Slabé čiarky a žiadne príznaky. Môžem byť v tom?

barborka30
1. apr 2013

Ahojte všetky mamičky, budúce mamičky aj snažiace sa 🙂 Ja patrím do tej tretej kategórie. Poslednú menštruáciu som mala 3.3. (prvý deň) a počas marca sme sa snažili o bábätko. Nevydržala som a robila som si testy aj skôr, ako mi mala prísť ďalšia menštruácia - a toto je výsledok. Prvý test - slabulinká čiarka, druhý test - nič a tri ďalšie - trošku silnejšia čiarka. V podstate teraz čakám, či menzes príde alebo nie. Teoreticky mal prísť včera alebo dnes, úplne presný nemám. Tie testy mi dávajú takú nádej, že sa možno zadarilo, len sa ešte bojím tešiť, aby sa niečo nepokašlalo. Príznaky nemám, iba trochu zväčšené (nafúknuté) brucho, ale je mi dobre, ani pachy mi nevadia, ani prsia ma nebolia...
Preventívne som si kúpila aj kyselinu listovú a tehotenský čaj, tak neviem, či s užívaním začať. Lekárnik mi povedal, že kyselina listová sa má užívať len počas tehotenstva, mimo toto obdobie nie. Dôvod je ten, ževraj v každom ľudskom organizme sa nejaké rakovinotvorné bunky nachádzajú a kyselina listová môže prispieť k ich množeniu... Tak hádam tým nič nepokazím.
Budem vďačná za akékoľvek skúsenosti, názory a rady. Vopred ďakujem 🙂

emakiki
1. apr 2013

podľa mňa je to jasné....si tehotná a gratulujem... 🙂

emakiki
1. apr 2013

@barborka30 a čo sa týka, tej kyseliny listovej ja som ju užívala päť mesiacov pred otehotnením a minule aj v Supermame o tom rozprával jeden doktor, že je dobré to užívať už pri plánovaní, takže určite s tým nič nepokazíš...

barborka30
autor
1. apr 2013

@emakiki veľmi pekne ďakujem, hneď som kľudnejšia 🙂

fotoarch
1. apr 2013

moja si na milion percent tehotna, raduj sa 😉

sakura77
1. apr 2013

mrcha uz urcite nepride🙂tesim sa s tebou 🙂

kristina39
1. apr 2013

ahoj gratulujem to je jasne tehu 🙂 ja som mala slabsie ciarky a som tehu..ja teraz uzivam calibrum baby plan a ten sa ma uzivat este pred otehotnenim a tiez obsahuje kyselinu listovu.

karin1234
1. apr 2013

@kristina39 ahoj, a nenaberas na vahe ked uzivas vitaminy? nechuti ti viacej papat?

kristina39
1. apr 2013

nie. ja som to calibrum uzivala aj pri predchadzajucich tehu a pribrala som normalne...
...ale na trhu je vela vitaminov mozes si vybrat,,,

yvkay
1. apr 2013

@kristina39 ahoj 🙂To si otehotnela nieco po porode,lebo ja mam teraz take babo ako mas ty to mladsie.Mas moj obdiv 🙂

kristina39
1. apr 2013

@yvkay no otehotnela som dost skoro...ten druhy drobec bol planovany 🙂 aj ked nie tak skoro 🙂 ale je to super mam uzasne deticky a zvladam to. a toto tretie je nepllanovane ale co uz.. nejako bolo nejako bude 🙂 ked sa chce tak sa da zvladnut vsetko 🙂

yvkay
1. apr 2013

@kristina39 Tak ti drzim prsty,aby si bola stastna a vsetko sa da zvladnut,pre nase deti urobime vsetko aby boli stastne a aby im nic nechybalo 🙂

redhairy
1. apr 2013

@barborka30 veelmi podobne slabunke ciarky mam i ja a nechcem pochybovat o tom ze som tehotna. 😉

doublexgirl
1. apr 2013

@barborka30 Gratulujem a prajem len to najlepšie 🙂 🙂

barborka30
autor
1. apr 2013

@doublexgirl Ďakujem krásne 🙂 @redhairy silno držím palce, nech nám to vyjde obom 🙂

gigus
1. apr 2013

Ahojte ja by som sa chcela opítať či by som si mohla urobiť test aj keď mám až dva týždne pred ms a mám väčšinu príznakov...som hrozne nedočkavá...Ďakujem za všetky odpoveďe 🙂

7762
1. apr 2013

Ahoj chtela jsem se zetat udelal jsem si test a oběvyla jse mi tam druhá slabá čárka ale po hodinne zmizela jsem tehotná????

chovancova
1. apr 2013

Ahoj.Veeelmi gratulujem.To iste som mala ja,natesena som bezala ku svojej lekarke.Ona skonstatovala...to je slabe,nie ste.Ale nakoniec som bola. Omluvila sa,ze slaba ciarka ju zmietla a este k tomu kojaca!!!Drzim palce,nech sa dari obom 🙂

7762
1. apr 2013

@chovancova dekuji ti 🙂

linda20111
2. apr 2013

@barborka30 Je to jasne, si tehotna 🙂 ja som mala presne take iste slabe ciarocky na troch testoch a maly ma dnes uz tri mesiace 🙂 kyselinu listovu mozes aj pred tehotenstvom, dolezite je to hlavne prve tri mesiace v tehotenstve, takze kludne uz mozes to brat, tiez som popritom brala aj vitamin calibrum - najvacsie balenie sa cenovo oplati.

gigus
2. apr 2013

Ďakujem Vám veľmi ste ma potešili 🙂...dúfam že to vide 😀

barborka30
autor
2. apr 2013

@linda20111 ďakujem za pozitívne správy 🙂 toto ma vždy tak poteší a povzbudí, kyselinu listovú už beriem a len čakám a dúfam, že MS už nepríde 🙂

bona12
2. apr 2013

Ahojte baby 🙂...chcem sa s vami poradit. Zrejme, by som mala este pockat,ale som nedockava asi ako kazda 🙂. Tiez som mala mrchu 3.3.Normálne mam 29-32dňový cyklus,ale najcastejsie 30dnovy. Vcera na 30DC som si navecer vsimla po cikani na papieri taky tmavsi fliacik,ale neviem,ci to mozem povazovat za spinenie. Tak som si pomyslela,ze tak pride uz normal mrcha do rana,lebo min.cyklus a aj ine cykli som to tak mala. Totizto predtym som nikdy pred mrchou nemala hnedkasty vytok,ani spinenie,az po nej tak 6.DC. Dnes od obeda som opat spozorovala po cikani na papieri to iste co vcera,taký vodnaty tmavsi fiacik,ale vlozku mam stale cistu. Myslite,že to moze byt hormonalnou zmenou,alebo moze ist aj mozne tehotentsvo? Príznaky si myslim,ze nejak extra nemam: bolia ma len krize,chvilu viac inokedy menej (ale pred tyzdnom ma jeden den boleli neskutocne), dole mam obcas taky tlak ako pred mrchou a prsia mam len trosku zvacsene. Vopred dakujem za odpovede 🙂

oskvarka
2. apr 2013

ja som nemala vobec ziadne priznaky tehu.. test somsi sice robilaaz ked meskali ale to je jedno .. je to tam.. gratulujem 🙂

bona12
2. apr 2013

to ze je to tam,si pisala borborka30 ,alebo mne? 🙂

bona12
2. apr 2013

@oskvarka prepac,som ta neoznacila 🙂..ta tvoja odpoved patrila mne,ci nie? dakujem

voskovka
2. apr 2013

@bona12 ahoj my sme mali rovnako menzes a ja som mala taketo ciarky dnes....pozri do mojho fotoblogu...

bona12
2. apr 2013

@voskovka hej nieco slabucko tam je vidiet,aj ked je to rozmazane...ale mas nieco podobne ako ja,nejake priznaky?alebo ti mrcha neprisla a nemas ani ja to co pri cikani?

barborka30
autor
2. apr 2013

baby ja nemám skoro žiadne príznaky, akurát to brucho také nafúknuté a som viac unavená, ale to bude tým, že nepijem kávu (a to som bola veľká kávičkárka) 🙂 ani špinenie nemám...tak uvidím, čo prinesú ďalšie dni. Zajtra ráno sa chystám urobiť si ďalší test, či čiarka zosilnie. @bona12 a ty si si robila test? @voskovka držím palce

voskovka
2. apr 2013

@bona12 vcera mi bolo tak divne na zaludok a mam chut na kavu....nakolko som ju nepila asi 4roky ...strasne mi vonala....akoze sa pozeram vcera ze hm ved som mala mat menzes a zostal mi jeden test tak som rano testla.... a bol tam duch ale bol ruzovy...nie sivy ako byvaju ryhy z testu

andryskam
2. apr 2013

Gratuluji, určitě jsi těhotná 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre