Slabšia druhá čiarka

vemi23
13. júl 2022

Ahojte predvcerom som si robila test 2x neprisla mi menstruacia. Testy vysli pozitivne je tam druha ciarka je slabsia ako prva ale je dost vidiet.
Chcela by som sa s vami poradit ak som zistila ze som tehotna je nutne hned ist ku gynekologicke? Citala som ze je to zbytocne ked ze by to nebolo este vidiet. Podla toho co som pocitala som tehotná cca 2 tyzdne.
A ku gynekologicke by sa malo ist cca v 5tyzdni.
Ďakujem

beata_k
13. júl 2022

@vemi23 az v cca 8 tt

nevenka
13. júl 2022

@vemi23 mne vzdy doktor povedal, ze ked mi bude meskat 2 tyzdne, mam sa objednat a vzdy to vyslo, ta prva kontrola, na 7-9tt., to uz urcite vidno aj srdiecko, aj vsetko.
Pokial nie su problemy, tak naco skor?

vemi23
autor
13. júl 2022

@nevenka jasne rozumiem

diamond007
13. júl 2022

@vemi23 v 8tt úplne stačí navštíviť gynekológa

sejbipi
13. júl 2022

Urob podľa toho ako cítiš. Ak chceš ísť už teraz, je dosť možné, že lekár ešte nič neuvidí a môžu zobrať krv aspoň na hcg. Alebo počkaj týždeň/dva/tri a potom choď. Kým nie sú žiadne komplikácie, tak by som na to šla pocitovo 🙂

vemi23
autor
13. júl 2022

@sejbipi zatial nic citim sa uplne normalne 😊

sejbipi
13. júl 2022

@vemi23 myslela som aby si šla lekárovi, keď budeš chcieť sama a budeš nato pripravená. V takom zmysle bolo myslené slovo “pocitovo”

christinka1
13. júl 2022

@vemi23 ahoj ja keď som mala pozitívny test, zavolala som sestričke ku gynekologičke , že som mala pozitívny TT a ona mi podľa poslednej MS dala termín...

any_soj
13. júl 2022

@vemi23 podľa mňa toto vôbec netreba riešiť - proste zavoláš doktorovi a on ti dá termín. Teda aspoň mne pri tehotenstvach prišlo samozrejmé, že on vie a že mu dôverujem. A inak - pozor na to počítanie týždňov - tehotenstvo sa počíta od poslednej MS. Čiže 5.tt, ktorý spomínaš, je 5.od ms, nie od počatia (tehotná 2 týždne myslíš asi od ovulácie, ale to znamená, že si už asi v 5.tt - čiže prebieha piaty týždeň od poslednej ms)

snazilka_bio_mamka
13. júl 2022

@vemi23 no neviem ja som mala kolajnice v den MS. ale skoncilo sa to MA v 11tt

vemi23
autor
14. júl 2022

@sejbipi dnes som sa objednala mam prist za 2tyzdne a od gynekologa španku mi bolo povedane kupit ai kyselinu listovu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre