Rozdielne výsledky testov. Som tehotná?

petulapppv
10. jan 2012

Dobrý deň, poslednú menštruácie som mala 8.12.2011 a dodnes sa mi nedostavila, čiže som 33 dní od začiatku poslednej menštruácie, kde ďalšiu som mala mať 5.1 ktorá sa ale nedostavila, tak mi to mešká 5 dní. Na základe tohto som si urobila tehotenské testy takto:
6.1 Clearblue digitálny – vyšiel pozitívny cca pred 1 týždňom s výsledkom že som v 1–2 týždni tehotenstva
6.1 Rapiclear – vyšiel negatívny aj keď tam bola veľmi slabunká čiarka – testovaný v deň s clearblue .1 Mamatest – negatívny, čiastočne sa zobrazila druhá čiarka vid http://imageshack.us/…mag0526.jpg/ ale i v prílohe
10.1 Gravistest – negatívny bez akéhokoľvek náznaku čiarky, citlivosť 10mlU

Príznaky: citlivé prsia spolu s bradavkami, mierne bolesti v podbrušku

S výsledkov som zmetená a teda neviem, čo si mám myslieť, či som alebo nie som tehotná. Moja otázka znie, som podľa vás tehotná ?, resp. kedy zaručene testom zistím či som v tom alebo nie a prečo mi jeden ukázal že som a neskôr mi testy ukázali že nie. ??? Ku doktorke mám ísť až o týždeň, čo nie je pre moju psychiku zrovna optimálne. :(

anjelicek26
10. jan 2012

@petulapppv - skor nie si ako si... bola si a uz nie si... ak ti meska menstruacia, urcite k lekarovi na vylucenie mimomaternicoveho tehu a po vyvolavacku... Ak je mamatest negativny - tak neni o com... Rapiclear su nespolahlive, ale ak ti gravitest vysiel po 4 dnoch tiez negativny... Ak ides o tyzden az k doky, moze byt, ze menstruacia uz davno dorazi medzi tym...

zuzkag2
10. jan 2012

@petulapppv skus si spravit este nejaky iny test, ako ten, ktory si robila dnes. BT nahodou nemerias?
Existuje totiz biochemicke tehu, je to stav, ked sa oplodnene vajicko sice zahniezdi, ale neudrzi sa, a vtedy zanika, a znizuje sa tvorba HCG hormonu,a preto test je negativny.

katkaajurko
10. jan 2012

meskanie 5 dni je velmi malinko- ovulacia sa moze posunut aj o ovela viac dni... testy zvazsa byvaju spolahlive . ale kedze len jeden vysiel pozitivne - - mozno treba este pockat, alebo sa dostavi menstruacia,to je tazko takto skoro urcit. ... z vlastnej skusenosti viem-ze priznaky ako prsia a brusko su rovnake pri tehotenstve ako aj pri bliziacej sa menstruacii... takze moc nepomozem,treba asi len pockat este par dni 😔

tea333
10. jan 2012

@petulapppv co znamena, ze sa ciastocne zobrazila druha ciarka?? nejde mi to otvorit

petulapppv
autor
10. jan 2012

BT si meriam každý deň už 17 dní stále nad 37, pričom MC mávam pravidelný 28d. ovuláciu som si potvrdzovala testami. PS: obrázok z mamatestu http://imageshack.us/photo/my-images/201/imag05...

zuzkag2
10. jan 2012

@petulapppv no podla mna je to jasne tehu, a ukazuje na to aj BT. avsak, naozaj sa mohlo stat, ze sa ti to neudrzalo, aj take veci sa stavaju, bohuzial. ja by som spravila este test, ak ti vyjde negativny, tak ist k lekarovi, neobjednavat sa, ale rovno ist.

katusap
10. jan 2012

@petulapppv ved ten mammatest co si dala fotku je pozitivny ....tak si tehulka 🙂 Ten gravitest nepoznam, takze neviem ci je spolahlivy, ale ked mas BT tak vysoko tolko dni, malo by to byt tehu.

irsina83
10. jan 2012

@petulapppv podla mna je pozitivny 😉 a pekne chod k dr. na krv aby ti zistili hladinu HCG 😉

katkaajurko
10. jan 2012

@petulapppv tento mamatest je predsa ale pozitivny,nie negativny,podla neho si tehotna

tea333
10. jan 2012

@petulapppv treba si prestudovat navod k testu, zenska 😀 mamatest je pozitivny.ked je tam aj uplne slabucka ciarka, je pozitivny. tvoja ani nie je slaba,ale pekne viditelna.
este treba napisat, kedy si robila testy. v prvom ci druhom tyzdni tehotenstva ti mozu ukazovat pozit. vysledok len testy robene z ranneho mocu. tam je najvacsia koncentracia tehotenskeho hormonu.cez den moze byt vysledok negativny.
podla mna tehotna si clearblue aj mamatest to ukazal jasne. treti test podla znacky nepoznam, takze by som mu tak neverila. navyse si si ho mozno robila pocas dna

petulapppv
autor
10. jan 2012

preco potom dnes po 3 dnoch od skusania mamatestom mi vysiel negatívny test zn. Gravitest, v kontexte že koncetrácia hormonu HCG stúpa rapidne každým dnom ????

st2
10. jan 2012

@petulapppv mohol byt ten gravitest vadny, co som videla foto mamatestu tak to je tehu, pre istotu kup este raz mamatest a vyskusaj to s nim 😉

petulapppv
autor
11. jan 2012

dnes urobený ráno test zn. Gravitest s vysokou citlivosťou výsledok jemne viditelna čiarka, pričom včera som mala včer špinenie. Moja otázka znie je špinenie znakom len tehotenstva, alebo môže byť znakom nejakých komplikácii a ak áno tak akých? a môže hladina HCG klesať- ak áno tak v akých prípadoch ?

výsledok testu : http://imageshack.us/photo/my-images/213/imag05...

danu
11. jan 2012

@petulapppv opytaj sa vo vseobecnej teme na ktoru ti dala link traktor

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre