Robila som si test skoro?

meno4321
31. máj 2021

Ahojte baby s priateľom sa snažíme o druhé bábo máme skoro 4 ročného synčeka .. Čítala som rôzne diskusie že žena keď koji tak neotehotnie.. ja ho kojim ale iba večer keď zaspava a ráno keď vstane ..mlsnazime sa 4 mesiace...naposledy som mala ms 08.04.2021 to sme malý 3 pohlavné styky počas plodných dní cize 20teho 21 a 23. Dnes som si robila test ale vyšiel negatívny asi lenže ja mám pocit že som tehotná bolia ma prsia čo ma nikdy nebolievaju boleli ma naposledy na začiatku tehotenstva už asi 2 dní som s strašne unavená a asi pred 4 dňami ma pichli v podbrušku jednorazovo ráno a v noci som sa na to zobudila. .. Myslíte že som si skoro robila test ? Či by sami mi už malo ukázať odpoveď mám 5 dní do ms ďakujem

zooeynka
31. máj 2021

....uz by ti to test ukazal...

kkovacovak
31. máj 2021

@meno4321 8.4. bola posledná ms a očakávaš ďalšiu až o 5 dní? Dobre to chápem? Nemyslela si 8.5.? Ak je to prvé pravda tak test by už dávno ukázal takže tehotná nebudeš. Ak si sa pomýlila tak je možné že tehotná si. Nie je pravda že počas kojenia sa nedá otehotnieť.

meno4321
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meno4321
autor
31. máj 2021

@meno4321 dnešný test

meno4321
autor
31. máj 2021

@kkovacovak 08.05 posledná ms prepáčte baby

any_soj
31. máj 2021

@meno4321 čo sa týka otehotnenia - nie je kojenie ako kojenie. Ovulaciu na dlhšie blokuje tzv.ekologicke kojenie (https://www.lpp.sk/stm-ppr/507-dojcenie/49-ekol...) a aj tam je priemer nejakých 14-17 mesiacov. Menštruáciu máš, tak si len odsleduj, či naozaj prebieha aj ovulácia (meraním bazalnej teploty) - čo veľmi pravdepodobne prebieha.

renata1405
31. máj 2021

Urob si test az o tyzden to ti uz bude meskat ak ju sice v sobotu nedostanes prsia ta mozu kludne boliet aj z toho ze sa blizi ms.Takze este neries ci si alebo nie si tehotna lebo to je velmi skoro.

amelie2017
31. máj 2021

Zena, ked koji, neotehotnie. Tomu este niekto veri?? 🤦‍♀️ test si si robila skoro.

nafka0483
31. máj 2021

@meno4321 To nie je ziadne univerzalne pravidlo. Pri dojceni je vysoky prolaktin a vysoky prolaktin blokuje ovulaciu. Lenze u kazdej zeny je individualne aky vysoky prolaktin ma pocas dojcenia a aka vysoka hladina jej ovulaciu zablokuje.

Cize ano, u niektorych to plati... ak si mala poslednu menstruaciu 8.5. tak si teraz nejaky 24. den cyklu. Plodne dni neviem podla coho si odhadla, ale na test je este strasne skoro.

meno4321
autor
31. máj 2021

@nafka0483 Plodné dni mi tak vypočítal menštruačný kalendár čo mám v mobile tým som sa riadila a aj výtokom

ankare
31. máj 2021

Dojčenie nie je antikoncepcia. Ja som otehotnela plánovane počas dojčenia, dojčila som celé tehotenstvo a chvíľu aj tandem. Držím palce!

meno4321
autor
31. máj 2021

@ankare Ďakujem to ma potešililo 🙂 lebo všade naokolo mi len tvrdia že keď kojim tak určite neotehotniem

meno4321
autor
31. máj 2021

@renata1405 Ďakujem za radu počkám teda abuvidim či sa zadarilo nebudem zbytočne míňať na testy keď je to ešte skoro

nevenka
31. máj 2021

@meno4321 to je dobra somarina, kojis ho strasne malo na to, aby si neotehotnela, navyse, ked mas menzes. Ja som napriklad pocas plneho dojcenia a odsavania dostala menzes po 4 mesiacoch od porodu a pravidelny, otehotnela som po roku, neplanovane, ale nebranili sme sa nijako. A to som ho v roku este kojila dost vela, aj v noci. Po druhom menzes po 6 mesiacoch a hned pravidelny. Po tretom po 4 mesiacoch a teraz si sledujem aj bazalnu teplotu, akurat mam druhy cyklus a ovulacia pravdepodobne prebieha. A to doktor mavol rukou, ze to urcite este nedostanem menzes, ked intenzivne kojim, ale radsej sme si dali pozor. No a o 2 tyzdne po navsteve doktora mi dosiel prvy raz menzes. Takze u neho som blla v case ovulacie a robil aj sono kvoli cyste, ktora mi praskla. A praskla pravdepodobne kvoli ovulacii uz. Takze toto je individualne velmi.
Na test je este skoro, ale pri takomto kojeni 2x denne, otehotniet kludne mozes.

dzejsik
1. jún 2021

@meno4321 ešte týždeň počkaj a uvidíš 🙂 a to s kojením je mýtus, dve známe tak majú deti s 10 mesačným rozdielom ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre