305 teraz už asi budeš vedieť, či si alebo nie si tehotná 🙂 daj vedieť

didi44
2. feb 2013

@vanesa73 ...tehotenstvom bolesť v podbrušku zapríčinená nebude...skôr septembrovým vysadením hak

suee1
2. feb 2013

@livocka21 no davam tomu este sancu 😅 . . . zatial sa mrcha nedostavila a ako ratam tak ak sa nam postastilo tak mala by som byt v 3.tyzdni, takze testik to nemusi este zachytit, aspon som citala na fore na MK ze vacsinou test pozitivny vyssiel okolo 5-6 tyzdna . . . . . tak mozno 😅 dufam 😅 zelam 😅 . . . skusim o tyzden testovat a ak nie nic to, budeme sa snazit dalej 😎

matula12199
13. aug 2018

Chcem sa opýtať som asi 6 DPO neviem to presne, lebo mám nepravidelnú ms. Minulý týždeň sme boli na dovolenke a teraz mám cez deň zvýšenú teplotu až 37,6°C ale chorá sa necítim vôbec len unavená. Včera som prespala skoro celý deň. Tak sa chcem opýtať, či to može byť príznak tehotenstva kedže na dovolenke sme sa snažili alebo je to len prehriaty organizmus zo slnka a vody. Na tehotenský test je ešte asi skoro. Ďakujem za odpovede 🙂

janik1973
10. nov 2019

Zacalo sa mi plodne dni3.11. Aj pondelok a utorok mala ovulaciu aj vtedy sme isli na plno aj dnes 10.11 poobede sme maly

vierkainka
1. dec 2019

@janik1973 no ako? Dostala si? Ci si tehulka? 🙂🌼

miuska1990
26. máj 2021

Dobry den , den pred ovulaciu sme sa s priatelom snazili o babetko.Ovulacia urcite prebehla. Avsak kazdy mesiac den po ovulacii my uz zacina pms to su mierne krce a napatie v nohach. A citim to rovnako aj tento mesiaac. Do menzesu mam este 13 dni a uz citim pms cize krce aj napetie v nohach. Myslite si ze ak by sa bolo vajicko oplodnilo, tak by som nemala tento stav pms? Je tam este sanca ze menzes nepride? Alebo ak viem naisto ze je to pms, tak to znamena pravdepodobne, ze do dvoch tyzdnov aj pride menstruacia. Mala niektora z vas nieco podobne dakujem 😊 Viem ze uvidim o dva tyzden avsak ma zaujima ci mala to niektora podobne. Dakujeem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre