Prvý sex - šanca na otehotnenie

susienka07
31. aug 2023

Ahojte, s mojim frajerom sme sa rozhodli, ze to tak trochu skusime. Bala som sa kedze som bola este panna a nikdy som s nikym pred nim nemala ani len pusu. Robili sme to pred vcerom aj dnes. Bez antiky. Ale nespravil sa do mna, no aj tak sa bojim, ze co ked to ani necitil. Mam 5 dni dnes po ovulacii a chcem sa spytat ze aku mam sancu otehotniet? Dakujem za odpovede.

dskjhfdlkdjhl
31. aug 2023

@susienka07 Sanca je vzdy, aj ked ste to len tak trochu skusili😉

gabriela2952
31. aug 2023

@susienka07 sleduješ si ovulaciu? A kondóm ste mali? Ak nechceš byt tehotná, treba sa chrániť 😊

klarissa25
31. aug 2023

Áno môžeš otehotnieť...

deedol
31. aug 2023

5 dni po ovluacii dost velku. otehotniet mozes aj z predejakulacnej tekutiny. a chalan si tiez nemoze byt isty, ze vcas prerusil suloz.
dajte si aspon kondom.

ckocka
31. aug 2023

Keď ste to len trochu skúsili tak možeš byť len trochu tehotná.

bluka2
31. aug 2023

5 dni po ovulácii sa otehotnieť nedá, len či si ju naozaj aj mala

susienka07
autor
31. aug 2023

@bluka2 mala, ale preco mi tu vsetci pisu nieco ine.. som z toho blazon

sara07
31. aug 2023

sexualna vychova by mala byt v našich školách povinná, tiež čitanie z porozumením
to si vážne nevieš nájst informacie ktoré potrebuješ ?
ty nevieš kedy si mala ovuláciu, kludne môžeš ju mat posunut a tým padom by tehotna
smer mudr a antikoncepciu nedaj si nabulikat plodne a neplodne dni metodu no nie je spolahliva ani náhodou

h2
31. aug 2023

@susienka07 Neblázni! Vždy môžeš otehotnieť, keď máš sex! Nebola by si prvá, ani posledná, ktorá otehotnie z "dávali sme si pozor", alebo "ale veď som nemala ovuláciu, keď sme to robili".

sunshine_18
31. aug 2023

@sara07 ano tak nech si nasadi tuto slecna antikoncepciu v takto mladom veku .. bude ju brat boh vie ako dlho a potom ked raz bude chciet deti hmm ci ich mat aj bude .. preco jej radsej neporadis kondom ?

sunshine_18
31. aug 2023

@h2 nie nemoze otehotniet vzdy ked ma sex .. mozes mat sex aj 10 krat a naplno a nic z toho alebo jeden sex pocas alebo par dni pred ovulaciou a bum tehotenstvo..

h2
31. aug 2023

@sunshine_18 Bolo to myslené tak, že nikdy nemôže vedieť, či sa to nestane. Takých prípadov už bolo!

amelie2017
31. aug 2023

Uprimne, dokym som s manzelom nechcela dieta, asi som ani nevedela (z biologie ano, ale osobne nie] co je ovulacia, ,nie este vediet, kedy ju mam. Nabuduce sa chran.

sara07
31. aug 2023

@sunshine_18 kondom je snad samozrejmost a otazne je či ho vie chlapec spravne nasadit
čo by neotehotnela, xy párov normálne otehotnelo ja mám 3 deti dokonca

nikpa
31. aug 2023

@susienka07 pri každom nechránenom sexe máš šancu otehotnieť, duplok keď máš ovuláciu. Takže minimálne kondóm a nielen kvôli otehotneniu...

zuzanaete
31. aug 2023

@deedol Ako sa da otehotniet 5 dni po ovulacii?

ankare
31. aug 2023

@susienka07 juj, mysli VZDY na antikoncepciu.

butterflyeffect
31. aug 2023

Mne vzdy mam vravela- “never na prerusovanu suloz, mne sa tak narodili 2 deti”
Dievca nic ine ti neostava len pockat ci dostanes menzes, teraz uz nic nenarobia… a nabuduce ked nechces antiku, tak pouzite kondom. Ak chlapec nie je zodpovedny a nema, tak sa o to postaraj ty a kup, jeden z vas musi byt zodpovedny. Alebo smer doktor a antika… zbytocne budes potom zakazdym stresovat a trpnut ze co ak…

nikpa
31. aug 2023

@zuzanaete ono je dôležité ako na tú ovuláciu žena príde. Nie je jedno či si ju doma vypočíta podľa volakych článkov na nete alebo sa riadi aplikácou menštruačný kalendár alebo si spraví ovulacny test. To je totiž jediný takmer istý spôsob ako zistiť ovuláciu. Takto som otehotnela aj ja, podľa appky som mala dávno po ovulácii a bum, dvojičky 🤷😃 takže tá ovulácia evidentne bola posunutá, čo som bez ovu. testu nemohla vedieť.

sejjby
31. aug 2023

Vyvolala si tu vlnu emócií😃 treba použiť kondóm alebo sa porozprávať s mamkou že máš frajera a chceš sa chrániť antikoncepciou☺️

shilou
31. aug 2023

@susienka07 koľko máš rokov?

h2
31. aug 2023

@zuzanaete 5 dní "po ovulácii" sa dá otehotnieť napríklad tak, že autorka si myslí, že vie, kedy má ovuláciu a pritom ju vtedy nemala. Netuším, ako prišla na to, že mala ovuláciu práve vtedy. Veľmi pochybujem, že si robila test. Zrejme jej to vypočítala nejaká appka, čo vôbec nemusí byť spoľahlivé.

kitycat
31. aug 2023

Ja ani teraz neviem kedy mavam ovulaciu a tuto mlade ex-panny vedia vsetko, len na ochranu seru

deedol
31. aug 2023

@h2 @nikpa dik, baby, stihli ste odpovedat za mna 🙂
@zuzanaete samozrejme otehotniet sa da len v case ovulacie, ale silno pochybujem, ze autorka presne vie, kedy ju mala, a v obdobi napr. +/- 5 dni okolo ovulacie (na ktore sa pyta autorka) je urcite vacsia pravdepodobnost ako tesne po menstruacii. takze tak som to myslela, len som to asi nie uplne dobre formulovala.

janage
31. aug 2023

MÝTY A FAKTY O OTEHOTNENÍ
Existuje veľké množstvo mýtov, ktoré ponúkajú zaručený návod ako otehotnieť či – naopak – ako sa stopercentne chrániť pred neželaným tehotenstvom. Uvádzam najčastejšie z nich.

POČAS MENŠTRUÁCIE ŽENA NEMÔŽE OTEHOTNIEŤ.
Odborníci upozorňujú, že žena môže otehotnieť naozaj v ktorejkoľvek fáze menštruačného cyklu. Samozrejme, na otehotnenie treba uvoľnenie zrelého vajíčka z folikulu – tzv. ovulácia, najčastejšie na 12. až 16. deň menštruačného cyklu. Vajíčko je schopné oplodnenia 12 hodín po ovulácii, toto plodné obdobie je však predĺžené o životnosť spermií v ženskom tele – literatúra opisuje možnosť prežitia spermií až 7 dní! To vysvetľuje možnosť otehotnenia aj po pohlavnom styku, ktorý sa uskutočnil v čase menštruácie. Ovulácia však môže byť vyvolaná náhle aj mimo dní, ktoré žena považovala za svoje „plodné“. Odborníci opisujú skoršie vyvolanie ovulácie, respektíve prasknutie dominantného folikulu aj vplyvom orgazmu. Ďalší vedci objavili v mužskom ejakuláte proteín, ktorý dáva ženskému mozgu pokyn na spustenie produkcie hormónov, ktoré majú za následok ovuláciu. Vedúci výskumu Gregg Adams z univerzity v Saskatchewane uviedol, že tento proteín našli u niekoľkých cicavcov, čo je jasným dôkazom toho, že hrá dôležitú úlohu aj v našej plodnosti. Gynekológ dokáže prebehnutie ovulácie potvrdiť ultrasonografickým vyšetrením (nálezom corpus luteum na jednom z vaječníkov a prítomnosťou voľnej tekutiny v cavum Douglasi). Druhou možnosťou je laboratórne stanovenie hladiny progesterónu, ktorý sa v luteálnej fáze postupne zvyšuje.

lara45
31. aug 2023

@susienka07 lebo ľudia sú proste takí.Pýtas si myslim si ,že rozumnú radu, pretože sa bojíš a strach je prirodzený.Nemusíš byť hneď tehotná, no nie je to ani vylučené.Skús si o pár dni urobiť tehotenský test. Ak budeš dalej čítať komentáre pod príspevkom tak, sa nečudujem , že z toho budes ešte viac zmätená.Presne to isté som prežívala aj ja.Tiež som sa bála ale fungovali sme aj bez kondòmu verila som svojmu už teraz manželovi a po roku keď sme to obaja chceli som otehotnela a dnes máme dcérku.Takže je to len o vás dvoch.

anjelicek26
1. sep 2023

Ak si ovulaciu sledujes len v appke, tak ju mozes mat hocikedy inokedy, si mlada... mlademu chalanovi casto ubehne, hlavne pri vzruseni pri prvom sexe je to riziko obrovske... nech si pre pana ide kupit kondomy, inak sa k tebe proste nepriblizi...rozmyslaj trocha... on nebude riesit vycitky rodiny, divne pohlady kamosiek, tehotenstvo, porod, kojenie, zuby a "dokafrany" zivot, resp. totalnu zmenu tvojich zivotnych planov... on si kludne odijde a bude posielat vyzivne a zit ako predtym... pre zeny je to uplne o inom... takze (!) dufaj, ver, ze sa teraz nic nestalo a do buducna ziadne taketo sprostosti...

zuzanaete
1. sep 2023

@h2 Tak ale to je otehotnenie pocas ovulacie. Jasne, otazne je, ako si je autorka ista, ze kedy ovulacia prebehla. Appky su len statisticky udaj a realita moze byt ina.

maryetta
1. sep 2023

Ja si ovulaciu sledujem a zapisujem uz viac ako 12 rokov. Ono je to extremne narocne vediet kedy ju zena ma. Staci stres. Choroba. Lieky. A uz sa to posuva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre