Silne pozitívny test po menzese

4. mar 2023

Ahojte žienky.Prosím o radu.
MS mi meškala 4dni, keďže sa snažíme o dieťatko a tentokrát som nemala žiadne PMS len také ťahanie v podbrušku pár dní, väčšinou k večeru,
urobila som si test, ktorý bol pozitívny.
O pár hodín som však začala krvácať.
Akoby mi prišla normálna MS,
intenzitou bola rovnaká ako vždy.
Už som sa zmierila s tým, že ide o biochemické tehotenstvo a príroda to jednoducho zariadila.
Keďže ma začali pobolievať kríže, mám citlivé prsia a je mi nevoľno,urobila som si kontrolný test v deň posledného dňa MS a na moje prekvapenie bol stále pozitívny,viem , že mohlo ísť o zostatkové HCG ,ale test si robím každý deň a silnie na intenzite ,nebledne.
Dnes je 3 deň od MS ,a keď sa utriem po malej ,tak troška špiním taký hnedý hlien.
Samozrejme ku gyn.som objednaná,ale vie ma zobrať až v Pondelok, keďže má dovolenku.
Mali ste to niektorá tak , môže ísť ešte stále o tehu.?
Bojím sa,aby nešlo o mimomaternicové tehotenstvo.
Ďakujem.

ildiko36
4. mar 2023

Ja som mala 3mes ms pri prvom tehotenstve.Normalne som krvacala a mala bolesti brucha.
Kamoska zase mala daaky hematom , celý čas krvacala ale donsila dieťa

autor
4. mar 2023

@ildiko36 Ďakujem 😌, dúfam, že to bude aj môj prípad 🙏 a nepôjde o niečo horšie.Naposledy som bola na prehliadke pred pol rokom a všetko bolo ok. A pri prvom som to tak nemala , žiadne krvácanie ani špinenie,tak som veru prekvapená a do Pondelka ešte ďaleko..😐

esmeronka
4. mar 2023

Skus sa otestovať o take 4 dni...ja som mala po biochemickom ešte týžden silno pozitivny test pomaly mi klesalo hcg...ale pokial silnie mohlo by to byť dobre znamenie držim palce daj vedieť ako si dopadla

autor
4. mar 2023

@esmeronka Ďakujem.V Pondelok , už mám našťastie doktora ,tak sa dozviem.Skúsim ešte test ráno pred kontrolou,či silnie alebo už slabne.
Doposiaľ robené testy ,keď porovnám,tak vyzerá, že silnejú..

tehotna40
8. mar 2023

Dobrý deň, ako ste prosím dopadli ? Tiež som mala ms aj keď len 3 dní a tiež mam pozit test.

autor
8. mar 2023

@tehotna40 Dobrý deň.
Rada by som Vám dala odpoveď,ale žiaľ ešte neviem.Som sledovaná.U mňa to vyzerá na buď potrat v rannom štádiu alebo mimomaternicové tehu.😞
Ak Vám vyšiel test pozitívny po MS o dva-tri dni si spravte opäť, keďže hladina HCG stúpa obdeň ak bude čiarka silnieť , určite to nepodceňujte a choďte k lekárovi.
Držím palce 🙂

floki1994
8. mar 2023

Autorka to naozaj? Lebo ciarka ti silnie teda dost vyrazne...su zeny ktore maju prve mesiace normalne MS (moja sestra 5-6 mesiacov tehu)...na sone este nic nevidela? Ci ako dospela k tomu ze potrat?

autor
8. mar 2023

@floki1994 Áno naozaj😞
Chodím obdeň k doktorovi kvôli HCG hodnote ,aby vedel vylúčiť mimomaternicové.
Robí mi aj sono, nič stále nevidno,sliznica nízko,keby som nemala pozitívne testy a nešpiním,by ani nepovedal, že sa so mnou niečo deje.
Všetko čisté tip-top.
Dnes HCG kleslo , ale nie o veľmi,tak ešte stále sa nevie, zajtrajšia hodnota by už mala byť smerodajná.
I keď niekedy tá hodnota na začiatku môže byť aj pri tehu aj pri mimomaternicovom rovnaká aj rovnako stúpať,či klesať,preto je to mätúce a niekedy ženy zistia, až keď im praskne vajcovod a musia ich urgentne operovať.
Takže možno ešte pôjdem do nemocnice na pozorovanie.
Ja veru nebudem ten šťastný prípad, že aj napriek po "MS "sa udržalo,ale jasné viem, že je niečo také možné a dúfala v to..😞

floki1994
8. mar 2023

Och to ma mrzi...dufam ze to nie je mimomaternicove...drzim palce velmi..

autor
8. mar 2023

@floki1994 veru aj ja..😔 Ďakujem krásne 😌

tehotna40
9. mar 2023

Mne sa dnes znovu spustil menzes, takže asi biochemické. Pôjdem po ms na kontrolu radšej. To mi je ľúto, že stále neviete na com ste, držím ale veľmi palce aby všetko dobre dopadlo, veľa zdravia.

autor
9. mar 2023

@tehotna40 Ďakujem krásne.
Skúste si zavolať aspoň gyn.čo Vám povie.
On Vás vie vyšetriť aj keď krvácate,netreba sa báť je na to zvyknutý.Poprípade Vám zoberie aspoň krv na hodnotu HCG.Ono tie prvé týždne od oplodnenia sú také 50:50.Ale v mnohých prípadoch sa dá ešte pomôcť a zachrániť, závisí od veľa faktorov, príroda je mocná.
Aj Vám prajem veľa zdravíčka a nech Vám to dobre dopadne.🙏

vajanika27
14. mar 2023

@ildiko36 mam presne to iste, ja uz mam tretie krvacanie, co vam na to povedal dr.?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre